Rok szkolny 2018/2019

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  w nocy z 5. na 6.10.2018r. harcerze czytali swoim młodszym kolegom - zuchom książkę pt. „Wierszyki łamiące języki”  M. Strzałkowskiej oraz zapoznali się z historią niektórych przysłów polskich na podstawie książki  „Z przysłowiami za pan brat” Renaty Piątkowskiej. Natomiast na dobranoc zuchy i harcerze wysłuchali „Rymowanek polskich dla dzieci” czytanych przez  hm. Marię Jaworowską drużynową 9 WDH  „Złote Lwy” ze Szczuczyna.

29 września –Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie naszej szkoły bardzo uroczyście obchodzili  ten dzień. Gościliśmy u siebie pracowników Biblioteki Centrum Kultury. Nasi goście głośno przeczytali zgromadzonym uczniom klas I-III fragmenty książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia”.

Oddziały przedszkolne i przedszkolaki wysłuchały wierszyki czytane przez pracowników szkoły
 z książki Janiny Porazińskiej  „Psotki i śmieszki”. Uczniowie  zapoznali się z historią tego święta oraz obejrzeli wystawkę poświęconą J. Porazińskiej.

Uczniowie klas IV-VIII słuchali fragmentów książek wybranych przez nauczycieli i czytanych na rozpoczęcie lekcji. Dziękujemy wszystkim za udział  w obchodach  Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Pierwsza wizyta w bibliotece uczniów klas I

KSIĄŻKOBRANIE – Jeśli chcesz zabierz książeczkę do domu, a jeżeli możesz podaruj swoją.

KANAPY CZYTELNICZE – miejsce, gdzie można w każdej chwili sięgnąć po książkę lub czasopismo.

List do rodziców- 20.09.

Na pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu z rodzicami, wychowawcy odczytali list do rodziców następującej treści:  List do rodziców

Wystawy nowości wydawniczych

Uczniowie poszczególnych klas odwiedzają bibliotekę szkolną w celu przejrzenia  nowych książek, które otrzymaliśmy w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Udział uczniów naszej szkoły, bibliotekarza oraz polonistek w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”- „PRZEDWIOŚNIE”.

„Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie po raz piąty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”. Akcja ta objęta jest patronatem Pary Prezydenckiej i ma na celu przybliżenie wartości i piękna literatury polskiej całemu narodowi. Tegoroczna edycja odbyła się 8 września i poświęcona była utworowi Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”. W tym dniu zaproszeni goście oraz uczestnicy akcji zebrali się w siedzibie Biblioteki – Centrum Kultury , aby wspólnie odczytać fragmenty powieści (…).

W przerwach między czytanymi fragmentami czekała na uczestników miła niespodzianka – mogli oni wziąć udział w quizie, który został specjalnie przygotowany na tę okazję, dotyczył on biografii autora, jak również tematyki samej powieści, a nagrodami były egzemplarze „Przedwiośnia” opieczętowane stemplem okolicznościowym przysłanym nam przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nagrody ufundowane przez Centrum Kultury otrzymali: Julia Kruszyńska, Julita Żebrowska, Maciej Mroczkowski, Jakub Żebrowski, Darosława Wojciechowska, Teresa Pieńczykowska, Małgorzata Karwowska, Barbara Paszkowska.

W ramach współpracy z Biblioteką Centrum Kultury nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły brali udział w happeningu z okazji 99. rocznicy przejazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego przez Szczuczyn. (5.09.2018r.)

A oto nasze nowości:

Od maja 2018 roku nasza szkoła realizuje Priorytet 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa mający na celu: „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”

W miesiącach  maj – czerwiec  przeprowadzono wśród uczniów, rodziców i nauczycieli sondaż na temat książek, które powinny znaleźć się w szkolnej bibliotece.

Na apel o treści:

DRODZY UCZNIOWIE , NAUCZYCIELE I RODZICE!

Nasza szkoła bierze udział w programie NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA. Dysponujemy kwotą 15000 zł na zakup nowości książkowych do biblioteki szkolnej. Prosimy o podanie propozycji czytelniczych, proponowanych książek (tytuł, autor).

Otrzymaliśmy wiele propozycji: