• Konkurs z SKO ,,Jeden z dziesięciu''

      •   W ramach działalności Szkolnej Kasy Oszczędności 15.06.2022 r. odbył się konkurs z wiedzy bankowej. Wystąpili w nim uczniowie klas III. Zwyciężyła Lena Zielińska z kl. III a. Nagrody książkowe ufundował prezes BS w Szczuczynie P. Mirosław Rainko.

      • Spotkanie z fizjoterapeutą

      • Klasa IV b spotkała się z absolwentką naszej szkoły - dyplomowanym fizjoterapeutą - Panią Edytą Orłowską, która przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia z zakresu profilaktyki wad postawy dzieci, wpływu zdrowego odżywiania na rozwój młodego człowieka. Uczniowie wraz z wychowawcą serdecznie dziękują Pani Edycie za poświęcony czas i wielkie serce.

      • Wydarzenia

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Sanktuarium Święta Woda

      • Dnia 8 czerwca br. uczniowie naszej szkoły (kl. III A, III B i IIB) wraz z p. M. Ramatowską, p. B.Kolber, p.G.Kalinowską oraz p.P.Wiśniewską wybrali się na wycieczkę. Pierwszym punktem zwiedzania było Sanktuarium Święta Woda. Tam p.Paulina, nasza katechetka przybliżyła nam historię kościoła, góry krzyży i opowiedziała o tym szczególnym miejscu. Następnie udaliśmy się do Parku Dinozaurów i Farmy Grzybów. Nasz przewodnik pokazał grupie wielkie dinozaury i opowiedział o ich życiu i atutach. Na koniec pobytu w parku każdy z nas mógł skorzystać z wybranej przez się siebie atrakcji takiej jak: kolejka, park linowy czy autodrom. Ostatnim punktem programu był oczywiście obiad w ulubionej restauracji McDonalds. Nasze Panie zadbały o to by nasze brzuszki nie były głodne. To był na prawdę super dzień.

      • Biebrzański Park Narodowy - wycieczka klas IVb, Vb i VIa

      • Uczniowie klas IVb, Vb i VIa wyjechali na wycieczkę szkolną do Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu - Twierdzy. Oglądali osobliwości podlaskiej fauny i flory. Przewodnicy w bardzo interesujący sposób przekazali ogrom wiedzy, ciekawostek dotyczących parku. Na zakończenie wszyscy upiekli na ognisku kiełbaski. 

        Miejsce to, jest godne polecenia!

      • #PoznajPolskę

      • 26-27 maja uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Wyprawa rozpoczęła się spacerem po Starówce. Dzieci zwiedzały miasto poznając jego wspaniałe tradycje oraz urokliwe zakątki. Zobaczyły pomnik astronoma Mikołaja Kopernika. Dowiedziały się dlaczego Krzywa Wieża jest krzywa. Poznały historię sprytnego Flisaka. W Domu Legend Toruńskich przeżyły porywającą podróż w czasie, podczas której były bohaterami legend toruńskich. Zwiedzały dom Mikołaja Kopernika.

        Kolejnym ciekawym punktem wyprawy była wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Uczniowie dowiedzieli się jak dawniej wyrabiano pierniki, poznali średniowieczną gwarę, którą posługiwali się Mistrzowie oraz Wiedźmy Korzenne. Mieli możliwość własnoręcznie przygotować pyszne pierniki, które mogli jako pamiątkę wspaniałej podróży zabrać do domu. Podczas drogi powrotnej dzieci zwiedzały zamek w Niedzicy oraz odwiedziły Olsztyńskie Planetarium.

        Wycieczka odbyła się w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki - “ Poznaj Polskę”.

      • Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie IV B

      • Uczniowie klasy IV B gościli na zajęciach absolwenta naszej szkoły, druha OSP w Szczuczynie Pana Michała Kaliszewskiego. Aż dwie godziny trwało szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy uczniowie mieli możliwość udoskonalania swoich umiejętności, poszerzenia wiedzy dotyczącej udzielania pomocy osobom potrzebującym i mogli uzyskać odpowiedzi na trudne pytania.

        Serdecznie dziękujemy za przeprowadzone warsztaty, poświęcenie wolnego czasu, dawkę dobrego humoru - mając nadzieję na dalszą współpracę.

        Wdzięczni uczniowie klasy IV B  

         

         

      • Program „Ekomisja w podstawówkach”

      •    W ramach programu „Ekomisja w podstawówkach” w klasach IV – VII odbyły się lekcje, których tematem było wykorzystywanie produktów spożywczych tak, by jak najmniej żywności trafiało do kosza. Świadomość, jakich produktów spożywczych naprawdę potrzebujemy i w jakich ilościach oraz umiejętność wykorzystania produktów, które mamy w domu skutecznie do tego się przyczynia. Zajęcia były prowadzone w oparciu o materiały, które szkoła otrzymała od Federacji Polskich Banków Żywności. Uczniowie wykonali plakaty zachęcające swoją treścią do niemarnowania żywności.

      • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      • W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole zorganizowano szereg działań, mających na celu przypomnienie, że wśród nas żyją osoby dotknięte tym zaburzeniem. 💙

        Nasze serca zaświeciły się na niebiesko! Uczniowie kl. IVb wzięli udział w warsztatach poświęconych tematyce autyzmu prowadzonych przez pedagog szkolną Ewę Dobrzycką z pomocą praktykantki Aleksandry Borawskiej. Uczniowie dowiedzieli się, że osoby z autyzmem odmiennie odbierają bodźce z otoczenia, mają specyficzne zachowania i trudno im nawiązać kontakt z rówieśnikami. Mają również swoje pasje i zainteresowania, potrzebują akceptacji, miłości i zrozumienia jak każdy z nas. 💙

        Na zajęciach dodatkowych prowadzonych przez p. Edytę Skrodzką dzieci rozmawiały o tolerancji i akceptacji. Wykonały plakat, który w kilku słowach oddał tematykę i cel zajęć. Kolejnym punktem obchodów był hapenning ulicami miasta, połączony z akcją informacyjną.

        W naszej małej społeczności tworzymy przyjazne otoczenie i pamiętamy o tym, jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Zrozumienie, szacunek, pomoc i empatia to wartości, które powinniśmy promować nie tylko w kwietniu.

        Działania prowadzone były przez Panie Ewę Dobrzycką i Edytę Skrodzką.

      • MAMY TO!

      •    Dzięki zaangażowaniu Pani Beaty Nagel oraz jej uczniów w realizację zadania konkursowego polegającego na przygotowaniu mapy małej ojczyzny z prezentacją zagrożonych gatunków zwierząt w ramach konkursu " Szkolne Przygody Gangu Swojaków" nasza szkoła znalazła się w gronie zwycięzców Grand Prix.

           W związku z tym Fundator Konkursu, firma Jeronimo Martins Polska, przekaże 3000 zł  do wykorzystania na dowolny cel, który pozwoli laureatom na odkrywanie magii natury.

      • Muzyczny Projekt

      • Od pewnego czasu pracujemy nad nowym projektem muzycznym. Właśnie zaczęliśmy nagrywać cover suuuuuper piosenki :) Nasze koleżanki - solistki z klasy V miały przyjemność nagrać swój wokal w profesjonalnym studiu nagrań. Jesteśmy również po pierwszych próbach i nagraniach z uczniami klasy III A i III B, którzy będą tworzyć chór.  

        Na pomysł naszego przedsięwzięcia wpadła p. Paulina Wiśniewska. To właśnie ona czuwa by wszystko grało i było pełne świeżości oraz harmonii.  

        Nasze nagrania to tylko małe ziarenko tego pomysłu, ale o tym dowiecie się wkrótce. Trzymajcie za nas kciuki.

      • Nie marnujmy żywności

      •    „Ekomisja w podstawówkach” to ogólnopolski projekt Federacji Polskich Banków Żywności. Jego celem jest edukacja na temat ekologii, zdrowego stylu życia oraz niemarnowania zasobów, w tym żywności. W ramach projektu wychowawcy klas I – III przeprowadzili zajęcia podejmujące problem marnowania żywności. W poszczególnych klasach miały one nieco inny charakter. Uczniowie klas I uczestniczyli w warsztatach pieczenia chlebka bananowego. Korzystając z kolorowych plansz prezentujących różne sytuacje uczniowie klas II poznawali, które zachowania są dla nich zdrowe i jednocześnie służą środowisku. Powstały plakaty - jak żyć zdrowo i ekologicznie. Uczniowie klas III chętnie wzięli udział w dyskusji o tym, co zrobić, żeby nie marnować żywności.

      • Walentynki 2022

      • Lubimy się - Walentynki w klasie IV b

      • #LaboratoriaPrzyszlosci

      • Informujemy, ze nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

        Otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 112 200 zł, z przeznaczeniem na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci. Nowoczesny sprzęt  mogliśmy wybrać z katalogu wyposażenia, który został stworzony w ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłości.

        W ramach wyposażenia podstawowego, które każda szkoła podstawowa zobowiązana jest posiadać i wykorzystywać na zajęciach szkolnych od 1 września 2022 roku zakupiliśmy:

        - drukarkę 3d wraz z filamentami i laptopem,

        - sprzęt fotograficzny wraz z wyposażeniem dodatkowym (aparat, statyw, gimbal, zestaw oświetleniowy, mikrofon kierunkowy, tła fotograficzne),

        - stację lutowniczą,

        -BeCreo – zestaw z mikrokontrolerem,

        - mikroport z akcesoriami.

        Z katalogu wyposażenia dodatkowego wybraliśmy:

        - wyposażenie pracowni technicznej (narzędzia do prac manualnych oraz meble do ich przechowywania),

        - zestawy LEGO Education do praktycznej nauki przedmiotów STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka),

        - pakiet: edukacja matematyczna wraz z planszami do kodowania i figurami dla najmłodszych uczniów,

        - ClassVR – wirtualne laboratorium przedmiotowe wraz z dostępem do portalu wirtualnych lekcji,

        - roboty Photon EDU z tabletami,

        -Scottie GO! EDU do nauki programowania,

        - zestaw nagłaśniający,

        -mobilną szafkę pod drukarkę 3d.

        Powyższe wyposażenie techniczne zostało zamówione w grudniu i sukcesywnie do nas dociera.

        Przerwę od zajęć szkolnych wykorzystujemy na przygotowanie pracowni technicznej, która dostępna będzie już po feriach zimowych. Dziękujemy p. Arturowi Dobrzyckiemu za przygotowanie sprzętu do użytkowania.

        Na zdjęciach prezentujemy rzeczy, które już do nas dotarły, z niecierpliwością czekamy również na resztę zamówienia.

         

      • #330 Szczuczyn - Cykl spotkań ze znanymi ludźmi

      • W dniu 20 stycznia mieliśmy zaszczyt gościć Pana Artura Piwowarskiego, podpułkownika rezerwy.

        Pan Artur urodził się i obecnie mieszka w Szczuczynie, był uczniem naszej szkoły, a następnie uczęszczał do szkoły wojskowej w Poznaniu. W czasie służby 6-krotnie odbywał misje w Iraku i Afganistanie. Przez 22 lata służył w jednostce specjalnej GROM.

        Podczas spotkania, uczniowie klasy 5b i 7a mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda praca żołnierza i co należy do jego obowiązków. Po pokazie rekwizytów i strojów wojskowych (które uczniowie mogli przymierzyć!😊), wyświetlony został film z misji w Afganistanie. Następnie był czas na rozmowę – pytaniom nie było końca!

        ⭐Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Piwowarskiemu za wyjątkowy wykład i poświęcony nam czas.⭐

        *Spotkania z osobami zasłużonymi, inspirującymi, działającymi na rzecz naszego miasta organizowane są z okazji zbliżającej się 330 rocznicy założenia Szczuczyna i prowadzone są z inicjatywy Pani Katarzyny Kleszczewskiej i Pani Elżbiety Wysockiej.

      • #330Szczuczyn - Kulinarne zabawy z dziećmi

      • W dniu 12 stycznia mieliśmy przyjemność gościć Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które podzieliły się z nami tradycyjnym sposobem wypieku faworków. Pierwszym etapem było dokładne wyrabianie ciasta, następnie cienko rozwałkowane ciasto kroiliśmy na paseczki i formowaliśmy chrusty. Pod czujnym okiem Pań z Koła Gospodyń, usmażyliśmy ciasteczka na gorącym oleju i już po chwili mogliśmy cieszyć się słodkim smakiem tych karnawałowych przysmaków. Bardzo dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Dołęgach za poświęcony czas i pokaz umiejętności kulinarnych!

      • Szopka Bożonarodzeniowa

      • Uczennice klasy III B wzięły udział w konkursie na szopkę Bożonarodzeniową organizowanego przez Bibliotekę Centrum Kultury w Szczuczynie. Ich prace zajęły pierwsze trzy miejsca:
        I miejsce- Marcelina Ostrowska
        II miejsce- Dominika Niećkowska
        III miejsce- Wiktoria Baranowska
        Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczennice wykonały prace pod kierunkiem p. Pauliny Wiśniewskiej.

      • W świątecznym klimacie

      • Spotkanie opłatkowe klasy IV b 

      • ⭐Cykl spotkań ze znanymi ludźmi ⭐

      • #330Szczuczyn #RazemNaŚwięta

           W przyszłym roku Szczuczyn będzie obchodził ważną rocznicę – 330-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji w naszej szkole zapoczątkowany został cykl spotkań z osobami zasłużonymi, inspirującymi, pracującymi na rzecz rozwoju naszego miasta.

           Pierwszą osobą, którą gościliśmy był Pan Burmistrz Artur Kuczyński, który opowiadał nam o Szczuczynie i przybliżył plany jego dalszego rozwoju. Dowiedzieliśmy się między innymi jak funkcjonuje Rada Miejska, jakie inwestycje, firmy i obiekty powstały lub w niedługim czasie powstaną w Szczuczynie. Po ciekawym wykładzie, uczestnicy mieli okazję zadać naszemu Gościowi pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Pan Burmistrz zachęcał uczniów do czynnego udziału w życiu i rozwoju naszego miasta.

           Serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i możliwość wzięcia udziału w ciekawej dyskusji.

           Cykl spotkań powstał z inicjatywy Katarzyny Kleszczewskiej i Elżbiety Wysockiej.

      • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      •    Dnia 1.12.2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ UCZNIÓW KLAS I.

        Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

        Uczniowie klasy IIIb pod kierownictwem wychowawczyni pani Marii Ramotowskiej zaprezentowali część artystyczną, podczas której młodsi koledzy odgadywali bajkowe zagadki i rozwiązywali rebusy.

        Uczniowe klasy Ia i Ib uroczyście przyrzekali, że będą szanować książki i korzystać z ich mądrości.
        Pierwszoklasiści otrzymali  w prezencie    książkę pt.”Pierwsze abecadło”. Wyprawki Czytelnicze zostały przygotowane przez  Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała Książka - Wielki Człowiek”.

                                                                                   Bibliotekarz: Darosława Wojciechowska

      • Adwent- czas oczekiwania na przyjście Jezusa

      • Od 28.11.2021r. w kościele katolickim rozpoczął się Adwent- czas oczekiwania na przyjście Jezusa. Jak wszyscy wiemy najbardziej ciekawą mszą w tym czasie dla dzieci są roraty, na które zabieramy ze sobą lampiony. Uczniowie klasy III A i III B wykonali właśnie swoje lampiony, z którymi będą uczęszczać do kościoła. Zobaczcie sami jak super im to wyszło ;)

        Paulina Wiśniewska - katecheta

      • Andrzejki 2021

      •    Andrzejki to ostatni moment do zabawy przed zbliżającym się adwentem. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się dyskoteka, której organizatorem był Samorząd Uczniowski. Dla uczniów klas IV-VIII zostały przygotowane różnego rodzaju atrakcje – loteria fantowa, wróżby i lanie wosku, które bez wątpienia cieszyło się największą popularnością. Młodzież chętnie bawiła się przy ulubionej muzyce, a nasz niezawodny DJ – Łukasz Pogorzelski – zachęcał wszystkich do udziału w zabawach i konkursach. W chwilach odpoczynku uczniowie mogli ugasić pragnienie i zakupić przekąski w szkolnym sklepiku. Dziękujemy wszystkim za udział w dyskotece i mamy nadzieję, że bawiliście się świetnie!

        Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Elżbietą Wysocką i Katarzyną Kleszczewską.

      • Wizyta Pani doktor w klasie IVb

      • Uczniowie klasy IVb gościli na zajęciach Panią doktor Barbarę Strzechocką- Upali. Przypomnieli sobie zasady zdrowego stylu życia, mogli dowiedzieć się jak wprowadzić zdrowe nawyki, które produkty są wskazane dla młodych ludzi, a których należy unikać. Serdecznie dziękujemy Pani doktor, że w tych trudnych czasach pandemii znalazła czas by się z nami spotkać. smiley

      • Dzień Życzliwości

      • Dzień życzliwości przypada raz w roku, jednak w naszej szkole już od kilku tygodni prowadzone były różne działania mające na celu zaszczepienie w młodym pokoleniu pozytywnych wartości. Uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pedagog szkolną pod hasłem "Życzliwość buduje, przemoc rujnuje", chętni wykonali również plakaty. Na drzwiach pracowni zostały przyklejone aforyzmy i przysłowia, które miejmy nadzieję będą towarzyszyły naszym uczniom każdego dnia. Powstała foto-ramka oraz kartki z życzeniami.

        A dzisiaj w szkole królował kolor żółty. Członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdali pracownikom naszej szkoły ręcznie wykonane uśmiechnięte buźki opatrzone miłymi, motywującymi życzeniami. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wręczyli kartki z życzeniami zaprzyjaźnionym instytucjom. Robiliśmy zdjęcia, rozmawialiśmy z nauczycielami o znaczeniu życzliwości w naszym życiu, przesyłaliśmy sobie uśmiechy i miłe słowa. Był to radosny i miły dzień. Niech te emocje zostaną z nami jak najdłużej, życzliwość będzie naszą codziennością.

        Wszystkie działania koordynowane były przez Panią Ewę Dobrzycką, Samorząd Uczniowski, oraz Szkolne Koło Wolontariatu.

        Dzień życzliwości w klasach 0 - III 

        Z tej okazji wszyscy przekazaliśmy sobie ISKIERKĘ ŻYCZLIWOŚCI oraz mnóstwo uśmiechów i miłych słów smiley

         

      • #SzkołaDoHymnu

      • Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu". O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn narodowy stojąc w kręgu wokół parku. Następnie na sali gimnastycznej odbyła się krótka akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy Va i VIa pod kierunkiem wychowawców p. Beaty Kuczyńskiej i p. Jacka Kowalewskiego.

        "Nie ma nic cenniejszego od wolności" - To była myśl przewodnia akademii poświęconej Świętu Niepodległości, która odbyła się 10.11.2021 r. w SP w Szczuczynie. Uczniowie kl. Va i VIa wystąpili przed swoimi kolegami i nauczycielami, wprowadzając wszystkich w nastrój pełen radości i zadumy. Nawet słońce zaglądało przez okna sali gimnastycznej...

      • Wizyta Pań z Urzędu Miejskiego w Szczuczynie w klasie II b

      • Dnia 9 listopada 2021r. uczniów klasy II b odwiedziły  Panie z Urzędu Miejskiego  w Szczuczynie, aby osobiście podziękować uczniom za udział w warsztatach muffinkowych, przeprowadzonych przez panie z KGWz Danowa, które odbyły się 27 października 2021 r. w Spiżarni pod Klasztorem. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Szczuczynie za pamięć o nas, niecodzienną wizytę i grupowe, pamiątkowe  zdjęcie, które będzie dekoracją naszej sali .

        Uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią

      • Przedstawienie promujące oszczędzanie w SKO

      • 04.11.2021r. w ramach popularyzacji oszczędzania, w naszej szkole odbyło się przedstawienie: SKO uczy oszczędności. Uczniowie klasy III b poprzez montaż słowno- muzyczny ukazali walory i korzyści płynące z oszczędzania pieniędzy. Zwrócili również uwagę na potrzebę oszczędzania wody, prądu i przyborów szkolnych. Gościem honorowym był prezez Banku Spółdzielczego w Szczuczynie - Pan Mirosław Rainko. 

         

      • 5 listopada - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      • W tym dniu nasza szkoła zamieniła się w krainę bajkowych postaci.

      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      • Uczniowie klasy IVb we współpracy z Panią Darosławą Wojciechowską uatrakcyjnili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek organizując wystawę znanych baśni, prezentując postacie bajkowe, konkursy, zabawy.

        Przebrania uczniów klas IVa i IVb były wspaniałe.

        Dziękujemy za wsparcie Pani Edycie Skrodzkiej.

      • Wydarzenia

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Udział w akcji #SzkołaPamięta

      •    W minionym tygodniu, w ramach akcji #SzkołaPamięta, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu wydarzeniach edukacyjnych. Każda klasa realizowała inne działanie. Były to m.in.:

        - Spotkanie z Panem Januszem Siemionem i Panem Andrzejem Szabelskim, podczas którego przedstawione zostały osoby związane ze Szczuczynem: Julian i Teofil Czarnowscy - księża, którzy spisali historię Szczuczyna w Księdze Złotej Parafii Szczuczyńskiej. Stanisław Huzarski, doktor pracujący w Szczuczyńskim szpitalu. Doktor Pieńkowski oraz Ksiądz Jakub Falkowski - rektor i dyrektor Instytutu dla Głuchych i Ociemniałych w Szczuczynie oraz założyciel rektor Instytutu Głuchoniemych w Warszawie.

        - Lekcje tematyczne na zajęciach z wychowawcą dotyczące osób zasłużonych dla naszej szkoły i miasta.

        - Odwiedzenie miejsc pamięci znajdujących się w Szczuczynie i poznanie związanej z nimi historii.

        - Wykonanie prac plastycznych związanych z tradycją świąt zadusznych.

        - Wykonanie albumów dotyczących Bohaterów Powiatu Grajewskiego.

        - Poznanie sylwetki rotmistrza Wiktora Konopki ps. Grom, komendanta AK obwodu Grajewo, dowódcy konspiracyjnego 9 Pułku Strzelców Konnych, urodzonego w Szczuczynie, który poległ w bitwie partyzanckiej pod Grzędami.

        - Przygotowanie gazetki szkolnej upamiętniającej patrona naszego miasta - Stanisława Antoniego Szczukę.

        - Uporządkowanie zaniedbanych grobów.

        - Opracowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej historii Szczuczyna.

      • Spotkanie uczniów klasy 4b z panią psycholog

      • Uczniowie klasy IV B spotkali się z panią psycholog Pauliną Grabińską - absolwentką naszej szkoły.

        Mogli dowiedzieć się, jak sobie radzić z emocjami w sytuacjach trudnych, relacjach rówieśniczych, z cyberprzemocą.

        Dziękujemy za życzliwość, otwartość, wsparcie i uatrakcyjnienie naszych zajęć lekcyjnych.

        Jednocześnie życzymy wytrwałości w dalszym czynieniu dobra, wyrażając nadzieję na dalszą współpracę.

        - Wychowawca i uczniowie klasy IVb

      • Warsztaty kulinarne w Spiżarni pod Klasztorem

      • Dnia 27 października 2021r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią i panią Marzenką odwiedzili Spiżarnię pod Klasztorem, aby wziąć  udział w warsztatach kulinarnych przeprowadzonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Danowa. Wizyta upłynęła kreatywnie w miłej atmosferze, która zapewne pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników tego spotkania.

      • Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Rajgród

      •    Uczniowie klasy VIIb w ramach realizowanego programu  Pomarańczowa Szkoła uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Nadleśnictwa Rajgród Mateuszem Niedźwieckim. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca leśnika. Zdobyli cenne informacje na temat odnawiania lasu, jego pielęgnacji i ochrony.
           Projekt Pomarańczowa Szkoła ma na celu  podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych wśród uczniów.

      • Dzień Edukacji Narodowej - klasy I-III

      •    Dnia 14 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W obchodach tej uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy administracji  i obsługi oraz zaproszeni goście.

        Część  artystyczną i dekorację sali przygotowali uczniowie klasy IIa i IIb, oraz oddziały przedszkolne pod kierunkiem wychowawczyń: Teresy Lidner,   Marianny Tarnackiej, Teresy Galińskiej i Ewy Witanowskiej.

      • Dzień Edukacji Narodowej

      •    Paniom Dyrektor, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz wszystkim emerytowanym pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wyrozumiałości i cierpliwości, wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, jednocześnie dziękujemy za codzienny trud oraz wrażliwość na potrzeby młodych ludzi.

        Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Elżbiety Wysockiej i Katarzyny Kleszczewskiej.

      • Odpowiedzialnie kupuję, nie marnuję

      •    W tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Żywności w klasach VII przeprowadzono warsztaty, których celem było uświadomienie skali marnowania żywności, a także poznanie przyczyn marnowania żywności i sposobów na ich zmniejszenie. Przedstawione statystyki dotyczące skali marnowanej żywności nie budziły wątpliwości, że jest to problem, który dotyczy wszystkich. Uczniowie wymienili swoje spostrzeżenia związane z najczęściej wyrzucanymi produktami spożywczymi. Zastanawiali się, dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, aby temu zapobiec.

      • Spotkanie uczniów klasy 4b z panem dzielnicowym asp. Jackiem Smaugą

      • Spotkanie uczniów klasy 4b z panem dzielnicowym asp. Jackiem Smaugą dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły i powrotu do domu oraz znajomości Przepisów ruchu drogowego. Uczniowie mogli zadać pytania dotyczące zawodu policjanta, a na zakończenie wszyscy otrzymali odblaski.

      • Zajęcia z pierwszej pomocy

      •    Dnia 30.09.2021r. w naszej szkole gościliśmy pana Roberta Łepkowskiego – Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie. W zajęciach uczestniczyła klasa VIa oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

        Serdecznie dziękujemy

        Opiekunowie SU:

        Katarzyna Kleszczewska i Elżbieta Wysocka

      • Europejski Dzień Języków

      •    Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską, a jego głównym celem jest promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

           Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do jego obchodów, zorganizowaliśmy szereg działań edukacyjnych skierowanych do wszystkich uczniów szkoły. W minionym oraz bieżącym tygodniu, na języku angielskim i niemieckim, odbyły się lekcje tematyczne dotyczące wielojęzyczności oraz kultury krajów europejskich. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali również o tym, jak ważna jest nauka języków obcych i jakie przynosi korzyści. Ponadto uczniowie klas V-VIII przygotowali makiety prezentujące wybrane miejsca w Europie oraz broszury prezentujące najważniejsze atrakcje turystyczne Europy. Wystawę makiet i broszur można obejrzeć w świetlicy szkolnej.

      • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      •    Dnia 27 września miało miejsce ważne wydarzenie dla całej społeczności uczniowskiej - odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego.

           Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą – każdy z kandydatów przygotował plakat, w którym przedstawiał swoje pomysły i konkretne propozycje dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniów. Głosowanie było tajne, każdy z uczniów mógł oddać jeden głos na specjalnie do tego przygotowanych kartach.

           Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wyniki przedstawiają się następująco:

        Przewodniczący :

         Tomasz Rydzewski kl. 8b

        Zastępcy przewodniczącego:

        Łukasz Pogorzelski kl. 8a
        Julia Łaguna kl. 8c

        Skarbnik:

        Wiesław Bagiński kl. 8c

        Sekretarz:

        Julia Gede kl. 7b

        Członkowie:

        Emilia Milewska kl. 5b
        Jakub Skrodzki kl. 7b
        Małgorzata Zarzecka kl. 6a
        Szymon Załuska kl. 5a
        Rozalia Skrodzka kl. 4a


           Wszystkim uczniom, którzy brali udział w wyborach serdecznie dziękujemy, a nowym władzom Samorządu Uczniowskiego życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły.

      • Sprzątanie Świata

      •    Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata – Polska, pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”.  Kampania ta odbywa się w ramach międzynarodowego ruchu „Clean up the World”, uczestniczy w niej blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

           W ramach podjętych działań, uczniowie naszej szkoły zrealizowali wiele ciekawych projektów edukacyjnych. W minionym tygodniu brali udział w zajęciach oraz dyskusjach związanych z tematyką ekologii i  dbania o środowisko. Niektóre klasy przygotowały plakaty bądź ulotki promujące podejmowanie działań proekologicznych. W piątek wszyscy uczniowie szkoły wraz z wychowawcami udali się na zajęcia terenowe, podczas których zadbali o czystość najbliższej okolicy.