• Samorząd Uczniowski

• Członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pań Katarzyny Kleszczewskiej i Elżbiety Wysockiej, przyłączyli się do akcji pomocy Ukrainie organizując kiermasz zabawek i słodyczy. Dzięki hojności naszych uczniów i nauczycieli, udało nam się zebrać 349,60 zł. Cała kwota zostanie przekazana na zakup niezbędnych artykułów.

Bardzo dziękujemy każdej osobie, która zdecydowała się wesprzeć naszą zbiórkę.❤️

• #330Szczuczyn #RazemNaŚwięta

Cykl spotkań ze znanymi ludźmi

W przyszłym roku Szczuczyn będzie obchodził ważną rocznicę – 330-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji w naszej szkole zapoczątkowany został cykl spotkań z osobami zasłużonymi, inspirującymi, pracującymi na rzecz rozwoju naszego miasta.

Pierwszą osobą, którą gościliśmy był Pan Burmistrz Artur Kuczyński, który opowiadał nam o Szczuczynie i przybliżył plany jego dalszego rozwoju. Dowiedzieliśmy się między innymi jak funkcjonuje Rada Miejska, jakie inwestycje, firmy i obiekty powstały lub w niedługim czasie powstaną w Szczuczynie. Po ciekawym wykładzie, uczestnicy mieli okazję zadać naszemu Gościowi pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Pan Burmistrz zachęcał uczniów do czynnego udziału w życiu i rozwoju naszego miasta.

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i możliwość wzięcia udziału w ciekawej dyskusji.

Cykl spotkań powstał z inicjatywy Katarzyny Kleszczewskiej i Elżbiety Wysockiej.

• #330Szczuczyn

Kulinarne zabawy z dziećmi

Pieczenie pierniczków jest bez wątpienia tradycją związaną z Bożym Narodzeniem. Podtrzymując ten słodki zwyczaj, członkowie Samorządu Uczniowskiego i klasa 7b wzięli udział w warsztatach kulinarnych pod okiem pań: Katarzyny Kleszczewskiej i Elżbiety Wysockiej. Produkcja smakołyków rozpoczęła się od wyrabiania i wałkowania ciasta – uczniowie chętnie dokładali kolejne porcje produktów. Następnym etapem było wycinanie kształtów specjalnie do tego celu wykonaną foremką – 8-ramienną gwiazdą, która jest symbolem naszego miasta. Po upieczeniu i udekorowaniu pierniczków, przyszedł czas na najlepsze, czyli… degustację! Było Pyszne!

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pań: Katarzyny Kleszczewskiej i Elżbiety Wysockiej wzięli udział w uroczystych obchodach, podczas których rozdali mieszkańcom naszego miasta a także przybyłym gościom ponad 100 ręcznie wykonanych kotylionów. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu i wysłuchaniu apelu poległych, uczniowie razem z panią dyrektor Ewą Grunwald złożyli pod pomnikiem kwiaty i zapalili znicz oddając hołd wszystkim poległym w obronie Ojczyzny.

• Szkolna Straż Porządkowa

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstała w naszej szkole uczniowska Szkolna Straż Porządkowa. Już od początku października podczas przerw na korytarzach możemy spotkać Szkolnych Strażników Porządku, którzy pełniąc dyżury razem z nauczycielami pomagają dbać o porządek i bezpieczeństwo wszystkich uczniów.

Opiekunowie SU:

Katarzyna Kleszczewska i Elżbieta Wysocka

• 2 X 2021r. „Międzynarodowy Dzień bez przemocy”

W związku z obchodzonym „Międzynarodowym Dniem bez przemocy” Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Katarzyny Kleszczewskiej i Elżbiety Wysockiej przygotował gazetkę szkolną zawierającą hasła przeciwko agresji i przemocy w szkole.