• Promocja zdrowia

• Nie marnujmy żywności

•    „Ekomisja w podstawówkach” to ogólnopolski projekt Federacji Polskich Banków Żywności. Jego celem jest edukacja na temat ekologii, zdrowego stylu życia oraz niemarnowania zasobów, w tym żywności. W ramach projektu wychowawcy klas I – III przeprowadzili zajęcia podejmujące problem marnowania żywności. W poszczególnych klasach miały one nieco inny charakter. Uczniowie klas I uczestniczyli w warsztatach pieczenia chlebka bananowego. Korzystając z kolorowych plansz prezentujących różne sytuacje uczniowie klas II poznawali, które zachowania są dla nich zdrowe i jednocześnie służą środowisku. Powstały plakaty - jak żyć zdrowo i ekologicznie. Uczniowie klas III chętnie wzięli udział w dyskusji o tym, co zrobić, żeby nie marnować żywności.

• Kulinarne zabawy z dziećmi

• Wizyta Pani Doktor w klasie IVb

• Uczniowie klasy IVb gościli na zajęciach Panią doktor Barbarę Strzechocką- Upali. Przypomnieli sobie zasady zdrowego stylu życia, mogli dowiedzieć się jak wprowadzić zdrowe nawyki, które produkty są wskazane dla młodych ludzi, a których należy unikać. Serdecznie dziękujemy Pani doktor, że w tych trudnych czasach pandemii znalazła czas by się z nami spotkać. smiley

• Spotkanie się z panią psycholog

• Uczniowie klasy IV B spotkali się z panią psycholog Pauliną Grabińską - absolwentką naszej szkoły.

Mogli dowiedzieć się, jak sobie radzić z emocjami w sytuacjach trudnych, relacjach rówieśniczych, z cyberprzemocą.

Dziękujemy za życzliwość, otwartość, wsparcie i uatrakcyjnienie naszych zajęć lekcyjnych.

Jednocześnie życzymy wytrwałości w dalszym czynieniu dobra, wyrażając nadzieję na dalszą współpracę.

- Wychowawca i uczniowie klasy IVb

• Warsztaty kulinarne w Spiżarni pod Klasztorem

• Dnia 27 października 2021r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią i panią Marzenką odwiedzili Spiżarnię pod Klasztorem, aby wziąć  udział w warsztatach kulinarnych przeprowadzonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Danowa. Wizyta upłynęła kreatywnie w miłej atmosferze, która zapewne pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników tego spotkania.

• Warsztaty - wypiekanie chleba

• Uczniowie klasy 7b wraz P. Elżbietą Bogdan i P. Edytą Skrodzką uczestniczyli w warsztatach wypieku chleba. Zajęcia poprzedzone były rozmową na temat szacunku, tradycji oraz samego procesu wypiekania. Główną część warsztatów poprowadziła Pani Anna Marcińczyk, która krok po kroku pokazała, w jaki sposób należy przygotować rozczyn i ciasto. Uczniowie przekonali się, że do wypieku chleba nie potrzeba wielu składników i skomplikowanych czynności. Istotną rolę odgrywa tu czas. Satysfakcja jednak była ogromna, gdy wszyscy zobaczyli świeżutki wypiek. Upieczonymi bochenkami chleba młodzież podzieliła się z nauczycielami oraz swoimi rodzinami. Ważnym elementem spotkania było zwrócenie uwag na problem marnowania żywności. Warsztaty zbiegły się z ogólnopolską akcją „Kromka Chleba”, miały przez to również wymiar symboliczny.

• Nie na marne

•

W tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Żywności w klasach VII przeprowadzono warsztaty, których celem było uświadomienie skali marnowania żywności, a także poznanie przyczyn marnowania żywności i sposobów na ich zmniejszenie. Przedstawione statystyki dotyczące skali marnowanej żywności nie budziły wątpliwości, że jest to problem, który dotyczy wszystkich. Uczniowie wymienili swoje spostrzeżenia związane z najczęściej wyrzucanymi produktami spożywczymi. Zastanawiali się, dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, aby temu zapobiec.