Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017

Wydarzenia

Kiermasz charytatywny

     Dnia 13 grudnia, w czwartek, odbył się kiermasz charytatywny zorganizowany przez uczniów klasy VIIIa wraz z wychowawczynią B. Baranowską. Na kiermaszu można było zakupić własnoręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe oraz przepyszne wypieki: pierniczki, ciasta, babeczki, pączki i ciasteczka. Dochód z kiermaszu został w całości przekazany na lekarstwa oraz sprzęt rehabilitacyjny dla nieuleczalnie chorej Zuzi. Uczniowie oraz nauczyciele chętnie wspomagali ten szczytny cel.

Książka, którą warto przeczytać

    27 listopada klasa VIIIb czytała piękną książkę o psiaku Elli. Poznała jej historię i przygody. Bardzo zachęcają wszystkich miłośników zwierząt do jej lektury.

Programy dla szkół

   Program ,,Owoce i warzywa w szkole’’ kreuje prozdrowotne postawy  zachowania dzieci. Dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, poznają korzyści diety bogatej w owoce i warzywa oraz jak postępować, by nie marnować żywności.

 wych. M. Łepkowska

Z wizytą u przedszkolaków

     12 grudnia uczniowie klasy IVb odwiedzili swoich 5-letnich i 6-letnich kolegów i koleżanki. Opiekunami tych grup przedszkolnych są panie, które uczyły ich w I etapie edukacyjnym. Była to wizyta oczekiwana. Uczniowie przygotowali zabawy oraz upiekli pierniczki. Przez ok. godzinę zabawiali maluchy i rozmawiali z Paniami.

     Spotkanie to było dla wszystkim ciekawym doświadczeniem, zrodziło wiele pozytywnych emocji.

Literatura dla młodzieży w bibliotece szkolnej

     7 grudnia uczniowie klasy VIIIa wymienili się swoimi spostrzeżeniami na temat ostatnio przeczytanych książek. Były to najnowsze wydania przeznaczone dla nastoletnich czytelników, które opowiadają o młodzieży zmagającej się z problemami współczesnego świata, takimi jak osamotnienie, brak akceptacji ze strony rówieśników, czy problemy rodzinne. Na forum klasy uczniowie opowiadali treść książki, dzielili się emocjami towarzyszącymi im przy czytaniu oraz argumentowali, dlaczego ich zdaniem warto je przeczytać.

Wizyta Mikołaja w klasie I a

   Święty Mikołaj w dniu 6 grudnia odwiedza dzieci na całym świece. Z workiem pełnym prezentów przyszedł  również do uczniów klasy I a.

 wych. M. Łepkowska

Mikołajkowa Loteria Fantowa

     6 XII 2018 r. Samorządy Uczniowskie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie pod opieką p. Krystyny Niedźwieckiej zorganizowały Mikołajkową Loterię Fantową. Przygotowane zostały losy – każdy los wygrywał. Akcja została zorganizowana w celu charytatywnym i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebrane pieniądze zostały przekazane uczniowi w trudnej sytuacji materialnej. Dziękujemy wszystkim za udział w loterii. Pomaganie jest dobre!

Mikołajki w 0a

     6 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego 0a spotkała miła niespodzianka. Do klasy zawitał długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Przyniósł cały worek prezentów. Dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o Mikołaju.

Legendy i podania polskie

   W ramach akcji ,,100 bajek na stulecie Odzyskania Niepodległości’’ uczniowie klasy I a poznali wiele legend,  podań i ciekawostek związanych z powstaniem polskich miast. Duże zainteresowania u uczniów wzbudziła również heraldyka. 

 wych. M. Łepkowska

Zbiórka w oddziale 0a

    Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a zaangażowały się w zbiórkę odzieży, przyborów szkolnych i zabawek dla dzieci leczonych onkologicznie.

Pomagamy jak umiemy !

    Uczniowie klasy I a wzięli udział w akcji charytatywnej pt.,, Zostań Onkoludkowym Mikołajem’’.

 wych. M. Łepkowska

Mikołajkowy zawrót głowy w klasie I b

Klasa I b - Pomagamy! Zostaliśmy Onkoludkowymi Mikołajami

Ciekawe lekcje

    W dniu 26.11.2018r. w klasie VIIIc odbyła się szczególna lekcja. Wszyscy uczniowie przynieśli książki z biblioteki szkolnej, które wcześniej przeczytali. Każdy z nich  prezentował swoją i zachęcał do jej przeczytania. Takie lekcje lubimy.

„Zostań Onkoludkowym Mikołajem”

   Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b wzięły udział w zbiórce zabawek i przyborów szkolnych dzieciom leczonym onkologicznie, ze Stowarzyszenia Rodzin Dzieci z Chorobą Nowotworową „Onkoludki”.

Dzieci z oddziału 0b słuchają bajek

   Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b uczestniczą w realizacji projektu „Sto bajek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.

Andrzejki w klasach IV-VIII

       29.11.2018r. członkowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów p. Ewy Dobrzyckiej i Barbary Milewskiej zorganizowali dyskotekę andrzejkową z wróżbami, konkursami i obfitym bufetem. Zabawa była udana, na efekty wróżb trzeba będzie poczekać.

E. Dobrzycka

„Gang Słodziaków” – czytanie na dywanie

   Dzieci z oddziału 0a chętnie słuchają czytanych bajek. Obecnie czytana jest dryga część „Gangu Słodziaków” w ramach projektu „Sto bajek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.

Komiksy w naszej bibliotece

   Lekcje języka polskiego w klasie IV a  poświęcone fragmentom komiksu pt."Szkoła latania" Janusza Christy  miały na celu zachęcić uczniów do czytania. Poznanie bohaterów kultowego cyklu książek o Kajku i Kokoszu  pozwoliło wyrazić o nich opinie i poczuć się jak oni, podczas czytania tekstu z podziałem na role. Przy okazji poznano historię, cechy charakterystyczne tego rodzaju literatury, podjęto też trud stworzenia własnego komiksu. Sądząc po zaangażowaniu uczniów w zajęcia, z pewnością wielu z nich zechce poznać kolejne przygody słowiańskich wojów wpisane w karty jednej z najbardziej znanych polskich serii  komiksowych.

„(Nie)bezpieczny Internet”

      28 listopada gościliśmy w szkole przedstawicieli policji: p. Grażynę Rodzeń oraz dzielnicowego Jacka Smaługę, którzy przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa w Internecie, korzystania z portali społecznościowych (zamieszczania na nich zdjęć i komentarzy).

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia w klasie 0a i 0b

Nauka przez zabawę

   Uczniowie klasy Ia lubią uczyć się przez zabawę . Jest to najlepsza metoda przyswajania wiedzy.  Na pierwszych zajęciach z bloczkami EduMatrix układali dowolne kompozycje. Taki ,,drewniany komputer'' to wyśmienita zabawa.

wych. M. Łepkowska

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

    26 listopada po raz kolejny obchodzimy w naszej szkole Święto Misia. Tematem przewodnim „Mój przyjaciel – miś”. Każdy uczeń w tym dniu mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego misia. Misie towarzyszyły dzieciom w czasie zajęć i przerw oraz podczas wspólnej zabawy na sali gimnastycznej.

   Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i wiedzą na temat misiów. Chętnie brali udział w konkursach i zabawach ruchowych. Nagroda dla uczestników było „małe co nieco”. Święto Misia to co roku bardzo radosny dzień w naszej szkole.

   Dziękujemy nauczycielom za współpracę, a uczniom za uczestnictwo w zabawie.

                                                                                          Organizatorzy i prowadząca:

 B. Januszewska, M. Łepkowska, P. Czaplicka i K. Kleszczewska

Dzień Życzliwości w oddziale 0a

   21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W czasie wspólnych dyskusji staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie „Co to znaczy być życzliwym?”. Odpowiedzi umieściliśmy na plakacie, aby przypominał nam o najważniejszych zasadach postępowania.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach 0 – III

   21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia miłych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym. Dzień upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.

   Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo:

Organizatorzy i prowadząca: B. Januszewska i P. Czaplicka

Dzień Głośnego Czytania pt. Leśne opowieści

   W kl. IIIa  odbył  się Dzień Głośnego Czytania pt. Leśne opowieści. Zaproszono  dzieci z oddziału pięciolatków B, rodziców, rodzeństwo, panią bibliotekarkę i panią logopedę. Dekorację wykonali ucz. kl. IIIa. Wykorzystano kufer z książkami , grę ,,kodowanie na dywanie”, tablicę interaktywną. Spotkanie rozpoczęto dźwiękami lasu, powitaniem, rozmową o lesie, zabawą w kodowanie: umieszczano Słodziaki na wyznaczonym polu maty, np.: Sowa Zosia na E9. Następnie ucz.kl.III wydawali komendy (do góry, w lewo…), pięciolatki wyznaczały trasę do Słodziaków symbolami wektorowymi. Po dotarciu do celu była dźwiękowa zagadka z udostępnionych pomocy. Potem czytano książkę ,,Gang Słodziaków”. Czytający zakładał czapkę ,,koronę drzewa”. Po wyznaczeniu wszystkich tras dostępny był skarb- kufer z książkami. Odczytano ich tytuły i fragmenty. Wiersze J.Brzechwy uczniowie mówili z pamięci. W kufrze były też zakładki ,,Słodziaki”, wykonane przez ucz. kl. IIIa dla gości. Spotkanie zakończył teledysk o Słodziakach.

Wycieczka do Warszawy 23.11.2018r.

    Sześcioro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem p. Ewą Dobrzycką wzięło udział w wycieczce do Warszawy w ramach projektu „Śladami historii wycieczki patriotyczno – edukacyjne”. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie oglądaliśmy i doświadczaliśmy różnych zjawisk fizycznych związanych z działaniem powietrza, światła, pola magnetycznego, grawitacji, itp. W planetarium wyruszyliśmy w wirtualną podróż w kosmos, obserwowaliśmy Układ Słoneczny, planety, lądowaliśmy na Marsie i szukaliśmy innych form życia. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Podlasie w Radziłowie, finansowany ze środków Fundacji PZU. Do współpracy przystąpiło 6 szkół podstawowych z Białaszewa, Klimaszewnicy, Radziłowa, Kramarzewa, Słucza, Szczuczyna oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Radziłowie.

E. Dobrzycka

Dzień Życzliwości

     21.11.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie z klasy VI b przyszli do szkoły ubrani na żółto. Już od rana witali przychodzących do szkoły uczniów i pracowników rozdając im serca z mottem: „Im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi.”

    Pod opieką wychowawcy pana Artura Dobrzyckiego uczestniczyli w warsztatach z p. pedagog Ewą Dobrzycką. Po ożywionej rozmowie na temat „Co to znaczy być życzliwym?” wykonali plakaty, które mają przypominać wszystkim o życzliwości na co dzień. Natomiast  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Barbarą Milewską przeszli ulicami miasta rozdając przechodniom serduszka z mottem i uśmiechnięte buźki. Odwiedzili również miejscowe instytucje pozdrawiając pracowników i wręczając balony z uśmiechem i serca.

Organizatorzy: Ewa Dobrzycka (pedagog i opiekun SU), Barbara Milewska (opiekun SU).

Dzień Życzliwości w klasie Ia

   21.11.2018 r. obchodzony był w kl. I a Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Przedstawienie teatralne ,,Piotruś Pan i piraci”

     W dniu 20 listopada 2018 r. dzieci z grup 05B, 0A i uczniowie klas: I B i III A z wychowawcami oraz pani A. Szymanowska, pani  P. Czaplicka wybrały się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny ,,Piotruś Pan i piraci ” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Wspaniała gra aktorów teatru wprowadziły małych widzów w baśniowy świat. Głównym  bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan, który swoje dzieciństwo spędzał na wyspie Nibylandii. Mali widzowie z uwagą śledziły jego przygody i zmagania z kapitanem Hakiem. Ciekawe akcje oraz humor sytuacyjny dostarczyły młodym widzom wiele entuzjazmu. 

    Przejazd autokarem oraz obejrzenie spektaklu pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków i uczniów klas młodszych.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy

   Dnia 17.11.2018 roku uczennice należące do Szkolnego Koła Caritas wzięły udział w spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy w Łomży. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Katedrze Łomżyńskiej. Po mszy wszyscy udali się na spotkanie do Centrum Kultury przy Szkole Katolickiej, gdzie podsumowano pracę Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas. Tego dnia odbył się również konkurs muzyczny pt. „Śpiewaj Paradiso na urodziny Św. Filipa Neri”. W konkursie uczennice naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce. Otrzymały nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Dziewczęta do konkursu przygotowały panie Edyta Skrodzka i Stanisława Piwko.

Programy dla szkół

   Uczniowie klasy IIA i IIB pod kierunkiem p. Teresy Galińskiej i p. Ewy Witanowskiej  w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” obejrzeli filmy edukacyjne z serii „Ekipa Chrumasa” dotyczących spożywania owoców i warzyw oraz ich korzyści dla zdrowia.

Wycieczka do Ełku

      W dniu 13.11.18r. uczniowie z klas Ia, IIa  i II b wybrali się na film edukacyjny pt. : ,,Różnimy się''. Tematem wiodącym  było oswajanie inności i szukanie porozumienia ponad różnicami. Postacie z filmu pokazały młodym widzom, jak ważne są otwartość, akceptacja i wspieranie się nawzajem, które przełamują samotność i uwalniają w nas to, co najlepsze. Film prezentował konfrontację różnych natur, postaw, doświadczeń i potrzeb, eksponując w pozytywny i pogodny sposób  znajdowanie rozwiązań trapiących nas i innych problemów poprzez współpracę i szukanie kompromisów.

                                                                                             wych. T. Galińska, M. Łepkowska

Niepodległa Polska w wierszach - prezentacja wierszy patriotycznych

   9 listopada uczniowie klas 0-III uroczystym apelem uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Wszyscy uczniowie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Reprezentanci klas recytowali wiersze ze zbiorku „Wiersze patriotyczne” oraz „Kto ty jesteś?” Władysława Bełzy.

Legendy polskie

   W tym tygodniu, w ramach akcji "100 bajek na 100lecie Odzyskania Niepodległości" uczniowie klasy I b poznają miasta i legendy z nimi związane. Na zajęciach poznały legendę o Bazyliszku z książki Wandy Chotomskiej "Legendy Polskie".

Bieg na stulecie odzyskania niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości

   9 listopada uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Szczuczynie oraz Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie uczestniczyli w uroczystej akademii poświęconej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wraz z nami świętowali: J. E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski, Burmistrz Szczuczyna P. Artur Kuczyński i Przewodniczący Rady Rodziców P. Krzysztof Wysocki.

Punktualnie o 11:11 zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego, włączając się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

Świętowanie niepodległości trwa!

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

   Uczniowie klasy IVb z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wykonali wspólnie 100 przysiadów.

Wycieczka do Łomży

   W dniu 05.11.2018 uczniowie klas IV „a” i IV „b” Szkoły Podstawowej w Szczuczynie uczestniczyli w wycieczce do Łomży. Najważniejszym punktem programu było obejrzenie spektaklu w Teatrze Lalki i Aktora pt. „Zaczarowany Jeleń”. Nacechowana regionalnie, przepełniona kulturą słowiańską i lokalnym kolorytem, napisana z okazji 600-lecia nadania praw lokacyjnych Łomży baśń w reżyserii Jarosława Antoniuka, wpisała się również w termin obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie i pozytywne reakcje uczniów. Dopełnieniem tych wrażeń okazała się też wizyta w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów i niezwykła opowieść o tym miejscu jednego z braci zakonnych.

   Pełni dobrej energii i bogatsi w wiedzę nie tylko historyczną  o naszym regionie wróciliśmy do Szczuczyna.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

   W dniu 5  listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek . W tym dniu wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III przyszli do  szkoły w przebraniu za ulubioną bajkową postać, aby uczestniczyć w  ,,Balu Postaci z Bajek”. Bal rozpoczął się wspólnym zaśpiewaniem piosenki z ,,Akademii Pana Kleksa” - ,,Witajcie w nasze bajce”. Następnie nastąpiła prezentacja strojów zespołów klasowych. W trakcie tanecznej wesołej zabawy była chwila przerwy, w której to dzieci rozwiązywały zagadki sprawdzające znajomość treści znanych bajek. Miło i przyjemnie w tym dniu upłynął czas. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie przebrań dla swoich pociech. Dziękujemy też nauczycielom za zorganizowania takiego nietypowego dnia w naszej szkole.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych

   30.X. uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali przedstawienie pt. „Godzina czarów”. Pierwszoklasiści obejrzeli bohaterów ulubionych bajek, wysłuchali wielu rad „królowej książki” oraz  złożyli  obietnicę następującej treści:

Uroczyście obiecuję być dobrym czytelnikiem biblioteki szkolnej.
Obiecuje nie niszczyć książek.
Obiecuje oddawać je w terminie.
Obiecuję czytać wypożyczone książki.

Uczniowie na pamiątkę otrzymali zakładki do książek oraz listy do rodziców. Wychowawcy pamiątkowe dyplomy i informację godzin pracy biblioteki.

Pasowanie na czytelnika w kl. I a

29 października - Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

   W tym dniu specjalnymi gośćmi  biblioteki szkolnej były dzieci z oddziałów  przedszkolnych 0a i 0b. Dzieci poznały pomieszczenia biblioteki, oglądały księgozbiór przeznaczony dla najmłodszych. Biblioteka wzbogaciła się o wielu czytelników, dzieci  wypożyczyły książeczki do domu.

Próbna ewakuacja

Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I - III odbyli próbną ewakuację z budynku szkoły. Następnie wszyscy uczestniczyli w pogadance na temat bezpieczeństwa.

Wizyta pielęgniarki w kl. I a

”Tuwimowska Lokomotywa”

   26 października uczniowie  klasy II a pod kierunkiem wychowawczyni częścią artystyczną pt.”Tuwimowska Lokomotywa” zachęcali dzieci  z oddziałów przedszkolnych do korzystania  z biblioteki szkolnej.

100 bajek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

   W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klasy I b słuchają czytanych przez panie książeczek - "100 bajek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości". Zadaniem dzieci jest zilustrowanie wysłuchanej bajki.

Wycieczka do Białegostoku

   Dnia 23.10.2018r. uczniowie kl. Va, b, c, uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. W programie wycieczki był: park rozrywki „Zielone wzgórza” (zabawy ruchowe oraz doświadczenia z suchym lodem), kino (film „Hotel Transylwania 3”).

   Uczniowie byli zachwyceni doświadczeniami chemicznymi (lekcja chemii), mieli dużo radości i wysiłku fizycznego podczas zabaw ruchowych. Szczęśliwi i uśmiechnięci wrócili do domów z nadzieją na powtórzenie podobnego wyjazdu.

   Organizatorzy i opiekunowie wycieczki: Stanisława Piwko, Elżbieta Koniecko i Krystyna Niedźwiecka.

Prezentacja nowości bibliotecznych

   Uczniowie klasy IVb czytali i zachęcali do czytania książek z serii „Magiczne drzewo”. Książki z tej serii biblioteka szkolna otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniowie kl. III na spotkaniu autorskim z Pawłem Wakułą

   18  października 2018 r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie gościliśmy Pawła Wakułę, znanego autora książek dla dzieci, a także ilustratora i rysownika prasowego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wraz z wychowawczynią Beatą Nagel i bibliotekarką Darosławą Wojciechowską oraz uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej wraz z nauczycielką Anną Kozikowską. Spotkanie autorskie odbyło się  w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, który funkcjonuje w BCK w Szczuczynie od 2 lutego 2018r.

Warsztaty z pierwszej pomocy

   W dniu 17 października uczniów klasy IVb odwiedził strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.

    Podczas spotkania strażak przypomniał uczniom telefony alarmowe oraz kiedy i w jaki sposób należy ich użyć. Dzieci dowiedziały się, jak powinny reagować i jakie czynności wykonać, jeśli będą świadkami wypadku lub spotkają na swojej drodze człowieka, który stracił przytomność. Dzieci miały możliwość zobaczenia instruktażu udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Zajęcia te były bardzo pouczające i uporządkowały wiedzę uczniów na temat udzielania pierwszej pomocy.

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków w Szkole Podstawowej w Szczuczynie”

    Dnia 11.10.2018r. uczniowie klasy II a z wychowawczynią Teresą Galińską i bibliotekarką Darosławą Wojciechowską zorganizowali Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania niesamowitych historii „Gangu Słodziaków”. W wydarzeniu tym uczestniczyli: p. dyrektor Małgorzata Karwowska, pracownice sklepu „Biedronka” w Szczuczynie p. Małgorzata Polińska i p. Izabela Pawłowska, rodzice, dziadkowie oraz uczniowie klas 0-III z wychowawczyniami ze swoimi pluszakami  Słodziakami.

Dzień Edukacji Narodowej

Profilaktyka uzależnień

    Dnia 11 października 2018r. uczniowie starszych klas szkoły podstawowej (VI-VIII) oraz klas gimnazjalnych uczestniczyli w programie profilaktycznym grupy „Wyrwani z Niewoli”. Przekazana treść w muzycznej oprawie skupiła uwagę uczniów, skłoniła do refleksji nad sensem życia, wartościami i ważnymi wyborami. Spotkanie zorganizował ksiądz Marcin Ołtarzewski.

 

Wycieczka do parku klasy Ia

Jesień, jesień, jesień...

„Czytanie na dywanie”

W ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie z klasy I „b” kontynuują czytanie książek w klasie.

"Mój zeszyt lektur"

   W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy IIa i IIb pod kierunkiem Pani Teresy Galińskiej i Pani Ewy Witanowskiej uczestniczą w konkursie związanym z prowadzeniem zeszytu lektur. W zeszycie lektur należy odnotować następujące informacje o przeczytanych książkach: autor, tytuł książki, główni bohaterowie, plan wydarzeń, lub krótka charakterystyka głównego bohatera, lub opis wybranego zdarzenia, ilustracje własnoręcznie wykonane.

   Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi na zakończenie roku szkolnego w 2018/2019

Wycieczka do teatru

   Dnia 3 października 2018r. odbyła się wycieczka do Teatru Lalek w Łomży. W tym zdarzeniu brali udział uczniowie klasy Ia, IIa i IIb. Opiekunami były Panie: Małgorzata Łepkowska, Katarzyna Kleszczewska oraz Teresa Galińska. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pod tytułem: "Zaczarowany Jeleń" czyli sztuka okolicznościowa napisana specjalnie na 600-lecie nadania praw miejskich w Łomży. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły McDonald`s.

Ślubowanie klas I

   Pasowanie na ucznia, złożenie ślubowania, śpiew i taniec. Tak w dniu 5.10.2018r. w poczet społeczności szkolnej przyjęci zostali najmłodsi uczniowie SP w Szczuczynie.

     

„Gang Słodziaków”

   Od 17 września uczniowie wraz z rodzicami przystąpili do konkursu – „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” z cyklu Czytaj codziennie. Zapoznali się z regulaminem, otrzymali albumy i naklejki. Nagrodą w konkursie jest – Rodzina Słodziaków.

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum obchodzili, ogłoszony w 2001 roku przez Radę Europy, Europejski Dzień Języków Obcych.  Uroczystość podzielona była na dwa etapy: pierwszy to konkursy i quiz dla klas 4-6, drugi - dla klas 7-8 i 3 klas gimnazjum.

Uczniowie mogli m.in. wysłuchać znanych piosenek wykonywanych w różnych językach, obejrzeć występ szkolnej Raperki, a także dowiedzieć się wielu ciekawych i intrygujących faktów dotyczących krajów z całego świata.

Podczas quizu uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

W kategorii klas 4-6 najwyższy wynik (15 punktów) i I miejsce otrzymała klasa 4b, II miejsce (14 punktów) zajęła klasa 6a, a miejsce III – klasa 6b (13 punktów).

Wśród klas 7-8 i 3 gimnazjum, miejsce I zajęła klasa III b (35 punktów), miejsce II klasa 7b (34 punkty), miejsce III – klasa III a (33 punkty).

Zwycięzcy zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Uroczystość przygotowały: Izabela Budzińska i Elżbieta Wysocka.

Wyjazd na spektakl ,,Brzechwolandia”

   Dnia 2 października 2018 r. dzieci z grup 05B, 0A i 0B z wychowawcami oraz p. Darosławą Wojciechowską wybrały się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny ,,Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Była to doskonała okazja do poznania lub przypomnienia znanych wierszy Jana Brzechwy takich jak: ,,Znaki przestankowe”, ,,Samochwała”, ,,Skarżypyta”, ,,Leń” i innych. Dzięki tej wizycie dzieci przeniosły się w świat radości, marzeń i muzyki.

   Udział w spektaklu pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

Dzień Kropki w klasie Ib

29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie naszej szkoły bardzo uroczyście obchodzili  ten dzień. Gościliśmy u siebie pracowników Biblioteki Centrum Kultury. Nasi goście głośno przeczytali zgromadzonym uczniom klas I-III fragmenty książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia”.

Oddziały przedszkolne i przedszkolaki wysłuchały wierszyki czytane przez pracowników szkoły
 z książki Janiny Porazińskiej  „Psotki i śmieszki”. Uczniowie  zapoznali się z historią tego święta oraz obejrzeli wystawkę poświęconą J. Porazińskiej.

Uczniowie klas IV-VIII słuchali fragmentów książek wybranych przez nauczycieli i czytanych na rozpoczęcie lekcji. Dziękujemy wszystkim za udział  w obchodach  Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym 0a

Warsztaty dla dzieci

„(…) tego, że trzeba pomagać potrzebującym nauczyłam się w domu rodzinnym.
Dlatego nie jestem żadną bohaterką.”

Irena Sendlerowa
W dniu 25.09.2018r .  uczniowie klasy 2 „a” i 2 „b” ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie wraz z paniami Teresą Galińską i Ewą Witanowską uczestniczyli  w warsztatach dla dzieci pt. „ Mirabelka – świadek historii ” przeprowadzonych  w Bibliotece- Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach ogólnopolskiej akcji „ Mirabelka –kiełkująca  historia 100licy”, które wpisują się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na zakończenie uczniowie obejrzeli wystawę "Józef Piłsudski. Od zesłańca do Marszałka", którą gościmy w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie od początku września.


 

Dzień Kropki w klasie I a

Bezpieczna droga do szkoły

    Uczniowie klas I-III oraz dzieci klas zerowych spotkały się dnia 26.09.2018r. z przedstawicielami policji Komendy Powiatowej w Grajewie. Pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu prowadzili: p. Grażyna Rodzeń, asp. szt. Cezary Waszkiewicz, asp. szt. Marek Gładkowski.

Koncert Radościaków

Dzień Kropki

Wyjazd do Ełku

W dniu 7.09. 2018r. uczniowie klas 8b i 8c wraz z gimnazjalistami pojechali do Ełku na film pt. ,,Dywizjon 303.Prawdziwa historia''. Jest to historia polskich pilotów, którą opisał w swojej książce Arkady Fiedler, a uczniowie będą omawiać na języku polskim jako lekturę uzupełniającą.

Uczniami opiekowały się E.Koniecko, E.Kudrawiec i S.Piwko

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Szczuczynie
    ul. Kilińskiego 42
    19-230 Szczuczyn
  • (86) 272 5032

Galeria zdjęć