Promocja zdrowia

Warsztaty kulinarne

Klasa II c pod opieką wych. M. Ramatowskiej przygotowują pyszne, zdrowe sałatki owocowe.

Inscenizacja „W krainie zdrowia”

16 lutego 2017 roku uczniowie klasy III b  w ramach programu „ Owoce i warzywa w szkole” przedstawili inscenizację  pt.: „W krainie zdrowia”. Zachęcali koleżanki i kolegów do zdrowego odżywiania się. Podkreślali walory owoców i warzyw.
Uczniów przygotowała wychowawczyni - Pani Grażyna Kalinowska.

Ważne zdrowie

Szkoła jest bardzo ważnym – obok domu rodzinnego – miejscem w życiu dziecka, w którym spędza ono dużą część dnia. Wyniesione ze szkoły wzorce zachowań, w tym te dotyczące zdrowego stylu życia i odżywiania często wpływają na ukształtowanie się postaw utrzymujących się nawet przez całe dorosłe życie. Wprowadzenie u dzieci od najmłodszych lat właściwej, zróżnicowanej diety, bogatej w owoce i warzywa, może w znaczącym stopniu wpłynąć na zachowanie dobrego zdrowia przez całe życie oraz ograniczyć ryzyko nadwagi czy wręcz otyłości. Właściwe odżywianie jest niezbędne zarówno dla rozwoju fizycznego, jak i umysłowego dzieci: zwiększa ich odporność oraz wpływa korzystnie na możliwość koncentracji. Dieta bogata w owoce i warzywa dostarcza dzieciom energii do nauki, ale także odpowiednich witamin i składników mineralnych, niezbędnych w trakcie dużego wysiłku, jakim jest nauka w szkole, sprzyja więc osiąganiu dobrych wyników.

W dniu 15.02.2017r. w ramach propagowania wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych dzieci z oddziału przedszkolnego 0c kolorowały obrazki przedstawiające owoce i warzywa.

Szaszłyki z warzyw i owoców

Zajęcia kulinarne - prezentacja i degustacja.

Degustacja soków

5.01.2017r. dzieci  z klas 0-III po raz drugi uczestniczyły w degustacji soków ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw. Zajęcia przeprowadziły panie z firmy SEBEX, która dostarcza do naszej szkoły owoce i warzywa w ramach programu” Owoce i warzywa w szkole”.

 

Święto Chleba

Już od kilku lat w ostatnim tygodniu listopada uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzą Święto Chleba,.

W dniu 29 listopada klasy czwarte: a i b pojechały do Grabowa. Zwiedziły piekarnię, oprowadzeni przez jej właściciela, pana Mieńkowskiego. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach piekarskich, piekli świąteczne pierniczki oraz rogaliki z niespodzianką. Na pamiątkę otrzymali kilkadziesiąt bochenków chleba na szkolne Święto.

Tego dnia w szkolnej kuchni klasa V a piekła chleb na zakwasie wg przepisu wychowawczyni, p. B. Kuczyńskiej. Pachnącymi i bardzo smacznymi bochenkami chleba poczęstowano nauczycieli, p. Burmistrza, ks. Proboszcza, przyjaciół szkoły.

W piątek 2 grudnia klasa V b zaprezentowała wspaniałą inscenizację "Od ziarenka do bochenka". Nagrodzono ją rzęsistymi brawami. Bardzo podobały się wesołe piosenki, wiersze w wykonaniu artystów z kl. V b.


 

Urodziny Marchewki

 W dniu 10.11.2016 r.  odbyły się niezwykłe urodziny - swoje święto obchodziła Marchewka!

 

            Wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego Ob w tym dniu przebrane były za różne  warzywa i owoce, a wychowawczyni p. Teresa Galińska przygotowała dla nich mnóstwo „marchewkowych” konkursów,  prac plastycznych i zabaw.

            Celem było promowanie spożywania warzyw i owoców. Dzieci dowiedziały się,  jakie wartości odżywcze posiada marchewka. Wszystkie działania w tym dniu związane były tematycznie z marchewką. Wspólnie z rodzicami dzieci uczestniczyły w przyjęciu urodzinowym. Rodzice upiekli dzieciom pyszne marchewkowe ciasto, zrobili sok marchewkowy oraz inne zdrowe przekąski.


Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Szczuczynie
    ul. Kilińskiego 42
    19-230 Szczuczyn
  • (86) 272 5032

Galeria zdjęć