Promocja zdrowia

Święto Chleba

W dniu 30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Chleba.

Dzień Życzliwości 2017

We wtorek 21 listopada przyłączyliśmy się po raz piąty do obchodów  Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Przypominamy tego dnia całej społeczności szkolnej o tym, jak ważna jest życzliwość i uśmiech w codziennym życiu. Zachęcamy uczniów, aby jak najczęściej czynili drobne gesty życzliwości: dobre słowo, pomoc komuś czy uśmiech sprawiają, że nasze życie staje się lepsze, przyjemniejsze.

Tego dnia w naszej szkole dominował kolor żółty. Wychowawcy i nauczyciele rozmawiali z uczniami o przejawach życzliwości, przy okazji powstały piękne prace plastyczne, które zdobią korytarz szkolny. Na drzwiach klas rozwieszone zostały karteczki do wyrywania z miłymi słowami, które dzieci sobie wzajemnie przekazywały. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli dyrekcji, nauczycielom i pracownikom słoneczniki, które sami wykonali.  Przekazywali także serduszka z mottem Antony de Mello: Nie proś świata, aby zmienił się na lepsze, to Ty zmień się pierwszy.”

Do naszej akcji włączyli się również rodzice. Niezastąpione mamy naszych uczniów upiekły przepyszne ciasta. Dochód ze sprzedaży wypieków przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym uczniom naszej szkoły.