Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017

Ślubowanie klas I

Pasowanie na ucznia, złożenie ślubowania, śpiew i taniec. Tak w dniu 5.10.2018r. w poczet społeczności szkolnej przyjęci zostali najmłodsi uczniowie SP w Szczuczynie.

Wyjazd na spektakl ,,Brzechwolandia”

Dnia 2 października 2018 r. dzieci z grup 05B, 0A i 0B z wychowawcami oraz p. Darosławą Wojciechowską wybrały się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny ,,Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Była to doskonała okazja do poznania lub przypomnienia znanych wierszy Jana Brzechwy takich jak: ,,Znaki przestankowe”, ,,Samochwała”, ,,Skarżypyta”, ,,Leń” i innych. Dzięki tej wizycie dzieci przeniosły się w świat radości, marzeń i muzyki.

Udział w spektaklu pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie naszej szkoły bardzo uroczyście obchodzili  ten dzień. Gościliśmy u siebie pracowników Biblioteki Centrum Kultury. Nasi goście głośno przeczytali zgromadzonym uczniom klas I-III fragmenty książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia”.

Oddziały przedszkolne i przedszkolaki wysłuchały wierszyki czytane przez pracowników szkoły
 z książki Janiny Porazińskiej  „Psotki i śmieszki”. Uczniowie  zapoznali się z historią tego święta oraz obejrzeli wystawkę poświęconą J. Porazińskiej.

Uczniowie klas IV-VIII słuchali fragmentów książek wybranych przez nauczycieli i czytanych na rozpoczęcie lekcji. Dziękujemy wszystkim za udział  w obchodach  Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Warsztaty dla dzieci

„(…) tego, że trzeba pomagać potrzebującym nauczyłam się w domu rodzinnym.
Dlatego nie jestem żadną bohaterką.”

Irena Sendlerowa
W dniu 25.09.2018r .  uczniowie klasy 2 „a” i 2 „b” ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie wraz z paniami Teresą Galińską i Ewą Witanowską uczestniczyli  w warsztatach dla dzieci pt. „ Mirabelka – świadek historii ” przeprowadzonych  w Bibliotece- Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach ogólnopolskiej akcji „ Mirabelka –kiełkująca  historia 100licy”, które wpisują się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na zakończenie uczniowie obejrzeli wystawę "Józef Piłsudski. Od zesłańca do Marszałka", którą gościmy w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie od początku września.

Dzień Kropki w klasie I a

Bezpieczna droga do szkoły

Uczniowie klas I-III oraz dzieci klas zerowych spotkały się dnia 26.09.2018r. z przedstawicielami policji Komendy Powiatowej w Grajewie. Pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu prowadzili: p. Grażyna Rodzeń, asp. szt. Cezary Waszkiewicz, asp. szt. Marek Gładkowski.

Koncert Radościaków

Dzień Kropki

Wyjazd do Ełku

W dniu 7.09. 2018r. uczniowie klas 8b i 8c wraz z gimnazjalistami pojechali do Ełku na film pt. ,,Dywizjon 303.Prawdziwa historia''. Jest to historia polskich pilotów, którą opisał w swojej książce Arkady Fiedler, a uczniowie będą omawiać na języku polskim jako lekturę uzupełniającą.

Uczniami opiekowały się E.Koniecko, E.Kudrawiec i S.Piwko

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019