Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017

ZHP

Zakończenie roku szkolno-harcerskiego2016/2017

Wycieczka do Warszawy do MPW organizowana przez Hufiec Nadnarwiański ZHP w Łomży

Na urodzinach u 13 ŁDH z Łomży „ Agada”

Wizyta w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie na wystawie poświęconej żołnierzom wyklętym

Msza święta za żołnierzy wyklętych

Dzień Myśli Braterskiej

DMB jest organizowany w lutym w dniu urodzin założyciela skautingu Roberta Baden- Powella.

Biwak zimowy „ My się zimy nie boimy” organizowany przez Hufiec Nadnarwiański ZHP w Łomży

W dniach 21.01-24.01.2017r na terenie naszej szkoły gościliśmy zuchów i harcerzy  ze Sczuczyna, Łomży i Jedwabnego na biwaku organizowanym przez Hufiec Nadnarwiański ZHP w Łomży w ramach Harcerskiej Akcji Zimowej. Komendantem biwaku była phm. Maria Jaworowska.

Z życia 9 DH „ Złote Lwy” ze Szczuczyna.

Od października 2016r naszą drużynową jest phm. Maria  Jaworowska. Do drużyny harcerskiej należy  15 osób: są to Olga Koniecko, Oliwia Żurawska, Julita Żebrowska, Monika Śmiarowska, Maciej Zadrożny i Natalia Bogdan to uczniowie z klasy VI, Sara Dzięgielewska, Maria Wiśniewska, Anna Orłowska, Maciej Wiszowaty uczniowie z klasy V, Zuzanna  Zalewska, Oliwia Kaliszewska, Aleksandra Rydzewska, Malwina Dudek, Magdalena Sokołek, Daniel  Sitek to uczniowie z klasy IV.

Harcerskie wiadomości .

Już 5 miesięcy roku szkolnego 2016/2017 za nami. Od października 5 GZ i 9 DH prowadzi jedna drużynowa phm. Maria Jaworowska  braliśmy udział w uroczystym apelu       z okazji Święta Edukacji  Narodowej , w trzeciej kweście organizowanej przez Stowarzyszenie  Nasz Szczuczyn na rzecz ratowania pomników na szczuczyńskim cmentarzu parafialnym. W Światowym Dniu Pozdrowień i Życzliwości  roznosiliśmy życzenia od społeczności szkolnej  do zaprzyjaźnionych instytucji . 11 Listopada nie zabrakło nas na uroczystościach szkolnych i miejskich związanych  z Odzyskaniem Niepodległości przez Polskę, w obchodach 320 -lecia nadania praw miejskich  Szczuczynowi. W grudniu  już po raz 4 przekazaliśmy BŚP społeczności lokalnej na mszy św.

Natomiast wydarzenia, które dotyczyły tylko nas zuchów i harcerzy to : złożenie obietnicy zuchowej przez 4 zuchów, odwiedziny zuchów  w ZS w Szczuczynie  im. Józefa Piłsudskiego w związku ze zdobywaniem sprawności zespołowej piłsudczyk  i nasze spotkanie opłatkowe gdzie śpiewaliśmy kolędy  i składaliśmy życzenia.

Czuwaj. phm. Maria Jaworowska.

Z życia 5GZ „ Srebrne Lwiątka”

Zuchy są już w komplecie : jest nas 13. W tym roku szkolnym w naszej Gromadzie przybyło 5 nowych zuchów,  pozostali są już drugi rok.

Swój działalność zuchową w roku szkolno-harcerskim  rozpoczęliśmy od Mszy św. 16.09. Poza tym były lody, ognisko, wspólne zabawy integracyjne, a 17.09. w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę  w 1939r. obejrzeliśmy wystawę dotyczącą wywózki Polaków na Syberię w Miejskiej Bibliotece w Szczuczynie. Po wystawie oprowadzał nas kierownik biblioteki p. Janusz Siemion. Następnie zuchy przemaszerowały na cmentarz  parafialny, gdzie zapaliły znicze pod symbolicznym pomnikiem Sybiraka i na grobie żołnierzy z września 1939r.

Ważnym wydarzeniem z życia zuchów był też udział we Mszy św. za rotmistrza Konopkę, dowódcę 9PSK z Grajewa i zapalenie zniczy na jego grobie.

W dniach 23-24.09. zuchy brały udział w 10. urodzinach 2GWDH z Jedwabnego. Miłym akcentem  było to, że zabawy sportowe  prowadził  nasz nauczyciel wych. fiz. p. Krzysztof Jaworowski  i absolwentka naszej szkoły, obecnie studentka AWF w Warszawie, Małgorzata Jaworowska. Zuchom podobały się też inne atrakcje przygotowane przez organizatorów: strzelanie z łuku, z wiatrówki, bańki mydlane, chodzenie po linie, występy zespołu tatarskiego i ŚWIECZKOWISKO.

Przedsięwzięcia, w których będą brały  udział zuchy z 5GZ „ Srebrne Lwiątka” i harcerze z 9DH "Złote Lwy" ze Szczuczyna do końca roku kalendarzowego2016.

1. 16.-17.09.- rozpoczęcie roku harcerskiego
  2. 20.09.-udział we Mszy św. za dowódcę 9 PSK Wiktora Konopkę.
  3. 24-25.09- wyjazd do Jedwabnego na urodziny 2 GWDH „ Zielony Płomień”

1. data do uzgodnienia-udział w różańcu.
  2. 14.10- Dzień Nauczyciela
  3. 30.10- udział w kweście na cmentarzu parafialnym w Szczuczynie.

1. 01.11.- udział w kweście na cmentarzu parafialnym w Szczuczynie.
  2. 11.11.- udział w uroczystościach z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę na terenie miasta.
  3. 21..11.Dzień Życzliwości.
  4. 25-26.11- wyjazd na Zlot w Rosochatem Kościelnem ( termin może ulec zmianie).

Grudzień

1. 18.12- przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Szczuczyna na Mszy św. o godz.7.30.
  2.  Po 18.12 przekazanie BŚP  zaprzyjaźnionym instytucjom.
  3. 20 lub 21.12.- wigilia harcerska.

Daty i przedsięwzięcia mogą ulec nieznacznym przesunięciom ale o wszystkim będą rodzice  na bieżąco informowani.

Z harcerskim pozdrowieniem.  Czuwaj phm. Maria Jaworowska drużynowa 5 GZ „ Srebrne Lwiątka”