Przedszkole Samorządowe w Szczuczynie

Szkolny ogródek przedszkolaków z grupy 0b

Wyjazd do Ełku

   W piątek 14 czerwca 2019 dzieci 5-letnie z obu grup z wychowawcami p. T. Lidner,  p. M. Tarnacką oraz p. A. Szymanowską wybrały się na wycieczkę autokarową do Ełku.  Odwiedziły Papugarnię - Mazurskie Tropiki , w której zobaczyły najpiękniejsze papugi z bliska, dotknęły te egzotyczne ptaki, a także je nakarmiły i Salę Zabaw „Tęcza” . W sali zabaw pod okiem doświadczonych animatorek dzieci skorzystały z licznych atrakcji – małpi gaj w trzypiętrowej konstrukcji z 4 zjeżdżalniami, dzikie szaleństwo w świetnie zagospodarowanej przestrzeni, które już na samym początku wzbudziły najwięcej emocji, z basenu z tysiącem kulek piankowych i różnych klocków.

   Zadowoleni, lekko zmęczeni i pełni wrażeń wróciły do przedszkola z nadzieją, że być może w przyszłości ponownie odwiedzimy to miejsce.

,,Zwierzęta na wiejskim podwórku”

     Kończąc omawianie kręgu tematycznego przedszkolaki z gr.05B poznały zwierzęta hodowlane i korzyści, jakie niesie ze sobą ich hodowla. Nie mają problemu z identyfikacją i podawaniem nazw ich młodych. Poznały też budowę jajka. Na podsumowanie wspólnie udało nam się z wykorzystaniem słoika i śmietany po intensywnym potrząsaniu zrobić domowe masło, którym było smarowane pieczywo. Z ogromną radością dzieci zajadały się wykonanym przez siebie masłem. Zajęcia te na długo pozostaną w pamięci każdego dziecka.

Program antytytoniowy „Czyste powietrze wokół nas”

     Dnia 3 czerwca 2019 r. dzieci 5-letnie z grupy B zakończyły omawianie tematyki związanej z programem ,,Czyste powietrze wokół nas”. Zwróciliśmy uwagę na następujące tematy: Co i dlaczego dymi? Jak się czuję, kiedy dymi papieros? Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy? Jak unikać dymu papierosowego? Na zakończenie zajęć dzieci poznały, wysłuchały i omówiły treść piosenki ,,Piosenka o Dinku”. Wspólne wykonanie plakatu było podsumowaniem omawianych zagadnień tego programu. Zajęcia te dostarczyły dzieciom informacji na temat zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych dla zdrowia i nauczyły do kogo mają zwrócić się o pomoc. Pięciolatki wykazały się wysokim poziomem wiedzy na temat palenia tytoniu i jego skutków.

                                                            Wychowawczyni grupy 05B

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w grupie 05B

     2 kwietnia 2019 r. dzieci przedszkolne odwiedziły panie z B-CK w Szczuczynie - p. Anna Wojsław i p. Anna Akus-Szklarzewska. Opowiedziały o początkach obchodów tego święta i przybliżyły dzieciom postać duńskiego baśniopisarza  Hansa Christiana Andersena. Dzieci z uwagą wysłuchały jednej z baśni „Nowe szaty cesarza” odczytanej przez p. Anię i udzielały odpowiedzi na pytania związane z jej treścią. Następnie były zagadki słowne i obrazkowe dotyczące bajek, baśni oraz postaci w nich występujących. Nie zabrakło również upominków i słodyczy.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Powitanie wiosny przez przedszkolaków z grup 05a i 05b

     21 marca 2019 r. dzieci przedszkolne z grup 05a i 05b z kolorowymi kukłami zwanymi marzannami oraz z opiekunami udały się na wiosenny spacer po mieście w celu pożegnania zimy, a powitania radosnej pory roku - wiosny. W czasie wiosennego spaceru dzieci śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Przedszkolaki  tęsknią za słońcem i chcą bawić się w jego ciepłych promieniach.

Walentynki w grupie 05B

     W dniu 14 lutego 2019 r. z okazji walentynek dzieci z gr. 05B  odwiedziły starsze koleżanki z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie wraz z panią pedagog Edytą Kudrawiec i panią Ewą Koniecko.

     Starsze koleżanki zapoznały przedszkolaków z historią walentynek. Spotkanie to upłynęło w przyjemnej, typowo walentynkowej atmosferze. Ze strony gości nie zabrakło również prezentu w postaci książki ,,MAŁE-DUŻE PRZECIWIEŃSTWA” i lizaków walentynkowych. Serdecznie dziękujemy za złożoną wizytę i otrzymane prezenty.

     Rodzice, przedszkolaki, wychowawczyni-M. Tarnacka i pani A. Szymanowska

Naszym Babciom i Dziadkom

         Dnia 17 stycznia 2019 r. w gr. przedszkolnej 05B odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki szczerze i serdecznie wyraziły swoją wdzięczność kochanym babciom i dziadkom, prezentując przygotowany program składający się z wierszy, piosenek, życzeń i skromnego wspólnego poczęstunku. Był to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, radości i wzruszeń nie tylko dla przedszkolaków, ale także dla zaproszonych gości - babć, dziadków i prababci. Panował uroczysty i miły nastrój. Naszym Babciom i Dziadkom serdecznie dziękujemy za przybycie.

                        Przedszkolaki, Rodzice, wychowawczyni i pani Ania

Zabawa karnawałowa

    W dniu 16 stycznia 2019 r. odbyła się zabawa karnawałowa dla przedszkolaków i dzieci z klas I-III, którą prowadzili animatorzy z fundacji ,,Inny Świat” z Białegostoku. Uczestnicy zabawy przebrani byli za bohaterów znanych bajek. Nie zabrakło indywidualnych i grupowych zdjęć. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci udały się na wspólny przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek, który również upłynął w miłej, karnawałowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim uczestnikom wiele radości. 

    Organizatorom, prowadzącym i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie strojów oraz słodkiego poczęstunku.

                                                         Wychowawczyni gr. 05B wraz z panią Ania Sz.

Wyjazd do CK w Grajewie

          12.02.2019 r. dzieci z gr. 05A i B uczestniczyły w wyjeździe do CK w Grajewie, gdzie obejrzały przedstawienie teatralne pt. ,,Śnieżka” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów. Atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: charakteryzacja, kolorowe i ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja oraz efekty świetlne. Spektakl ten dostarczył młodym widzom nowych doświadczeń teatralnych, emocji i zabawy.

Choinka w grupie 05A - wychowawca Teresa Lidner

 Wigilia i wspólne kolędowanie w grupie 05B

     W dniu  21 grudnia 2018 r. w gr. 05B odbyło się spotkanie opłatkowe. Podczas tego spotkania wspólnie śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem. Częstowaliśmy się smacznymi, upieczonymi przez mamę Natanka babeczkami i mamę Zuzi ciasteczkami. Nie zabrakło też cukierków urodzinowych Oli. W grupie panowała rodzinna i świąteczna atmosfera.

    Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt! 

    Dla przedszkolaków był to dzień pełen miłych wrażeń.

Czytanie na dywanie w gr. 05B

   W ramach codziennego czytania na dywanie, 19 XII 2018 r. tradycje bożonarodzeniowe w oparciu o literaturę przybliżyła nam mama Natanka pani Agnieszka. Dzieci z uwagą słuchały czytanego tekstu i później ładnie udzielały odpowiedzi na stawiane pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. 

    Pani Agnieszko, serdecznie dziękujemy!

                                                                           Przedszkolaki, wychowawczyni i p. Ania Sz.

Wizyta klasy IVb w gr. dzieci 05b

12 XII 2018 r. naszą grupę odwiedziły starsze koleżanki i koledzy z klasy IVb wraz z wychowawczynią panią E. Bogdan i panią E. Skrodzką. Spotkanie to upłynęło w przyjemnej atmosferze, na wspólnej rozmowie, zabawach oraz delektowaniu się własnoręcznie upieczonymi pierniczkami. Oczywiście w wykonaniu ucz. kl. IVb. Dzieci przedszkolne starszym koleżankom i kolegom wręczyły własnoręcznie wykonane karty bożonarodzeniowe wraz ze świątecznymi życzeniami. Była to nieco inna, przyjemna lekcja.

Mikołajki w gr. 05B

   6 grudnia 2018 r. dzieci przedszkolne zaskoczyła wizyta Mikołajów. Pierwszy przybył tuż po śniadaniu z różnymi zabawkami, drugi zaś przed obiadem, przynosząc każdemu dziecku jednakowy prezent. Niecodzienni goście sprawili dzieciom ogromną radość. Dzieci za otrzymane prezenty piosenkami i wierszami podziękowały Mikołajom. Na pożegnanie zaprosiły Mikołajów za rok. Wizyta tych gości pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

Czytanie na dywanie w gr. 05B

   W r. sz. 2018/2019 w ramach realizacji projektu ,, Sto bajek na 100–lecie Odzyskania Niepodległości” codziennie po kilka minut dzieci są słuchaczami czytanych tekstów. Teksty te są czytane przez wychowawcę, asystenta, czy rodziców. I tak 6 XII 2018 r. tradycje mikołajkowe w oparciu o literaturę przybliżyła nam mama Agatki pani Jola. Dzieci z uwagą słuchały czytanego tekstu i później ładnie udzielały odpowiedzi na stawiane pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. 

  Pani Jolu, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do dalszej współpracy.

                                                           Przedszkolaki i wychowawczyni oraz p. Ania Sz. 

Zostań Onkoludkowym Mikołajem

   Dzieci z gr. 05B wraz z Rodzicami , wych. M. Tarnacką i panią A. Szymanowską oraz pracownicy ARCHIVA GROUP oddziału  w Szczuczynie okazując swoje wielkie serce przyłączyli się do zbiórki prezentów dla dzieci w trakcie leczenia onkologicznego – Stowarzyszenie ,,Onkoludki” Chrzanowo 11 A, 19-230 EłK. Dzięki dobrym sercom zebraliśmy książki, kolorowanki, kredki, farby, zabawki oraz inne potrzebne rzeczy. Wszystkim za okazane serca i chęć pomocy serdecznie dziękuję.

   Jak widać każdy może zostać św. Mikołajem.

                                                                       Wych. gr. 05 B  M. Tarnacka

Wróżby i zabawa andrzejkowa w gr. 05B

            W dniu 29 listopada 2018 r. w naszej grupie odbyły się andrzejki. Upłynęły one w miłej i pełnej niespodzianek atmosferze. Po andrzejkowych wróżbach i zabawie przyszedł czas na małą słodką niespodziankę. Wszyscy uczestnicy byli szczęśliwi i zadowoleni.

                                  Wychowawczyni grupy M. Tarnacka i asystent A. Szymanowska

Dzień Pluszowego Misia w grupie 0 5 B

Przedstawienie teatralne ,,Piotruś Pan i piraci”

     W dniu 20 listopada 2018 r. dzieci z grup 05B, 0A i uczniowie klas: I B i III A z wychowawcami oraz pani A. Szymanowska, pani  P. Czaplicka wybrały się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny ,,Piotruś Pan i piraci ” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Wspaniała gra aktorów teatru wprowadziły małych widzów w baśniowy świat. Głównym  bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan, który swoje dzieciństwo spędzał na wyspie Nibylandii. Mali widzowie z uwagą śledziły jego przygody i zmagania z kapitanem Hakiem. Ciekawe akcje oraz humor sytuacyjny dostarczyły młodym widzom wiele entuzjazmu.  

     Przejazd autokarem oraz obejrzenie spektaklu pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków i uczniów klas młodszych.

                                                                                                Wych. gr. 05 B  M. Tarnacka

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości Przez Polskę w gr. 0 5 B

      Budzenie miłości dzieci do małej i wielkiej Ojczyzny jest jednym z celów wychowania patriotycznego w przedszkolu. Piątek, 9 listopada 2018r. w gr. 05 B upłynął na pogłębianiu wiedzy patriotycznej oraz rozbudzaniu szacunku do symboli narodowych. Dzieci w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wykonały prace plastyczno-techniczne o treści patriotycznej, recytowały wiersz „Powiewa flaga” Czesława Janczarskiego oraz o godz.11.11 wspólnie odśpiewały hymn narodowy.

   Tego rodzaju działania kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzień ten wzbogacił wiedzę przedszkolaków na temat rozumienia i znaczenia historii Polski.

Podziękowanie

   Pani Dyrektor Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, pracownikom oraz uczniom szkoły serdecznie dziękujemy za pamięć o nas, życzenia oraz otrzymane upominki z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka  – 20 września 2018 r.

Przedszkolaki, rodzice i wychowawcy grup przedszkolnych

Jesienny spacer

     W ramach realizacji kręgu tematycznego ,,Jesienią w parku…”,16 października 2018 r. dzieci z gr. 05B wraz z opiekunami p. A. Szymanowską i wych. M. Tarnacką korzystając z pięknej jesiennej pogody wybrały się do parku, aby bardziej dostrzec zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie, a także z bliska poznać drzewa rosnące w parku, ich liście oraz kształt.

Dzieci przedszkolne dotlenione oraz pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Wyjazd na spektakl ,,Brzechwolandia”

   Dnia 2 października 2018 r. dzieci z grup 05B, 0A i 0B z wychowawcami oraz p. Darosławą Wojciechowską wybrały się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny ,,Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Była to doskonała okazja do poznania lub przypomnienia znanych wierszy Jana Brzechwy takich jak: ,,Znaki przestankowe”, ,,Samochwała”, ,,Skarżypyta”, ,,Leń” i innych. Dzięki tej wizycie dzieci przeniosły się w świat radości, marzeń i muzyki.

Udział w spektaklu pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

Wizyta dzieci 5 letnich gr. 0B w Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie

   W dniu 1 października 2018 r. przedszkolaki - gr. 0B - wraz z opiekunami korzystając z zaproszenia pracowników B-CK w Szczuczynie udali się na warsztaty w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”.   

    Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

                                                  Wychowawczyni grupy M. Tarnacka

Podziękowanie

 Dyrekcji i Pracownikom Biblioteki – Centrum Kultury Szczuczynie serdecznie dziękujemy za przybycie i osobiste złożenie życzeń oraz małą słodycz z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka – 20 września 2018 r.  

                Przedszkolaki, rodzice i wychowawcy grup przedszkolnych

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Szczuczynie
    ul. Kilińskiego 42
    19-230 Szczuczyn
  • (86) 272 5032

Galeria zdjęć