Przedszkole Samorządowe w Szczuczynie

Zostań Onkoludkowym Mikołajem

Dzieci z gr. 05B wraz z Rodzicami , wych. M. Tarnacką i panią A. Szymanowską oraz pracownicy ARCHIVA GROUP oddziału  w Szczuczynie okazując swoje wielkie serce przyłączyli się do zbiórki prezentów dla dzieci w trakcie leczenia onkologicznego – Stowarzyszenie ,,Onkoludki” Chrzanowo 11 A, 19-230 EłK. Dzięki dobrym sercom zebraliśmy książki, kolorowanki, kredki, farby, zabawki oraz inne potrzebne rzeczy. Wszystkim za okazane serca i chęć pomocy serdecznie dziękuję.

Jak widać każdy może zostać św. Mikołajem.

Wych. gr. 05 B  M. Tarnacka

Wróżby i zabawa andrzejkowa w gr. 05B

W dniu 29 listopada 2018 r. w naszej grupie odbyły się andrzejki. Upłynęły one w miłej i pełnej niespodzianek atmosferze. Po andrzejkowych wróżbach i zabawie przyszedł czas na małą słodką niespodziankę. Wszyscy uczestnicy byli szczęśliwi i zadowoleni.

Wychowawczyni grupy M. Tarnacka i asystent A. Szymanowska

Dzień Pluszowego Misia w grupie 0 5 B

Przedstawienie teatralne ,,Piotruś Pan i piraci”

W dniu 20 listopada 2018 r. dzieci z grup 05B, 0A i uczniowie klas: I B i III A z wychowawcami oraz pani A. Szymanowska, pani  P. Czaplicka wybrały się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny ,,Piotruś Pan i piraci ” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Wspaniała gra aktorów teatru wprowadziły małych widzów w baśniowy świat. Głównym  bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan, który swoje dzieciństwo spędzał na wyspie Nibylandii. Mali widzowie z uwagą śledziły jego przygody i zmagania z kapitanem Hakiem. Ciekawe akcje oraz humor sytuacyjny dostarczyły młodym widzom wiele entuzjazmu.

Przejazd autokarem oraz obejrzenie spektaklu pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków i uczniów klas młodszych.

Wych. gr. 05 B  M. Tarnacka

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości Przez Polskę w gr. 0 5 B

Budzenie miłości dzieci do małej i wielkiej Ojczyzny jest jednym z celów wychowania patriotycznego w przedszkolu. Piątek, 9 listopada 2018r. w gr. 05 B upłynął na pogłębianiu wiedzy patriotycznej oraz rozbudzaniu szacunku do symboli narodowych. Dzieci w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wykonały prace plastyczno-techniczne o treści patriotycznej, recytowały wiersz „Powiewa flaga” Czesława Janczarskiego oraz o godz.11.11 wspólnie odśpiewały hymn narodowy.

Tego rodzaju działania kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzień ten wzbogacił wiedzę przedszkolaków na temat rozumienia i znaczenia historii Polski.

Podziękowanie

Pani Dyrektor Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, pracownikom oraz uczniom szkoły serdecznie dziękujemy za pamięć o nas, życzenia oraz otrzymane upominki z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka  – 20 września 2018 r.

Przedszkolaki, rodzice i wychowawcy grup przedszkolnych

Jesienny spacer

W ramach realizacji kręgu tematycznego ,,Jesienią w parku…”,16 października 2018 r. dzieci z gr. 05B wraz z opiekunami p. A. Szymanowską i wych. M. Tarnacką korzystając z pięknej jesiennej pogody wybrały się do parku, aby bardziej dostrzec zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie, a także z bliska poznać drzewa rosnące w parku, ich liście oraz kształt.

Dzieci przedszkolne dotlenione oraz pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Wyjazd na spektakl ,,Brzechwolandia”

Dnia 2 października 2018 r. dzieci z grup 05B, 0A i 0B z wychowawcami oraz p. Darosławą Wojciechowską wybrały się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny ,,Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Była to doskonała okazja do poznania lub przypomnienia znanych wierszy Jana Brzechwy takich jak: ,,Znaki przestankowe”, ,,Samochwała”, ,,Skarżypyta”, ,,Leń” i innych. Dzięki tej wizycie dzieci przeniosły się w świat radości, marzeń i muzyki.

Udział w spektaklu pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

Wizyta dzieci 5 letnich gr. 0B w Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie

W dniu 1 października 2018 r. przedszkolaki - gr. 0B - wraz z opiekunami korzystając z zaproszenia pracowników B-CK w Szczuczynie udali się na warsztaty w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Wychowawczyni grupy M. Tarnacka

Podziękowanie

Dyrekcji i Pracownikom Biblioteki – Centrum Kultury Szczuczynie serdecznie dziękujemy za przybycie i osobiste złożenie życzeń oraz małą słodycz z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka – 20 września 2018 r.

Przedszkolaki, rodzice i wychowawcy grup przedszkolnych