• Emocje

• Emocje - towarzyszą nam w codziennym życiu, w różnych sytuacjach, są te bardziej i mniej przyjemne oraz te, których wolelibyśmy nie odczuwać. Wszystkie jednak bardzo potrzebne, aby właściwie interpretować świat i odpowiednio reagować.

Z takim tematem próbowaliśmy się zmierzyć fotograficznie. Przejrzysta folia dodała pozującym osobom odwagi, a fotografom dodatkowo uatrakcyjniła kadr. Poniżej prezentacja naszych zdjęć.

Szkolne Koło Fotograficzne "Zoom" pod opieką Ewy Dobrzyckiej

• Jak działa amperomierz?

• Na zajęciach z fizyki uczniowie szukali odpowiedzi na pytania: Jak działa amperomierz? Z czego można zrobić magnes? Odpowiedzi oczywiście znaleźli budując obwody elektryczne, badając właściwości magnetyczne różnych ciał fizycznych. Odkrywanie praw i zasad przez doświadczenia to jest to!

• Wioska Świętego Mikołaja

• W ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie klas pierwszych zbudowali Wioskę Świętego Mikołaja wykorzystując klocki Edu Korbo. Mistrzowie fantazji stworzyli fabrykę zabawek, czekolady i pocztę Mikołaja. Wspólnie spędzony czas minął im w miłej i radosnej atmosferze. Korzystając z okazji życzymy wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

• Mikołajkowa Sesja

• Mikołajkowa sesja zdjęciowa z wykorzystaniem sprzętu zakupionego z ministerialnego projektu "Laboratoria Przyszłości" (aparat, statyw, lampa doświetlająca).

🎅🌲❄️🌲❄️☃️❄️

Sesję zdjęciową prowadzili: Ania Gede kl. VIIIa oraz Nikodem Aktar kl. VIb pod kierunkiem opiekuna SKF Ewy Dobrzyckiej.

• Prędkość, droga, czas

• Dnia 14 listopada kl. 6a miała możliwość w inny sposób przyswoić ,,Prędkość, drogę, czas’” na lekcji matematyki z panią E. Koniecko . Uczniowie po wcześniejszym przeanalizowaniu tematu wzięli się do pracy.  A to są efekty.

• Jak to działa...?

• Co połączyć i jak żeby żarówka się świeciła, wiatraczek się kręcił a mikrofon działał - sprawdzali uczniowie klasy 8.

,, Powiedz mi, a zapomnę pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem" jak mówił Konfucjusz.

• 2023/2024