Dnia 25.03 klasy 2 były w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży na sztuce "Mały Książe".
Mały Książe
Klasa w terenie
Klasa 2 a i 2b wykonały 5 zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Klasa w terenie. 🌼🌸🌞🌷
Konik Szachowy
27 marca młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Szachowym „Konik Szachowy”. Kategorie w których uczniowie startowali to Goniec klasy IV-VI oraz Wieża klasy VII-VIII.
Wyniki zostaną podane za kilka tygodni. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety.
Mamy nadzieję, ży wśród biorących udział w konkursie znajdą się laureaci, ponieważ wszyscy uczniowie poświęcili wiele godzin na trening i przygotowania, oraz z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali niełatwe zadania strategiczne.
Konkurs przebiegł bardzo płynnie dzięki koodrynatorowi panu Markowi Hanc.
6
Orzeł matematyczny
W dniu dzisiejszym nagrodziliśmy uczniów, którzy zostali laureatami konkursu matematycznego.
Paulina Kruszyńska (14 miejsce)z kl.5a,
Jakub Jankowski (17 miejsce) i
Michał Przyborowski (20 miejsce) z kl.7a.
Są to bardzo wysokie miejsca w skali kraju. Pozostali uczniowie biorący udział w sesji jesiennej otrzymali dyplom uczestnictwa. Gratulujemy odwagi w strarciu z matematyczną potęgą.
Przygotowujemy się do sesji wiosennej. Chętne osoby zapraszamy do zgłoszenia się do swego nauczyciela matematyki.
Zdrowi i bezpieczni
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni za udział w konkursie na plakat profilaktyczny o tematyce uzależnień. Nagrody i dyplomy wręczył Pan Burmistrz Marcin Wileński oraz Pani Dorota Łaguna- kierownik OPS.
Nagrody specjalne za wysoki poziom wykonania prac otrzymali: Agata Koszczej kl. Vb oraz Cezary Zyskowski kl. IIIb.
W kategorii klas I-III:
I miejsce - Kacper Supiński kl. III a
II miejsce - Agata Kozikowska kl. III b
III miejsce - Maciej Krasiński kl. III a
Wyróżnienia:
Karol Smoliński kl. III a
Dominik Sosnowski kl. III a
W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce - Nina Muczyńska kl. Vb
II miejsce - Ksawery Galiński kl. VIIa
III miejsce - Zofia Koniecko kl. Vb
Wyróżnienia:
Rafał Dutkiewicz kl. Vb
Kamil Kalinowski kl. VIa
Joanna Kępczyńska kl. Vb
Małgorzata Grygoruk kl. VIIIb
Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia.
Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za poświęcony czas oraz włożony wysiłek w wykonanie pracy.
Konkurs jest jednym z działań szkolnego projektu edukacyjno-profilaktycznego "Zdrowi i bezpieczni ". Nagrody dofinansowano z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczuczynie.
Koordynowały: Ewa Dobrzycka i Katarzyna Kleszczewska.
7
Spotkanie ze strażakiem
25 marca w klasie I ,,a" odbyło się spotkanie ze strażakiem Panem Michałem Janiszewskim. Uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem niezbędnym do pracy strażaka, a także dowiedzieć się jak należy postępować w przypadku zaistnienia pożaru.
Dziękujemy za spotkanie
3
Fenek
Drugoklasiści i trzecioklasiści wzięli dzisiaj udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „FENEK”. Zgłosiło się 21 uczniów, aby samodzielnie rozwiązać zadania o różnym stopniu trudności.
Na wyniki musimy poczekać do czerwca.
Mamy nadzieję, że wszystkim poszło znakomicie.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Z tej okazji w naszej szkole było wiele działań zwiększających świadomość dzieci, że każdy z nas może być inny, ale wszyscy jesteśmy równi i każdy zasługuje na szacunek.
Ten dzień był okazją do pielęgnowania pozytywnych relacji z rówieśnikami, otwartości, empatii, tolerancji i akceptacji dla innych
Uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na niebiesko - kolor, który stał się symbolem wsparcia i zrozumienia. Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia tematyczne, których celem była edukacja społeczna oraz uwrażliwienie w zrozumieniu potrzeb osób z autyzmem
30
PIKtoGramy
W dniu dzisiejszym odbyły się Gminne Eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGramy. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. Do etapu Powiatowego przeszły: Natalia Kreska, Zuzanna Brzostowska oraz Martyna Gwiazdowska. Wszystkich uczniów pdzygotowala p. Paulina Wiśniewska. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dziękujemy p. Edycie Skrodzkiej za wsparcie, ciepło oraz opiekę nad śpiewającymi.
Wiosenna kreatywność w świetlicy!
Uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy dali upust swojej wyobraźni, tworząc piękne wiosenne rysunki na szkle! Do swojej pracy wykorzystali słoiczki oraz markery akrylowe, zamieniając zwykłe przedmioty w małe dzieła sztuki.
Kolorowe kwiaty, motyle i wiosenne pejzaże rozświetliły nasze świetlicowe okna, wprowadzając radosny klimat nadchodzącej pory roku.
Brawo dla naszych młodych artystów!
#TakPomagam
Akcja „Tak Pomagam” to inicjatywa charytatywna, której celem jest wsparcie osób samotnych i potrzebujących. W dniu dzisiejszym wolontariusze zaangażowani w akcję prowadzili zbiórkę produktów spożywczych w sklepie Biedronka. Dzięki otwartości i hojności mieszkańców udało się zebrać wiele artykułów, które już wkrótce trafią do najbardziej potrzebujących w naszym mieście. Zgromadzone dary pozwolą przygotować paczki świąteczne dla osób, które często zmagają się z trudną sytuacją życiową. Akcja nie tylko niesie realne wsparcie, ale również buduje poczucie wspólnoty i solidarności.
Dzkujemy Księdzu Grzegorzowi Kosiorek za wsparcie, wspaniałym wolontariuszom, za poświęcony czas, wszystkim darczyńcom za ofiarowane produkty.
Podziękowania kierujemy również w stronę kierownictwa sklepu Biedronka, za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki.
Koordynator SKC Edyta Skrodzka
Podsumowanie Tygodnia Samorządności
Dziś zakończyliśmy wyjątkowy tydzień Samorządności, a finałowy dzień przyniósł nam najwięcej emocji i świetnej zabawy!
Miss i Mister Wiosny
Rozpoczęliśmy od wyborów Miss i Mistera Wiosny. Uczniowie zachwycili swoimi kreatywnymi kostiumami, w których pojawiły się nawet żywe kwiaty! Miss Wiosny została Zosia Mrozowicz z klasy 5a, a tytuł Mistera Wiosny zdobył Dominik Czarnecki z klasy 8b.
Wiosenny quiz wiedzy
Kolejnym punktem programu był wiosenny quiz, który poprowadził Pan Stanisław Pieńczykowski. Najlepszą znajomością tematu wykazali się:
I miejsce – Joanna Świderska i Dominik Czarnecki (kl. 8b)
II miejsce – Hubert Chmielewski i Rafał Bogdan (kl. 8a)
III miejsce ex aequo – Igor Januszewski i Kamil Kalinowski (kl. 6a) oraz Aleksandra Gutowska i Jakub Żurawski (kl. 4a)
Festiwal Sportu
Ostatnia część dnia to sportowe emocje! Za organizację konkurencji odpowiedzialni byli Pan Marek Hanc i Pan Wojciech Łapiński. Uczniowie rywalizowali w różnych dyscyplinach:
Koszykówka – najlepsze drużyny to klasy 4a i 4b!
Siatkówka – największe emocje wzbudził mecz chłopców z 8b przeciwko nauczycielom – rywalizacja była zacięta!
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i świetną zabawę przez cały tydzień Samorządności! Po raz kolejny udowodniliście, że można na Was liczyć – zarówno pod względem kreatywności, jak i ducha rywalizacji.
Podziękowania kierujemy również do opiekunek Samorządu – Pani Katarzyny Kleszczewskiej i Pani Elżbiety Wysockiej – za ich wsparcie i pomoc w organizacji całego wydarzenia!
11
Wiosno hej! Wiosno hej!
- 12
Dzień Samorządności – kreatywność na najwyższym poziomie!
Za nami kolejny niezapomniany Dzień Samorządności! Pachniało pysznymi goframi , które znalazły wielu amatorów, a atmosfera była pełna śmiechu i dobrej zabawy. Największą atrakcją okazało się jednak zamienianie plecaków na… no właśnie – na co tylko przyszło wam do głowy! Widzieliśmy wózki sklepowe, worki, pudełka, szuflady, doniczki, a nawet taczkę i obudowę komputera!
Po raz kolejny pokazaliście, że wasza kreatywność nie zna granic – wybór zwycięzców był naprawdę trudny! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszego zaangażowania.
A już jutro kolejne atrakcje: Dzień Kolorowej Skarpetki, Festiwal Sportu oraz wybory Miss i Mistera Wiosny! Nie możemy się doczekać! Do zobaczenia!
18
Zamieniliśmy tradycyjny plecak na....
Dzień nietypowego plecaka w klasach 0-III udał się Wielu uczniów wykazało się super pomysłowością w temacie
6
Kolejne dwa dni Tygodnia Samorządności w klasach O - III
Kolejne dwa dni Tygodnia Samorządności w klasach O - III za nami - dzień piżamy oraz dzień szalonej fryzury i zabawnego makijażu
Było kreatywnie i wesoło
7
Kolejny dzień Samorządności za nami!
Dziś świętowaliśmy Dzień Zabawnej Fryzury i Śmiesznego Makijażu, a Wasze zaangażowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Niesamowite fryzury – niektóre ozdobione nawet zabawnymi przedmiotami – oraz kolorowe, kreatywne makijaże sprawiły, że korytarze naszej szkoły zamieniły się w prawdziwy pokaz wyobraźni i dobrego humoru.
Dowód? Jury debatowało prawie 30 minut, bo najchętniej nagrodzilibyśmy wszystkich! Wasza kreatywność nie ma sobie równych.
A już jutro… Dzień Zabawnego "Plecaka"! Czym nas zaskoczycie tym razem? Nie możemy się doczekać!
7
Tydzień Samorządności
Z okazji Tygodnia Samorządności nasi uczniowie porzucili szkolne mundurki (no dobra, zwykłe ubrania ) i wskoczyli prosto w piżamy! Było miękko, wygodnie i... trochę sennie, ale nie zabrakło śmiechu i kreatywnych stylizacji, a najlepiej przebrani uczniowie zgarnęli drobne upominki!
Już nie możemy doczekać się kolejnych nietypowych i pełnych zabawy dni!
4
#okresoweabc
Szkoła, w ramach programu “Okresowe ABC”, pozyskała różową skrzyneczkę oraz środki menstruacyjne, które będą dostępne dla uczennic w potrzebie. Program ten ma na celu edukację na temat menstruacji, przełamywanie tabu z nią związanego oraz zapewnienie równego dostępu do środków higienicznych.
Dzięki udziałowi w programie „Okresowe ABC” w szkole odbyły się warsztaty, podczas których uczennice i uczniowie mogli zdobyć rzetelną wiedzę o cyklu menstruacyjnym, higienie i zdrowiu. To ważny krok w stronę budowania świadomości, wzmacniania pewności siebie oraz wspierania uczennic, dla których dostęp do takich produktów może być utrudniony.
Działania te wpisują się w szerszą misję edukacji zdrowotnej oraz dbania o dobrostan wszystkich uczniów. Zachęcamy do otwartego dialogu na ten ważny temat.
Dziękujemy paniom z Fundacji Kulczyk za przeprowadzone w naszej szkole warsztaty.
9
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Z tej okazji w naszej szkole przygotowano wyjątkowe wydarzenie – recytację wierszy Władysława Broniewskiego, patrona naszej szkoły oraz inscenizację Balladyny Juliusza Słowackiego w dwóch odsłonach: klasycznej i humorystycznej.
Pierwsza część spektaklu oddała ducha oryginalnej wersji dramatu. Aktorzy w pełnym skupieniu odtworzyli tragiczne losy Balladyny, jej ambicję, zdradę i nieuchronną karę. Kostiumy, scenografia i przejmująca gra aktorska sprawiły, że publiczność mogła poczuć mroczny klimat romantycznego dzieła.
Druga wersja spektaklu to Balladyna w humorystycznej aranżacji. Scenariusz pełen był współczesnych odniesień, a bohaterowie posługiwali się językiem, który brzmiał jak dialogi ze współczesnego świata. Dzięki tej lekkiej formie nawet ci, którzy wcześniej nie przepisywali się do grona miłośników romantyzmu, mogli spojrzeć na dramat z zupełnie innej perspektywy.
Obie inscenizacje pokazały, jak różnorodnie można interpretować literaturę klasyczną i jak ważną rolę odgrywa język w budowaniu emocji – zarówno tych poważnych, jak i humorystycznych. Było to wyjątkowe święto języka, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Program przygotowały polonistki Beata Kuczyńska i Renata Sulimowicz.
10