• ZHP

• Przedsięwzięcia 9 WDH „Złote Lwy” działającej przy Szkole Podstawowej w Szczuczynie w roku szkolnym 2019/2020

• Zbiórki  9 Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy”  odbywały się 2 razy w tygodniu: we wtorek harcerze - budynek przy ul. Plac 100-lecia, w czwartek zuchy - budynek  przy ul. Kilińskiego.

1. Udział we Mszy św. i zapalenie zniczy pod tablicą pamiątkową z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

1. Udział we Mszy św.  z okazji rocznicy urodzin dowódcy 9 PSK AK Wiktora Konopki ps. „Grom”.

4. Rozpoczęcie roku szkolno - harcerskiego połączone z biwakiem w szkole.

5. Porządkowanie grobu nieznanego  żołnierza z września 1939r.

6. Udział w VI kweście z cyklu „Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii” organizowanej przez Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”. Kwestowali: Joanna Skrodzka,  Natalia Kaliszewska, Julia Kruszyńska, Julia Łaguna, Łukasz Pogorzelski, Karolina  Kozikowska,  Michalina Kaliszewska, Małgorzata Grygoruk, Izabela Żebrowska. Wspierała nas p. Marzena  Żebrowska.

7. Uroczysty apel  z okazji Święta Niepodległości  na terenie naszej  szkoły.

8. Udział w akcji Światło Pamięci Niezwyciężonym zorganizowanej przez Grupę Wschód.

9. Udział w uroczystej mszy za Ojczyznę 10 listopada oraz uroczystościach patriotycznych organizowanych na terenie miasta.

10. Harcerski kiermasz mikołajkowy, z którego dochód został przeznaczony na wyjazd na Zlot Druha Szarego.

11. Wigilia harcerska.

12. Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

15. Wspólna zbiórka integracyjna zuchów i harcerzy połączona z biwakiem w szkole.

16. Udział we Mszy św. za żołnierzy wyklętych.

18. Udział w XXVII Ogólnopolskim Zlocie  Druha Szarego.

21. Zakończenie roku szkolno – harcerskiego 2019/2020.

Hm. Maria Jaworowska-drużynowa 9WDH „Złote Lwy”

• Zakończenie roku szkolno - harcerskiego 2019/2020

•  Na terenie Biblioteki - Centrum Kultury  w Szczuczynie 15.06.2020r. odbyło się  zakończenie roku  szkolno - harcerskiego 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy” ze Szczuczyna.

Była to szczególna uroczystość, bo i szczególny czas - okres pandemii koronawirusa. Na zbiórce  została złożona Obietnica zuchowa przez Karolinę K. i Małgosię G., Przyrzeczenie harcerskie zostało złożone przez Joannę S. i Julię G.  stopień harcerski Ochotniczka otrzymały dh. Natalia Ł., Natalia  K., Julia K. i Paulina Ż.

Czuwaj. Hm. Maria Jaworowska - drużynowa 9WDH „Złote Lwy”

• XXVII Ogólnopolski Zlot Druha Szarego 06-08.03.2020 w Piątnicy

•          Po raz kolejny 9 WDH „Złote Lwy” wzięła udział  w Zlocie Druha Szarego poświęconego pamięci ks. Kazimierza Lutosławskiego, urodzonego w Drozdowie twórcy krzyża harcerskiego.

• Listopad

•          Zaczął się jak zwykle.

01.11. Udział w kweście organizowanej przez Stowarzyszenie Nasz Szczuczyn z cyklu „Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii”.

08.11. Udział w szkolnych obchodach Święta Niepodległości”.

10.11. Udział w akcji organizowanej przez Grupę Rekonstrukcyjną Wschód - Światło Pamięci Niezwyciężonym.

11.11 Udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości na terenie miasta Szczuczyn.

• Październik

•          Upłynął na przygotowaniach do zlotu, który był organizowany w naszej szkole przez Hufiec Biebrzański z Grajewa oraz do naszego biwaku rozpoczynającego rok szkolno-harcerski.

11-13.10. Udział  w Zlocie z okazji 100-lecia harcerstwa na ziemi grajewskiej i monieckiej organizowanego przez Hufiec grajewski.

25-26.10. Biwak drużyny, na którym po raz pierwszy harcerki z naszej drużyny pełniły funkcje: oboźnej - Natalia K., a jej zastępcą i skarbnikiem była Julia K., kwatermistrz - Paulina Ż., od spraw programowych i strażnikiem ognia była Julia Ł.

• Wrzesień

• 01.09. Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej uczciliśmy pamięć żołnierzy z września 1939r. uczestnicząc we Mszy św.

20.09. Jak co roku wzięliśmy udział we Mszy św. za  rotmistrza Wiktora Konopkę - żołnierza AK.

• Rok harcerski 2019/2020

•          9 WDH „ Złote Lwy” ruszyła z działalnością pełną parą. Do zuchów zapisali się kolejni uczniowie: Michalina K., Ada W., Julia B., Wiki S.,  Małgosia G., Lena S., a pozostałe zuchy to Karolina K., Małgosia P., Daria L., Iza Ż., Dawid Ł. i Patryk D. Szkoda, że wśród harcerzy nie mamy nowego „narybku”. W drużynie są: Natalia K., Paulina Ż., Julia K., Julia Ł., Joanna S., Julia G. i Łukasz P.

Zuchy mają zbiórki w czwartek o 12.35, a harcerze we wtorki o godz. 12.35. Drużynową jest hm. Maria Jaworowska.