Partnerzy

Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017

Wydarzenia

Podsumowanie VI Szkolnego Konkursu Kaligraficznego

     W dniu 14 czerwca 2019 r. odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Kaligraficznego.

Celem konkursu jest:

· rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,

· rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,

· rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

· kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju

· odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

           Prace oceniano w kategorii klas I, II i III. Brano przede wszystkim pod uwagę kształt i proporcje liter, połączenia międzyliterowe, czytelność pisma, rozmieszczenie tekstu, przestrzeganie liniatury, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz ogólne wrażenie estetyczne. Zwycięzcom przyznano dyplomy  oraz  nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy.

                                                                 Organizatorzy: M. Łepkowska, M. Tarnacka

VI Szkolna Olimpiada Sportowa

     31 maja pod słonecznym majowym niebem odbyła się VI Szkolna Olimpiada Sportowa – Sport Zdrowie Przyjaźń. Miała ona na celu integrację dzieci, rodziców i nauczycieli, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie oraz udział w dobrej zabawie.

     Olimpiada rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem pieśni i złożeniem przysięgi olimpijskiej. Następnie odbył  się przemarsz zawodników i prezentacja okrzyków zespołów sportowych. Po tej części rozpoczęły się zmagania sportowe klasowych drużyn w pięciu dyscyplinach. Każda drużyna składała się z pięciu rodziców i pięciorga dzieci. Nad przebiegiem zawodów czuwała pani Maria Jaworowska i pan Ireneusz Parypa jako sędziowie olimpiady. Po zaciętej rywalizacji wszyscy uczestnicy z rąk pani dyrektor otrzymali nagrody i wspaniałe złote medale. W tym roku najwięcej punktów w grupie klas pierwszych zdobyła drużyna klasy Ia, a w grupie klas II i III klasa IIIa.  Wielkie podziękowania należą się tym wszystkim rodzicom, którzy pomimo swoich obowiązków byli obecni na olimpiadzie. Tegoroczne święto sportu w naszej szkole wyzwoliło tyle pozytywnych emocji, że możemy uznać  go za udane.

Dzień Dziecka w "Krainie Owoców i Warzyw"

Prezentacje klas IV - VIII Szkoły Podstawowej w Szczuczynie.

Zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu z Chemii „ALBUS 2019”

            Dnia   09-05-2019 r w naszej szkole odbył się  ogólnopolski  konkurs  z chemii „ALBUS 2019”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy z chemii. Koordynatorem tego wydarzenia była  Hanna Mroczkowska.

            Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy VII b Tomasz Mioduszewski  został laureatem tego konkursu, natomiast Kacper Kowalski uczeń  tej samej klasy otrzymał dyplom wyróżnienia.  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich rodzicom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

Wycieczka do Kadzidła

     Czwartek 28 maja 2019 r. uczniowie klas: IVa, IVb i VIIIa wraz z nauczycielami  Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Szczuczynie spędzili na wycieczce w Kadzidle. Tam właśnie znajduje się Zagroda Kurpiowska - skansen, muzeum na wolnym powietrzu prezentujące obiekty charakterystyczne dla tradycji budownictwa drewnianego z przełomu XIX i XX wieku z terenu Kurpiowskiej Puszczy Zielonej.

      Uczniowie oraz ich opiekunowie mogli  nacieszyć oko  widokiem charakterystycznych  drewnianych, bogato zdobionych chałup oraz ich tradycyjnym wystrojem, zerknąć do spichlerza podcieniowego zwanego świronkiem czy obejrzeć  maszynę do tłoczenia oleju lnianego.

     Wizyta w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle była okazją, by poznać i  doświadczyć tajemnic kultury kurpiowskiej. Niezwykłą frajdą dla uczniów okazało się własnoręczne  ulepienie "byśka" z ciasta chlebowego - figurki zwierzęcia ( symbolu pomyślności),  podobnie jak samodzielne wykonanie wycinanki - charakterystycznego elementu kultury kurpiowskiej. Wszystko to pod fachowym okiem mistrza zdobnictwa i rękodzieła ludowego.

     Piękna pogoda i leśne otoczenie sprzyjało temu, by zintegrować się, upiec kiełbaski przy ognisku a na deser posmakować " łagodniaka" -  tradycyjnego ciasta drożdżowego podanego przez gospodarzy tego klimatycznego, niezwykłego miejsca.

„Czyste powietrze wokół nas”

     24 maja dzieci z oddziału przedszkolnego 0a dołączyły do programu „Czyste powietrze wokół nas”. Na wstępie rozmawiały o tym, co zrobić, aby było ono mniej zanieczyszczone, a później pokolorowały prace związane z tym zagadnieniem.

Profilaktyka uzależnień

     Dnia 9.05.2019r. gościła u nas p. Grażyna Rodzeń z Wydziału Profilaktyki Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, która przeprowadziła pogadankę z uczniami klas ósmych  i siódmych nt. „Społeczno – prawne skutki uzależnień”. Uczniowie pogłębili swoją  wiedzę w zakresie zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych. Rozmowa miała na celu zapobieganie i zwalczanie zjawiska demoralizacji wśród uczniów.

Ewa Dobrzycka

Pedagog szkolny

Świąteczna Zbiórka Żywności „Tak Pomagam”

     W dniach 29 i 30 marca już po raz drugi wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zaangażowali się w Świąteczną Zbiórkę Żywności „Tak Pomagam”. Akcja organizowana jest cyklicznie na terenie całego kraju. Celem zbiórki było zebranie żywności, z której można sporządzić paczki dla najuboższych rodzin i podopiecznych Caritas. Przez dwa dni, do specjalnie ustawionych koszy w sklepach: Biedronka, Arhelan, Gama, Carrefour Express i U Darka, udało się zebrać 115 kg żywności. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za bezinteresowną pracę, a także obsłudze sklepów za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Szczególne podziękowania należą się wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy. Jest to ogromne świadectwo solidarności z potrzebującymi. Dziękujemy wszystkim ludziom z otwartym sercem, którzy przyłączyli się do naszej akcji i życzymy Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w 0a

Współpraca pedagogiczna

     W dniu 8 marca 2019 r. w naszej szkole gościliśmy pedagogów z Katedry Przyrodniczo-Matematycznej Edukacji Państwowego Instytutu Dokształcania Nauczycieli w Równem na Ukrainie oraz p. Jolantę Kubrak, pracownika Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Spotkanie to miało na celu wymianę doświadczeń pedagogicznych. W ramach tego spotkania p. Teresa Galińska przeprowadziła w klasie IIa lekcję otwartą z wykorzystaniem  nowoczesnych narzędzi edukacyjnych m.in. Edumatrix.  Po zajęciach Panie Vita Tymchyna i Nina Tymchyna przedstawiły prezentację pt. „Tworzenie matematycznej umiejętności i alfabetyzacji i przedsiębiorczości”, „Funkcje Informacji – Digital Oficjalne”. Pedagodzy z Ukrainy i pozostali goście zwiedzili budynek Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szczuczynie. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Nauczyciele zadeklarowali dalszą współpracę.

Konkurs z SKO „Jeden z dziesięciu”

     Konkurs „Jeden z dziesięciu” odbył się 2 kwietnia. Wzięło w nim udział 10 zawodników - uczniów klasy VI a i VI b. Konkurs wzorowany jest na popularnym teleturnieju telewizyjnym. Pytania dotyczyły podstawowych pojęć bankowych, historii pieniądza i funkcjonowania BS w Szczuczynie.

     Do finału konkursu zakwalifikowali się: Oliwia Wysocka, Paweł Zalewski i Mateusz Danowski. Zwycięzcą  został Mateusz Danowski z kl. VI a.

     Konkurs poprowadził p. Jacek Kowalewski. Nagrody książkowe dla wszystkich uczestników  ufundował prezes BS w Szczuczynie p. Mirosław Rainko.

XII Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

     29 marca  odbył się już XII Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych. W tym roku do przeglądu zgłosiło się 5 zespołów teatralnych. Były to zespoły dziecięce z 0a i 0b, 2 zespoły klasowe z kl. Ib, i IIa   naszej szkoły, oraz zespół teatralny  ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej. Na tegorocznym przeglądzie gościliśmy również grono przyjaciół szkoły: panią Marię Ostrowską, pana Janusza Siemiona, pana Krzysztofa Wysockiego i pana Andrzeja Kosmowskiego.

Przegląd rozpoczęły dzieci klas 0a  ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie, które przygotowały przedstawienie pt: ,,Przygoda niegrzecznej żabki” pod kierunkiem p. Grażyny Kalinowskiej.

W przedstawieniu pt:,,Na polanie bal” wystąpiły  dzieci z oddziału 0b Szkoły Podstawowej w Szczuczynie pod kierunkiem p. Marii Ramotowskiej.

Teatrzyk uczniów  ze Szkoły Podstawowej w  Niedźwiadnej wystąpił ze spektaklem pt: ,,Zamieszanie w krainie baśni” pod kierunkiem p. Hanny Dzięgielewskiej, p. Brygidy Kurzątkowskiej i p. Jolanty Nerkowskiej 

Zespół uczniów klasy Ib ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie przygotował spektakl

 pt: ,,Zwiastuny wiosny” pod kierunkiem p. Bogumiły Januszewskiej i p. Pauliny Czaplickiej

W przedstawieniu pt: ,,O żabie, która miała marzenia” wystąpili uczniowie klasy IIa pod kierunkiem p. Teresy Galińskiej. 

W przerwach między teatrzykami występowali uczniowie z klasy IIIa  i Ia. Przygotowali oni piosenkę pt: ,,Zabawa w teatr”, wiersze ,,Kwoka” i Po co jest teatr?”, utwór na bum rurkach ,,Imagine” oraz taniec belgijski.

Na zakończenie wszystkie zespoły zostały pozytywnie ocenione przez zaproszonych gości oraz nagrodzone upominkami.

Tegoroczny przegląd upłyną w wiosennej atmosferze.

Zajęcia plastyczne w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie

     21.03.2019 roku dzieci z kl. 0 a i b pod opieką p. Marii Ramotowskiej, p. Darosławy Wojciechowskiej i p. Grażyny Kalinowskiej uczestniczyły w zajęciach plastycznych w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie prowadzonych przez pracowników tejże jednostki.

Degustacja soków

     20.03.2019 r. uczniowie klas I –III mieli możliwość degustacji soków owocowo – warzywnych. Przedstawiciele  firma Sebex , która dostarcza do naszej szkoły owoce i warzywa w ramach Programu dla szkół, w obecności uczniów przygotowywali zdrowe soki i zapraszali wszystkich chętnych do ich wypicia. Uczniowie uczestniczyli również w pogadance nt. korzyści płynących z picia soków przygotowanych ze świeżych owoców.

Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus”

     Dnia 10.01.2019r. uczniowie klas VII i VIII zainteresowani chemią przystąpili do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy z Chemii „Olimpus”. Miło nam poinformować, że spośród 1886 uczestników uczeń klasy VIIb Jakub Kuczyński został laureatem tej olimpiady. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i jego rodzicom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

Wycieczka patriotyczno-edukacyjna

     W dniu 22.03.2019r. sześcioro członków Samorządu Uczniowskiego wzięło udział w wycieczce do Tykocina i Kiermus, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich Podlasie w ramach projektu „Śladami historii”.

     Wspólnie z uczniami ze szkół z Białaszewa, Klimaszewnicy, Słucza i Kramarzewa zwiedziliśmy Zamek w Tykocinie, Ostoję Żubra i Tradycji Szlacheckiej oraz Muzeum Oręża Polskiego im. Jerzego Hoffmana w Kiermusach.

 Barbara Milewska

Ciekawa lekcja kodowania w 0a

Przygoda z telewizją

     W dniu 18 marca 2019 r. uczniowie klasy VIIIa wraz z wychowawczynią – p. Beatą Baranowską oraz p. Marią Szurna, a także uczniowie ZS w Szczuczynie uczestniczyli w nagraniach odcinków teleturnieju „Koło Fortuny”. Mogli poznać pracę w telewizji, posłuchać na żywo utworów w wykonaniu Rafała Brzozowskiego. Mieli także okazję obejrzeć zmagania graczy w odcinku specjalnym teleturnieju. Występ przed kamerą to niezapomniane doświadczenie. Niebawem nasi uczniowie pojawią się w telewizji w wielkanocnym odcinku „Koła Fortuny”.

Obrazki pisakiem malowane – kl. I b

     Bawią, rozwijają wyobraźnię plastyczną, koncentrację uwagi, usprawniają koordynację wzrokowo – ruchową, motorykę małą, a przede wszystkim dają dużo radości.

Woda to skarb - kl. Ib

     Uczniowie poprzez doświadczenia poznali właściwości wody i jej wpływ na życie człowieka i środowisko. Uświadomili sobie, że coraz mniej jest czystej wody na świecie. Przystosowali też sposoby oszczędzania wody.

"Dzień Talentów"

     Dnia 21 .03.2019 r  uczniowie   Szkoły  Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie  powitali  Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem „Dzień Talentów”. W tym dniu przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali  swoje talenty i  pokazywali, w czym są naprawdę świetni. Nie zabrakło śpiewu, tańca, gry na instrumentach, pokazów chemicznych, pokazów mody, malowanych widoków i papierowej fantazji – origami.  Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

     Wszystkim młodym utalentowanym uczniom naszej szkoły serdecznie dziękujemy za przygotowanie się i pokazanie swoich zdolności na forum szkoły.

Konkursu Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

      W dniu 19 marca 2019r. w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 uczestników wytypowanych przez: Szkołę Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie – opiekun Jan Kowalewski, Szkołę Podstawową  im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej – opiekun Krzysztof Grunwald, Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie - opiekun Izabela Budzińska.

Komisję konkursową stanowili:

kat. Arkadiusz Lichota – Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie  - Przewodniczący                                                                                     

dh Mirosław Rainko – Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Szczuczynie

dh Sebastian Kleszczewski – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Szczuczynie


W kategorii klas VII – VIII szkół podstawowych i gimnazjum najlepszymi okazali się:

1. Sebastian Rydzewski (Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie)   

2. Kacper Zarzecki (SP im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie)   

3. Bartłomiej Chmielewski  (SP im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie)


W kategorii klas I – VI szkół podstawowych zwyciężyli:

1. Sandra Ostaszewska (SP im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej)

2. Przemysław Cymoch (SP im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej)

3. Mateusz Szmyglewski (SP im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie)

     Nagrody zwycięzcom szczuczyńskiego turnieju wręczył Artur Kuczyński – burmistrz Szczuczyna.

     Serdecznie gratulujemy zwycięzcom eliminacji! Laureaci dwóch pierwszych miejsc w każdej kategorii będą reprezentować Miasto i Gminę Szczuczyn w eliminacjach powiatowych OTWP w Grajewie.

 Andrzej Kosmowski 

BCK SZCZUCZYN

Wycieczka do Łomży

    W dniu 13.03.2019 r .uczniowie klas IV- V Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wyruszyli kolejny raz w tym roku szkolnym na wycieczkę do Łomży.

    Program obejmował obejrzenie przedstawienia pt."Król Maciuś Pierwszy" w Teatrze Lalki i Aktora - poruszającej historii chłopca, który został królem, choć był jeszcze dzieckiem. Spektakl wzbudził wiele pozytywnych wrażeń, gdyż w atrakcyjny sposób połączył żywy plan aktorski z animacją lalek i grą aktorów w maskach.

    Zainteresowaniem cieszyła się też wizyta w Muzeum Diecezjalnym. Uczniowie i ich opiekunowie w towarzystwie przewodnika mogli doświadczyć atmosfery minionych wieków obcując z zabytkami naszego regionu takimi jak: rzeźba, malarstwo, szaty liturgiczne, złotnictwo czy numizmaty.

    Wycieczka była ciekawa i niezwykle pouczająca.

Marzec miesiącem matematyki

1. Uczniowie klas IV-VI poznają dywan Sierpińskiego.

2. Kwiat lotosu - zabawy z origami dla uczniów klas IV - VIII.

3. Matematyka na wesoło.

        

Warsztaty dla uczniów klas VII-VIII

    11-12.03.2019r. uczniowie klas ósmych i siódmych uczestniczyli w warsztatach z psychologiem nt. „Stres i depresja”.

 • Przyczyny stresu.
 • Wyrażanie uczuć i emocji, pozytywne myślenie i wiara we własne możliwości.
 • Techniki relaksacyjne, radzenie sobie ze złym nastrojem.
 • Poznanie własnych granic i ich wpływu na funkcjonowanie społeczne.
 • Strategie rozwiązywania problemów.

Zajęcia prowadziła p. Magdalena Truszkowska – psycholog, organizatorem warsztatów było Centrum Profilaktyki Uzależnień „Ekspert”, Kraków.

Ratujemy dzieci na świecie!

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Akcja, jest już po raz piąty przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi.

     Nasi uczniowie wykonali 37 laleczek, które zostały wystawione 17.01.2019r. podczas spotkania z rodzicami. Każdy z rodziców i zaproszonych gości mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Wielu rodziców nabywając laleczkę ofiarowało kwotę wyższą niż 10 zł. Następnego dnia uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z koordynatorem odwiedzili instytucje i urzędy w mieście prezentując pozostałe laleczki i zachęcając do wsparcia akcji.

Uczniowie zebrali w sumie 537 zł.

     Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

 

     Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

     Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

Akcję przeprowadziła Ewa Dobrzycka przy współpracy z Barbarą Milewską i Samorządem Uczniowskim.

Ewa Dobrzycka

Żywa lekcja historii 28.02.2019 r.

Temat: Polscy bohaterowie narodowi

Wycieczka do teatru

    22 lutego odbyła się kolejna wycieczka z projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich Podlasie w Radziłowie, finansowanego ze środków Fundacji PZU. Tym razem szóstka naszych uczniów obejrzała spektakl „Balladyna” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Opiekunem naszych uczniów była Ewa Dobrzycka.

W wyjeździe uczestniczyli również uczniowie ze szkół w Białaszewie, Klimaszewnicy, Kramarzewie i Słuczu.

Ewa Dobrzycka

Kto wygra? – kl I b

     Uczniowie uczestniczyli w dyskusji na temat grania w gry planszowe, gry towarzyskie, stolikowe. Ustalili zasady i normy zgodnej zabawy. Znaleźli też pomysł na spędzanie czasu wolnego z rodziną.

Zasady racjonalnego żywienia

     W ramach realizowanego w szkole Programu dla szkół uczniowie klas IV i V, a także ich młodsi i starsi koledzy i koleżanki uczestniczyli w warsztatach nt. zasad racjonalnego żywienia. Spotkanie poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół w Niećkowie z opiekunem.

Odkrywamy świat programowania – Scratch – kl. I b

   W ramach projektu „Razem odkrywamy świat programowania” uczniowie kl. I – III na zajęciach dodatkowych uczą się programowania. Zajęcia dostarczają uczniom wielu emocji i radości oraz zadowolenia z uzyskanych efektów.

                                                                           B. Januszewska

Walentynki w kl I b

   Uczniowie serdecznie dziękują rodzicom za serduszkową niespodziankę.

Dzień Babci i Dziadka

   W dniu 8 lutego odbyło się w naszej szkole przedstawienie artystyczne pt: ,,Cyrk” przygotowane przez uczniów i wychowawców klas I-III. Jako artyści cyrkowi dzieci wystąpiły przed wspaniałą publicznością babć i dziadków. Zaproszeni goście z podziwem i ze wzruszeniem podziwiali numery cyrkowe w  wykonaniu ich wnuczków. Na zakończenie dziadkowie zostali obdarowani niespodziankami przygotowanymi własnoręcznie przez dzieci. Wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci uczestników uroczystości.

Wycieczka do Łomży

     17.01.2019 roku dzieci z kl. 0a i 0b pod opieką pani M. Ramotowskiej, pani G. Kalinowskiej, pani M. Jaworowskiej i pani K. Kleszczewskiej wyjechały do teatru do Łomży na musical profilaktyczny „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”. Po musicalu odbyliśmy krótki spacer po zabytkowej części miasta.

Dzień Babci i Dziadka

     15.01.2019 roku do dzieciaków z kl. 0b przyszli zaproszeni goście babcie i dziadkowie. Dzieci pod opieką wychowawcy pani Marii Ramotowskiej zaprezentowały montaż słowno-muzyczny „Za dobroć, miłość, troskę o wnuczki”. Zwieńczeniem tego pełnego wzruszeń święta było wręczenie babciom i dziadkom kwiatów oraz słodki poczęstunek.

Wycieczka patriotyczno – edukacyjna do Warszawy

    W dniu 25 stycznia 2019 r. 6 uczniów z Samorządu Uczniowskiego uczestniczyło w wycieczce patriotyczno - edukacyjnej do Warszawy. Wyjazd zintegrował młodzież szkół z Białaszewa, Klimaszewnicy, Słucza i Kramarzewa. Ogółem w wycieczce wzięło udział 40 uczniów.

   Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, Mauzoleum Walki i Męczeństwa oraz Grób Nieznanego Żołnierza.

   Wycieczka podejmowała bardzo trudną tematykę,  interaktywny sposób zwiedzania dostarczył młodym miłośnikom historii wielu informacji. To niesamowita lekcja historii, czas zadumy i refleksji nad tym jak nasi rodacy bohatersko walczyli o wolność.

   Wycieczka odbyła się w ramach projektu: „Śladami historii – wycieczka patriotyczno – edukacyjna” realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich Podlasie.

Choinka 2019 klas 0-III

    W dniu 16 stycznia o godzinie 9.00 rozpoczęła  się zabawa karnawałowa grup pięciolatków i sześciolatków oraz klas I – III . Dzieci zabawiali animatorzy z fundacji ,,Inny Świat” z Białegostoku. Zaprosiła ich i sponsorowała Firma Sebex, która dostarcza do naszej szkoły owoce i warzywa. Były wspólne tańce, konkursy, a na zakończenie spotkanie z bałwanem Olafem -  postacią z bajki ,,Kraina Lodu”.   W wesołej i tanecznej atmosferze upłynęło naszym najmłodszym uczniom to zimowe przedpołudnie.

„Wyspa Szczęścia”

   W bieżącym roku szkolnym w programie profilaktycznym „Wyspa Szczęścia” uczestniczyło 10 uczniów z klas czwartych. Zajęcia prowadziła pedagog szkolna Ewa Dobrzycka, uczniowie poprzez zabawę i rozmowy rozwijali postawy prospołeczne, umiejętność komunikowania się i nieagresywnego rozwiązywania konfliktów. Uczniowie, którzy systematycznie uczestniczyli w zajęciach otrzymali certyfikaty.

Zapraszamy na akcję charytatywną „Wszystkie Kolory Świata”

   Zapraszamy rodziców naszych uczniów, ich rodziny oraz chętnych mieszkańców Szczuczyna do udziału w akcji charytatywnej UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”, która odbędzie się w budynku Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie dnia 17.01.2019r. od godziny 15:30.

   Akcja ma na celu pozyskanie funduszy na szczepienia dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Aby wziąć udział wystarczy ofiarować minimum 10 zł., a w zamian każdy uczestnik otrzyma wybraną szmacianą laleczkę wykonaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Szczuczynie. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przelane na konto UNICEF. Informacje o pozyskanej kwocie przekażemy na stronie szkoły.

Plakat informacyjny

Kolędnicy w Szkole Podstawowej w Szczuczynie

     Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie  z klas I-III 11 stycznia 2019r wysłuchali kolędników   z  Zespołu Szkół  w Niećkowie pod kierunkiem p. Zofii Gede.

„Zdrowe żywienie - mądre myślenie”

      7 stycznia 2019r w Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbyły się dwugodzinne warsztaty z edukacji zdrowotnej, które poprowadziła  absolwentka naszej szkoły, studentka studiów magisterskich na  Akademii  Wychowania Fizycznego w Warszawie Małgorzata Jaworowska. Hasłem przewodnim warsztatów było: „Zdrowe żywienie – mądre myślenie”.

     Dziewczęta z klasy VIIa i VIIb uczestniczące w warsztatach poznały podstawowe zasady zdrowego odżywiania, oraz choroby związane z odżywianiem. Mogły usystematyzować wiedzę dotyczącą czynników wpływających pozytywnie i negatywnie na ich organizm w codziennym życiu, oraz w jaki sposób mogą unikać negatywnie wpływających czynników.  Dowiedziały się o sposobach profilaktyki i kontrolowania swojego rozwoju przez różnorakie metody jak np. siatki centylowe, lub BMI. Zostały też omówione różnego rodzaju ogólnodostępne aplikacje , które pomagają w kontrolowaniu jakości posiłków, ilości spożywanych kalorii, wagi, oraz aktywności fizycznej każdego dnia.

     W części  warsztatowej,  uczennice razem z prowadzącą przygotowały zdrowe zamienniki słodyczy - kulki kokosowe, oraz sałatkę, która może służyć jako zamiennik kanapek do szkoły. Na zakończenie dla uczestników warsztatów zostały wylosowane prezenty. Były to dwa kalendarze „Polonii Warszawa”, oraz trzy kolorowe bidony na wodę.

Noworoczne kolędowanie

     3 stycznia uczniowie klasy IVb wędrowali z gwiazdą. Kolędowali w Banku Spółdzielczym w Szczuczynie i Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym. Odwiedzili przedszkolaków oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Szczuczynie. W trakcie wizyt śpiewali kolędy oraz składali życzenia noworoczne. Wszystkim za miłe przyjęcie i gościnność serdecznie dziękujemy.

Śpiewanie kolęd w Szkole Podstawowej

      W dniu 19 grudnia 2018r. w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Kilińskiego 42 odbyło się wspólne kolędowanie. Dzieci i uczniowie grup i klas 0-III przygotowane przez swoich wychowawców śpiewały i inscenizowały treści kolęd. Następnie wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem  składając sobie życzenia. Koordynatorkami tego przedsięwzięcia były p. Cecylia Poreda i p. Beata Nagel.

Konkurs plastyczny SKO

   W grudniu 2018r., w ramach działalności Szkolnej Kasy Oszczędności, odbył się konkurs plastyczny nt. „Oszczędzam na …”. Adresowany był do uczniów  klas 0 – III. Celem konkursu było propagowanie idei oszczędzania, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.

W kategorii klas III:

I miejsce: Lena Dziegelewska

II miejsce: Gabriela Samełko

III miejsce: Kamil Sikorski

W kategorii klas II:

I miejsce: Emilia Milewska II b,  Natalia Owsianko  II b

II miejsce: Karolina Kaczyńska  II a,   Bartosz Borkowski  II a

III miejsce: Oliwia Giecelman  II b,   Rafał Komosiński  II b

W kategorii klas I:

I miejsce: Magdalena Chrzanowska I b,  Krzysztof Sikorski  I b

II miejsce: Nadia Bielecka I b, Maja Moczydłowska  I b

III miejsce: Wiktoria Bogusławska  I b, Mikołaj Niećkowski  I b

Wyróżnienie: Nikodem Aktar I a , Oliwia Borkowska I a, Kacper Kaczmarczyk  I b

Wśród dzieci z oddziałów przedszkolnych:

I miejsce: Dominika Niećkowska 0 b, Paulina Orzechowska 0 b

II miejsce: Oliwia Czarnecka 0 b, Zofia Modzelewska 0 b

III miejsce: Natalia Kreska 0 a, Lena Kruszyńska 0 b, Blanka Sokołowska 0 b

Wszystkim uczniom gratuluję i zachęcam do udziału w następnych konkursach.

 

                                                                             Maria Szurna

Udział uczniów klasy IIa w Jarmarku Bożonarodzeniowym

    Dzieci z klasy IIa wzięły udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.  Zaprezentowały kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.  Chętnie uczestniczyły w  warsztatach ceramicznych, a nawet same ozdabiały ceramiczne bombki i choinki.  Podziwiały wyroby wystawców i dekoracje świąteczne.  Zrobiły zdjęcie z Mikołajem. W świątecznym klimacie otrzymały podarunki i przyjemnie spędziły czas.

 Teresa Galińska

Wigilia szkolna

     Podczas wigilii Samorząd Uczniowski złożył życzenia Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej oraz Pracownikom.

Śpiewamy kolędy

     Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów Bożego Narodzenia. W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbyło się śpiewanie kolęd i pastorałek. Uczniowie klasy Ia zaśpiewali kolędę ,,Dzisiaj w Betlejem’’.

                                                      wych. M. Łepkowska

Wielkie pieczenie pierników

      W dniu 18.12.2018r. uczniowie klasy IIa zgodnie z przedświąteczną tradycją piekli pierniki. Z pomocą P. Teresy Galińskiej praca z przygotowaniem wypieków przebiegała szybko i sprawnie. W szkole unosił się zapach pieczonych pierniczków, które udały się wspaniale i smakowały wybornie.

Choinka w klasie I a

   Dzień ubierania choinki jest dniem wyjątkowym dla wszystkich dzieci.

Mikołajki z książką

    6 grudnia 2018 r. uczniowie klasy VIIa na godzinie z wychowawcą zaprezentowali i opowiedzieli o książkach, które aktualnie czytają. Wypożyczyli je w bibliotece szkolnej wyposażonej w wiele nowych i ciekawych woluminów.

Mikołajki w oddziale przedszkolnym 0b

Wycieczka do Teatru Lalek w Białymstoku - 05.12.2018r.

     Sześcioro uczniów z naszej szkoły - zuchy z 9 WDH „ Złote Lwy”  wraz z opiekunem p. Marią Jaworowską wzięło udział w wycieczce do Białegostoku w ramach projektu „Śladami historii - wycieczka patriotyczno – edukacyjna” Oglądaliśmy sztukę pod tytułem „Cudowna lampa Alladyna”. Po spektaklu było zwiedzanie teatru i oglądanie kukiełek, pacynek i innych rekwizytów teatralnych używanych podczas spektakli. Było co oglądać, bo Teatr Lalek w Białymstoku istnieje od 65 lat.

    Projekt był realizowany  przez Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich Podlasie w Radziłowie, finansowany ze środków Fundacji PZU. Do współpracy przystąpiło 5 szkół podstawowych z Białaszewa, Klimaszewnicy, Kramarzewa, Słucza, Szczuczyna oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Radziłowie.

                                                                                                      M. Jaworowska

Nowości wydawnicze w naszej bibliotece

     Uczniowie klasy VI a podczas godziny wychowawczej na forum klasy czytali i zachęcali do czytania nowości wydawniczych z biblioteki szkolnej. Książki te otrzymała nasza biblioteka w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Kiermasz bożonarodzeniowy

   Przedświąteczny okres to czas przygotowań, poszukiwania prezentów dla bliskich oraz świątecznych ozdób, by udekorować mieszkanie.  Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali własnoręcznie kartki i dekoracje świąteczne, upiekli pierniczki oraz pozyskali  maskotki na kiermasz, który odbył się 14.12.2018r. w naszej szkole. Za niewielką cenę można było nabyć niepowtarzalny, świąteczny drobiazg dla siebie lub bliskich.

Opiekun SU: Ewa Dobrzycka

Zagrajmy w mnożenie!

   Edukacja matematyczna w klasie IIa pod kierunkiem Pani Teresy Galińskiej z wykorzystaniem Kart Grabowskiego do nauki mnożenia przez zabawę. 

My też lubimy czytać

   Uczniowie klasy VIb przynieśli na godzinę wychowawczą swoje ulubione książki i przed całą klasą przeczytali ich fragmenty. Następnie w grupach zrobili plakaty zachęcające do czytania książek.

Mali badacze

Eksperymenty i doświadczenia z wodą  w klasie I a.

Konkurs czytelniczy

     13 grudnia uczniowie klasy IIa przystąpili do konkursu czytelniczego ze znajomości  lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów - „Zaczarowana zagroda”.  Uczniowie w wielkim skupieniu przystąpili do rozwiązywania przygotowanego testu. Spośród 22 piszących 6 osób odpowiedziało na wszystkie pytania. Składamy serdeczne podziękowania za udział w konkursie wszystkim uczestnikom oraz wychowawczyni. Zwycięzcom gratulujemy - wielkie brawa!

Wycieczka do Teatu Lalki i Aktora w Łomży

   W dniu 07.12.2018 r. uczniowie klasy I A , II A i II B. Obejrzeli spektakl „ Szewc Kopytko i Kaczor Kwak’’. To historia napisana przez twórcę słynnego Koziołka Matołka, czyli Kornela Makuszyńskiego, którą na język teatru przełożył Jan Wilkowski. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły McDonald’s. Opiekunami wycieczki były panie: M.Łepkowska, T.Galińska, K.Kleszczewska, A.Szymanowska.

Kiermasz charytatywny

     Dnia 13 grudnia, w czwartek, odbył się kiermasz charytatywny zorganizowany przez uczniów klasy VIIIa wraz z wychowawczynią B. Baranowską. Na kiermaszu można było zakupić własnoręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe oraz przepyszne wypieki: pierniczki, ciasta, babeczki, pączki i ciasteczka. Dochód z kiermaszu został w całości przekazany na lekarstwa oraz sprzęt rehabilitacyjny dla nieuleczalnie chorej Zuzi. Uczniowie oraz nauczyciele chętnie wspomagali ten szczytny cel.

„Owoce i warzywa w szkole”

     W dniu 22-23 listopada 2018r uczniowie klasy IIA i IIB pod opieką pań: Teresy Galińskiej, Ewy Witanowskiej zrobili owocowe „jeżyki’’.

     Zajęcia poprzedzone były zabawami ruchowymi ze śpiewem związane z utrwaleniem nazw wcześniej poznanych owoców. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób owoce egzotyczne trafiają do Polski.

     Wiemy już, że należy jeść dużo owoców, aby być zdrowym i silnym.

KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

    6 i 7  grudnia  w naszej szkole odbył się KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI. Uczniowie oraz rodzice mogli zakupić Mikołajkowy prezent, oczywiście w postaci książki. Największym zainteresowaniem wśród dzieci  cieszyły się te o tematyce świątecznej, a wśród dorosłych kulinarne.

Książka, którą warto przeczytać

    27 listopada klasa VIIIb czytała piękną książkę o psiaku Elli. Poznała jej historię i przygody. Bardzo zachęcają wszystkich miłośników zwierząt do jej lektury.

Programy dla szkół

   Program ,,Owoce i warzywa w szkole’’ kreuje prozdrowotne postawy  zachowania dzieci. Dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, poznają korzyści diety bogatej w owoce i warzywa oraz jak postępować, by nie marnować żywności.

 wych. M. Łepkowska

Z wizytą u przedszkolaków

     12 grudnia uczniowie klasy IVb odwiedzili swoich 5-letnich i 6-letnich kolegów i koleżanki. Opiekunami tych grup przedszkolnych są panie, które uczyły ich w I etapie edukacyjnym. Była to wizyta oczekiwana. Uczniowie przygotowali zabawy oraz upiekli pierniczki. Przez ok. godzinę zabawiali maluchy i rozmawiali z Paniami.

     Spotkanie to było dla wszystkim ciekawym doświadczeniem, zrodziło wiele pozytywnych emocji.

Literatura dla młodzieży w bibliotece szkolnej

     7 grudnia uczniowie klasy VIIIa wymienili się swoimi spostrzeżeniami na temat ostatnio przeczytanych książek. Były to najnowsze wydania przeznaczone dla nastoletnich czytelników, które opowiadają o młodzieży zmagającej się z problemami współczesnego świata, takimi jak osamotnienie, brak akceptacji ze strony rówieśników, czy problemy rodzinne. Na forum klasy uczniowie opowiadali treść książki, dzielili się emocjami towarzyszącymi im przy czytaniu oraz argumentowali, dlaczego ich zdaniem warto je przeczytać.

Wizyta Mikołaja w klasie I a

   Święty Mikołaj w dniu 6 grudnia odwiedza dzieci na całym świece. Z workiem pełnym prezentów przyszedł  również do uczniów klasy I a.

 wych. M. Łepkowska

Anna Okulewicz "Za szybą"

    17 listopada Pani Anna Okulewicz - absolwentka LO w Szczuczynie już po raz trzeci gościła w BCK. Pani Ania prezentował swój najnowszy tomik wierszy pt. „Za szybą”. Serdecznie dziękujemy za przekazanie uczniom naszej szkoły  jednego egzemplarza.

Mikołajkowa Loteria Fantowa

     6 XII 2018 r. Samorządy Uczniowskie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie pod opieką p. Krystyny Niedźwieckiej zorganizowały Mikołajkową Loterię Fantową. Przygotowane zostały losy – każdy los wygrywał. Akcja została zorganizowana w celu charytatywnym i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebrane pieniądze zostały przekazane uczniowi w trudnej sytuacji materialnej. Dziękujemy wszystkim za udział w loterii. Pomaganie jest dobre!

ŚWIĘTO CHLEBA W SZKOLE 2018r.

Mikołajki w 0a

     6 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego 0a spotkała miła niespodzianka. Do klasy zawitał długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Przyniósł cały worek prezentów. Dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o Mikołaju.

Pieczenie chleba w ramach projektu „ŚWIĘTO CHLEBA W SZKOLE’’

   Uczniowie klasy II A 29.11.18 r. pod kierunkiem P. Teresy Galińskiej upiekli pyszny i pachnący chlebek na zakwasie.

Legendy i podania polskie

   W ramach akcji ,,100 bajek na stulecie Odzyskania Niepodległości’’ uczniowie klasy I a poznali wiele legend,  podań i ciekawostek związanych z powstaniem polskich miast. Duże zainteresowania u uczniów wzbudziła również heraldyka. 

 wych. M. Łepkowska

DREWNIANE BLOCZKI EDU-MATRIX - wstęp do nauki programowania

   W klasie II A 28.11.2018 r. pod kierunkiem pani Teresy Galińskiej zostały przeprowadzone kolejne lekcje EDU- MATRIX, które pozwalają rozwijać umiejętności matematyczne, logiczne i informatyczne.

   Dzieci poprzez zabawę łączą naukę, aktywność i kreatywność.

Zbiórka w oddziale 0a

    Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a zaangażowały się w zbiórkę odzieży, przyborów szkolnych i zabawek dla dzieci leczonych onkologicznie.

Pomagamy jak umiemy !

    Uczniowie klasy I a wzięli udział w akcji charytatywnej pt.,, Zostań Onkoludkowym Mikołajem’’.

 wych. M. Łepkowska

Mikołajkowy zawrót głowy w klasie I b

Wycieczka do piekarni w Grabowie

    W ramach projektu „ŚWIĘTO CHLEBA W SZKOLE” w dniu 23.11.2018 r. uczniowie klasy II A i II B pod opieką pani Teresy Galińskiej i pani Ewy Witanowskiej byli na wycieczce w piekarni w Grabowie. Dzięki uprzejmości Państwa Mieńkowskich – właścicieli piekarni, dzieci mogły zwiedzić zakład oraz uczestniczyć w warsztatach związanych z cyklem produkcji chleba, bułek i własnoręcznie wykonanych ciasteczek.

   Wycieczka do piekarni była bardzo udana i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

                                                             Serdecznie dziękujemy!

Klasa I b - Pomagamy! Zostaliśmy Onkoludkowymi Mikołajami

Ciekawe lekcje

    W dniu 26.11.2018r. w klasie VIIIc odbyła się szczególna lekcja. Wszyscy uczniowie przynieśli książki z biblioteki szkolnej, które wcześniej przeczytali. Każdy z nich  prezentował swoją i zachęcał do jej przeczytania. Takie lekcje lubimy.

„Zostań Onkoludkowym Mikołajem”

   Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b wzięły udział w zbiórce zabawek i przyborów szkolnych dzieciom leczonym onkologicznie, ze Stowarzyszenia Rodzin Dzieci z Chorobą Nowotworową „Onkoludki”.

Dzieci z oddziału 0b słuchają bajek

   Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b uczestniczą w realizacji projektu „Sto bajek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.

Andrzejki w klasach IV-VIII

       29.11.2018r. członkowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów p. Ewy Dobrzyckiej i Barbary Milewskiej zorganizowali dyskotekę andrzejkową z wróżbami, konkursami i obfitym bufetem. Zabawa była udana, na efekty wróżb trzeba będzie poczekać.

E. Dobrzycka

„Gang Słodziaków” – czytanie na dywanie

   Dzieci z oddziału 0a chętnie słuchają czytanych bajek. Obecnie czytana jest dryga część „Gangu Słodziaków” w ramach projektu „Sto bajek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.

Komiksy w naszej bibliotece

   Lekcje języka polskiego w klasie IV a  poświęcone fragmentom komiksu pt."Szkoła latania" Janusza Christy  miały na celu zachęcić uczniów do czytania. Poznanie bohaterów kultowego cyklu książek o Kajku i Kokoszu  pozwoliło wyrazić o nich opinie i poczuć się jak oni, podczas czytania tekstu z podziałem na role. Przy okazji poznano historię, cechy charakterystyczne tego rodzaju literatury, podjęto też trud stworzenia własnego komiksu. Sądząc po zaangażowaniu uczniów w zajęcia, z pewnością wielu z nich zechce poznać kolejne przygody słowiańskich wojów wpisane w karty jednej z najbardziej znanych polskich serii  komiksowych.

„(Nie)bezpieczny Internet”

      28 listopada gościliśmy w szkole przedstawicieli policji: p. Grażynę Rodzeń oraz dzielnicowego Jacka Smaługę, którzy przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa w Internecie, korzystania z portali społecznościowych (zamieszczania na nich zdjęć i komentarzy).

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia w klasie 0a i 0b

Nauka przez zabawę

   Uczniowie klasy Ia lubią uczyć się przez zabawę . Jest to najlepsza metoda przyswajania wiedzy.  Na pierwszych zajęciach z bloczkami EduMatrix układali dowolne kompozycje. Taki ,,drewniany komputer'' to wyśmienita zabawa.

wych. M. Łepkowska

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

    26 listopada po raz kolejny obchodzimy w naszej szkole Święto Misia. Tematem przewodnim „Mój przyjaciel – miś”. Każdy uczeń w tym dniu mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego misia. Misie towarzyszyły dzieciom w czasie zajęć i przerw oraz podczas wspólnej zabawy na sali gimnastycznej.

   Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i wiedzą na temat misiów. Chętnie brali udział w konkursach i zabawach ruchowych. Nagroda dla uczestników było „małe co nieco”. Święto Misia to co roku bardzo radosny dzień w naszej szkole.

   Dziękujemy nauczycielom za współpracę, a uczniom za uczestnictwo w zabawie.

                                                                                          Organizatorzy i prowadząca:

 B. Januszewska, M. Łepkowska, P. Czaplicka i K. Kleszczewska

Dzień Życzliwości w oddziale 0a

   21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W czasie wspólnych dyskusji staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie „Co to znaczy być życzliwym?”. Odpowiedzi umieściliśmy na plakacie, aby przypominał nam o najważniejszych zasadach postępowania.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach 0 – III

   21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia miłych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym. Dzień upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.

   Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo:

Organizatorzy i prowadząca: B. Januszewska i P. Czaplicka

Dzień Głośnego Czytania pt. Leśne opowieści

   W kl. IIIa  odbył  się Dzień Głośnego Czytania pt. Leśne opowieści. Zaproszono  dzieci z oddziału pięciolatków B, rodziców, rodzeństwo, panią bibliotekarkę i panią logopedę. Dekorację wykonali ucz. kl. IIIa. Wykorzystano kufer z książkami , grę ,,kodowanie na dywanie”, tablicę interaktywną. Spotkanie rozpoczęto dźwiękami lasu, powitaniem, rozmową o lesie, zabawą w kodowanie: umieszczano Słodziaki na wyznaczonym polu maty, np.: Sowa Zosia na E9. Następnie ucz.kl.III wydawali komendy (do góry, w lewo…), pięciolatki wyznaczały trasę do Słodziaków symbolami wektorowymi. Po dotarciu do celu była dźwiękowa zagadka z udostępnionych pomocy. Potem czytano książkę ,,Gang Słodziaków”. Czytający zakładał czapkę ,,koronę drzewa”. Po wyznaczeniu wszystkich tras dostępny był skarb- kufer z książkami. Odczytano ich tytuły i fragmenty. Wiersze J.Brzechwy uczniowie mówili z pamięci. W kufrze były też zakładki ,,Słodziaki”, wykonane przez ucz. kl. IIIa dla gości. Spotkanie zakończył teledysk o Słodziakach.

Wycieczka do Warszawy 23.11.2018r.

    Sześcioro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem p. Ewą Dobrzycką wzięło udział w wycieczce do Warszawy w ramach projektu „Śladami historii wycieczki patriotyczno – edukacyjne”. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie oglądaliśmy i doświadczaliśmy różnych zjawisk fizycznych związanych z działaniem powietrza, światła, pola magnetycznego, grawitacji, itp. W planetarium wyruszyliśmy w wirtualną podróż w kosmos, obserwowaliśmy Układ Słoneczny, planety, lądowaliśmy na Marsie i szukaliśmy innych form życia. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Podlasie w Radziłowie, finansowany ze środków Fundacji PZU. Do współpracy przystąpiło 5 szkół podstawowych z Białaszewa, Klimaszewnicy, Kramarzewa, Słucza, Szczuczyna oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Radziłowie.

E. Dobrzycka

Dzień Życzliwości

     21.11.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie z klasy VI b przyszli do szkoły ubrani na żółto. Już od rana witali przychodzących do szkoły uczniów i pracowników rozdając im serca z mottem: „Im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi.”

    Pod opieką wychowawcy pana Artura Dobrzyckiego uczestniczyli w warsztatach z p. pedagog Ewą Dobrzycką. Po ożywionej rozmowie na temat „Co to znaczy być życzliwym?” wykonali plakaty, które mają przypominać wszystkim o życzliwości na co dzień. Natomiast  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Barbarą Milewską przeszli ulicami miasta rozdając przechodniom serduszka z mottem i uśmiechnięte buźki. Odwiedzili również miejscowe instytucje pozdrawiając pracowników i wręczając balony z uśmiechem i serca.

Organizatorzy: Ewa Dobrzycka (pedagog i opiekun SU), Barbara Milewska (opiekun SU).

Dzień Życzliwości w klasie Ia

   21.11.2018 r. obchodzony był w kl. I a Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Przedstawienie teatralne ,,Piotruś Pan i piraci”

     W dniu 20 listopada 2018 r. dzieci z grup 05B, 0A i uczniowie klas: I B i III A z wychowawcami oraz pani A. Szymanowska, pani  P. Czaplicka wybrały się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny ,,Piotruś Pan i piraci ” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Wspaniała gra aktorów teatru wprowadziły małych widzów w baśniowy świat. Głównym  bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan, który swoje dzieciństwo spędzał na wyspie Nibylandii. Mali widzowie z uwagą śledziły jego przygody i zmagania z kapitanem Hakiem. Ciekawe akcje oraz humor sytuacyjny dostarczyły młodym widzom wiele entuzjazmu. 

    Przejazd autokarem oraz obejrzenie spektaklu pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków i uczniów klas młodszych.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy

   Dnia 17.11.2018 roku uczennice należące do Szkolnego Koła Caritas wzięły udział w spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy w Łomży. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Katedrze Łomżyńskiej. Po mszy wszyscy udali się na spotkanie do Centrum Kultury przy Szkole Katolickiej, gdzie podsumowano pracę Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas. Tego dnia odbył się również konkurs muzyczny pt. „Śpiewaj Paradiso na urodziny Św. Filipa Neri”. W konkursie uczennice naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce. Otrzymały nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Dziewczęta do konkursu przygotowały panie Edyta Skrodzka i Stanisława Piwko.

Programy dla szkół

   Uczniowie klasy IIA i IIB pod kierunkiem p. Teresy Galińskiej i p. Ewy Witanowskiej  w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” obejrzeli filmy edukacyjne z serii „Ekipa Chrumasa” dotyczących spożywania owoców i warzyw oraz ich korzyści dla zdrowia.

Wycieczka do Ełku

      W dniu 13.11.18r. uczniowie z klas Ia, IIa  i II b wybrali się na film edukacyjny pt. : ,,Różnimy się''. Tematem wiodącym  było oswajanie inności i szukanie porozumienia ponad różnicami. Postacie z filmu pokazały młodym widzom, jak ważne są otwartość, akceptacja i wspieranie się nawzajem, które przełamują samotność i uwalniają w nas to, co najlepsze. Film prezentował konfrontację różnych natur, postaw, doświadczeń i potrzeb, eksponując w pozytywny i pogodny sposób  znajdowanie rozwiązań trapiących nas i innych problemów poprzez współpracę i szukanie kompromisów.

                                                                                             wych. T. Galińska, M. Łepkowska

Niepodległa Polska w wierszach - prezentacja wierszy patriotycznych

   9 listopada uczniowie klas 0-III uroczystym apelem uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Wszyscy uczniowie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Reprezentanci klas recytowali wiersze ze zbiorku „Wiersze patriotyczne” oraz „Kto ty jesteś?” Władysława Bełzy.

Legendy polskie

   W tym tygodniu, w ramach akcji "100 bajek na 100lecie Odzyskania Niepodległości" uczniowie klasy I b poznają miasta i legendy z nimi związane. Na zajęciach poznały legendę o Bazyliszku z książki Wandy Chotomskiej "Legendy Polskie".

Bieg na stulecie odzyskania niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości

   9 listopada uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Szczuczynie oraz Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie uczestniczyli w uroczystej akademii poświęconej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wraz z nami świętowali: J. E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski, Burmistrz Szczuczyna P. Artur Kuczyński i Przewodniczący Rady Rodziców P. Krzysztof Wysocki.

Punktualnie o 11:11 zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego, włączając się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

Świętowanie niepodległości trwa!

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

   Uczniowie klasy IVb z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wykonali wspólnie 100 przysiadów.

Wycieczka do Łomży

   W dniu 05.11.2018 uczniowie klas IV „a” i IV „b” Szkoły Podstawowej w Szczuczynie uczestniczyli w wycieczce do Łomży. Najważniejszym punktem programu było obejrzenie spektaklu w Teatrze Lalki i Aktora pt. „Zaczarowany Jeleń”. Nacechowana regionalnie, przepełniona kulturą słowiańską i lokalnym kolorytem, napisana z okazji 600-lecia nadania praw lokacyjnych Łomży baśń w reżyserii Jarosława Antoniuka, wpisała się również w termin obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie i pozytywne reakcje uczniów. Dopełnieniem tych wrażeń okazała się też wizyta w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów i niezwykła opowieść o tym miejscu jednego z braci zakonnych.

   Pełni dobrej energii i bogatsi w wiedzę nie tylko historyczną  o naszym regionie wróciliśmy do Szczuczyna.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

   W dniu 5  listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek . W tym dniu wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III przyszli do  szkoły w przebraniu za ulubioną bajkową postać, aby uczestniczyć w  ,,Balu Postaci z Bajek”. Bal rozpoczął się wspólnym zaśpiewaniem piosenki z ,,Akademii Pana Kleksa” - ,,Witajcie w nasze bajce”. Następnie nastąpiła prezentacja strojów zespołów klasowych. W trakcie tanecznej wesołej zabawy była chwila przerwy, w której to dzieci rozwiązywały zagadki sprawdzające znajomość treści znanych bajek. Miło i przyjemnie w tym dniu upłynął czas. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie przebrań dla swoich pociech. Dziękujemy też nauczycielom za zorganizowania takiego nietypowego dnia w naszej szkole.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych

   30.X. uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali przedstawienie pt. „Godzina czarów”. Pierwszoklasiści obejrzeli bohaterów ulubionych bajek, wysłuchali wielu rad „królowej książki” oraz  złożyli  obietnicę następującej treści:

Uroczyście obiecuję być dobrym czytelnikiem biblioteki szkolnej.
Obiecuje nie niszczyć książek.
Obiecuje oddawać je w terminie.
Obiecuję czytać wypożyczone książki.

Uczniowie na pamiątkę otrzymali zakładki do książek oraz listy do rodziców. Wychowawcy pamiątkowe dyplomy i informację godzin pracy biblioteki.

Pasowanie na czytelnika w kl. I a

29 października - Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

   W tym dniu specjalnymi gośćmi  biblioteki szkolnej były dzieci z oddziałów  przedszkolnych 0a i 0b. Dzieci poznały pomieszczenia biblioteki, oglądały księgozbiór przeznaczony dla najmłodszych. Biblioteka wzbogaciła się o wielu czytelników, dzieci  wypożyczyły książeczki do domu.

Próbna ewakuacja

Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I - III odbyli próbną ewakuację z budynku szkoły. Następnie wszyscy uczestniczyli w pogadance na temat bezpieczeństwa.

Wizyta pielęgniarki w kl. I a

”Tuwimowska Lokomotywa”

   26 października uczniowie  klasy II a pod kierunkiem wychowawczyni częścią artystyczną pt.”Tuwimowska Lokomotywa” zachęcali dzieci  z oddziałów przedszkolnych do korzystania  z biblioteki szkolnej.

100 bajek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

   W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klasy I b słuchają czytanych przez panie książeczek - "100 bajek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości". Zadaniem dzieci jest zilustrowanie wysłuchanej bajki.

Wycieczka do Białegostoku

   Dnia 23.10.2018r. uczniowie kl. Va, b, c, uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. W programie wycieczki był: park rozrywki „Zielone wzgórza” (zabawy ruchowe oraz doświadczenia z suchym lodem), kino (film „Hotel Transylwania 3”).

   Uczniowie byli zachwyceni doświadczeniami chemicznymi (lekcja chemii), mieli dużo radości i wysiłku fizycznego podczas zabaw ruchowych. Szczęśliwi i uśmiechnięci wrócili do domów z nadzieją na powtórzenie podobnego wyjazdu.

   Organizatorzy i opiekunowie wycieczki: Stanisława Piwko, Elżbieta Koniecko i Krystyna Niedźwiecka.

Prezentacja nowości bibliotecznych

   Uczniowie klasy IVb czytali i zachęcali do czytania książek z serii „Magiczne drzewo”. Książki z tej serii biblioteka szkolna otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniowie kl. III na spotkaniu autorskim z Pawłem Wakułą

   18  października 2018 r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie gościliśmy Pawła Wakułę, znanego autora książek dla dzieci, a także ilustratora i rysownika prasowego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wraz z wychowawczynią Beatą Nagel i bibliotekarką Darosławą Wojciechowską oraz uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej wraz z nauczycielką Anną Kozikowską. Spotkanie autorskie odbyło się  w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, który funkcjonuje w BCK w Szczuczynie od 2 lutego 2018r.

Warsztaty z pierwszej pomocy

   W dniu 17 października uczniów klasy IVb odwiedził strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.

    Podczas spotkania strażak przypomniał uczniom telefony alarmowe oraz kiedy i w jaki sposób należy ich użyć. Dzieci dowiedziały się, jak powinny reagować i jakie czynności wykonać, jeśli będą świadkami wypadku lub spotkają na swojej drodze człowieka, który stracił przytomność. Dzieci miały możliwość zobaczenia instruktażu udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Zajęcia te były bardzo pouczające i uporządkowały wiedzę uczniów na temat udzielania pierwszej pomocy.

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków w Szkole Podstawowej w Szczuczynie”

    Dnia 11.10.2018r. uczniowie klasy II a z wychowawczynią Teresą Galińską i bibliotekarką Darosławą Wojciechowską zorganizowali Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania niesamowitych historii „Gangu Słodziaków”. W wydarzeniu tym uczestniczyli: p. dyrektor Małgorzata Karwowska, pracownice sklepu „Biedronka” w Szczuczynie p. Małgorzata Polińska i p. Izabela Pawłowska, rodzice, dziadkowie oraz uczniowie klas 0-III z wychowawczyniami ze swoimi pluszakami  Słodziakami.

Dzień Edukacji Narodowej

Profilaktyka uzależnień

    Dnia 11 października 2018r. uczniowie starszych klas szkoły podstawowej (VI-VIII) oraz klas gimnazjalnych uczestniczyli w programie profilaktycznym grupy „Wyrwani z Niewoli”. Przekazana treść w muzycznej oprawie skupiła uwagę uczniów, skłoniła do refleksji nad sensem życia, wartościami i ważnymi wyborami. Spotkanie zorganizował ksiądz Marcin Ołtarzewski.

 

Wycieczka do parku klasy Ia

Jesień, jesień, jesień...

„Czytanie na dywanie”

W ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie z klasy I „b” kontynuują czytanie książek w klasie.

"Mój zeszyt lektur"

   W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy IIa i IIb pod kierunkiem Pani Teresy Galińskiej i Pani Ewy Witanowskiej uczestniczą w konkursie związanym z prowadzeniem zeszytu lektur. W zeszycie lektur należy odnotować następujące informacje o przeczytanych książkach: autor, tytuł książki, główni bohaterowie, plan wydarzeń, lub krótka charakterystyka głównego bohatera, lub opis wybranego zdarzenia, ilustracje własnoręcznie wykonane.

   Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi na zakończenie roku szkolnego w 2018/2019

Wycieczka do teatru

   Dnia 3 października 2018r. odbyła się wycieczka do Teatru Lalek w Łomży. W tym zdarzeniu brali udział uczniowie klasy Ia, IIa i IIb. Opiekunami były Panie: Małgorzata Łepkowska, Katarzyna Kleszczewska oraz Teresa Galińska. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pod tytułem: "Zaczarowany Jeleń" czyli sztuka okolicznościowa napisana specjalnie na 600-lecie nadania praw miejskich w Łomży. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły McDonald`s.

Ślubowanie klas I

   Pasowanie na ucznia, złożenie ślubowania, śpiew i taniec. Tak w dniu 5.10.2018r. w poczet społeczności szkolnej przyjęci zostali najmłodsi uczniowie SP w Szczuczynie.

     

„Gang Słodziaków”

   Od 17 września uczniowie wraz z rodzicami przystąpili do konkursu – „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” z cyklu Czytaj codziennie. Zapoznali się z regulaminem, otrzymali albumy i naklejki. Nagrodą w konkursie jest – Rodzina Słodziaków.

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum obchodzili, ogłoszony w 2001 roku przez Radę Europy, Europejski Dzień Języków Obcych.  Uroczystość podzielona była na dwa etapy: pierwszy to konkursy i quiz dla klas 4-6, drugi - dla klas 7-8 i 3 klas gimnazjum.

Uczniowie mogli m.in. wysłuchać znanych piosenek wykonywanych w różnych językach, obejrzeć występ szkolnej Raperki, a także dowiedzieć się wielu ciekawych i intrygujących faktów dotyczących krajów z całego świata.

Podczas quizu uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

W kategorii klas 4-6 najwyższy wynik (15 punktów) i I miejsce otrzymała klasa 4b, II miejsce (14 punktów) zajęła klasa 6a, a miejsce III – klasa 6b (13 punktów).

Wśród klas 7-8 i 3 gimnazjum, miejsce I zajęła klasa III b (35 punktów), miejsce II klasa 7b (34 punkty), miejsce III – klasa III a (33 punkty).

Zwycięzcy zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Uroczystość przygotowały: Izabela Budzińska i Elżbieta Wysocka.

Wyjazd na spektakl ,,Brzechwolandia”

   Dnia 2 października 2018 r. dzieci z grup 05B, 0A i 0B z wychowawcami oraz p. Darosławą Wojciechowską wybrały się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny ,,Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Była to doskonała okazja do poznania lub przypomnienia znanych wierszy Jana Brzechwy takich jak: ,,Znaki przestankowe”, ,,Samochwała”, ,,Skarżypyta”, ,,Leń” i innych. Dzięki tej wizycie dzieci przeniosły się w świat radości, marzeń i muzyki.

   Udział w spektaklu pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

Dzień Kropki w klasie Ib

29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie naszej szkoły bardzo uroczyście obchodzili  ten dzień. Gościliśmy u siebie pracowników Biblioteki Centrum Kultury. Nasi goście głośno przeczytali zgromadzonym uczniom klas I-III fragmenty książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia”.

Oddziały przedszkolne i przedszkolaki wysłuchały wierszyki czytane przez pracowników szkoły
 z książki Janiny Porazińskiej  „Psotki i śmieszki”. Uczniowie  zapoznali się z historią tego święta oraz obejrzeli wystawkę poświęconą J. Porazińskiej.

Uczniowie klas IV-VIII słuchali fragmentów książek wybranych przez nauczycieli i czytanych na rozpoczęcie lekcji. Dziękujemy wszystkim za udział  w obchodach  Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym 0a

Warsztaty dla dzieci

„(…) tego, że trzeba pomagać potrzebującym nauczyłam się w domu rodzinnym.
Dlatego nie jestem żadną bohaterką.”

Irena Sendlerowa
W dniu 25.09.2018r .  uczniowie klasy 2 „a” i 2 „b” ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie wraz z paniami Teresą Galińską i Ewą Witanowską uczestniczyli  w warsztatach dla dzieci pt. „ Mirabelka – świadek historii ” przeprowadzonych  w Bibliotece- Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach ogólnopolskiej akcji „ Mirabelka –kiełkująca  historia 100licy”, które wpisują się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na zakończenie uczniowie obejrzeli wystawę "Józef Piłsudski. Od zesłańca do Marszałka", którą gościmy w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie od początku września.


 

Dzień Kropki w klasie I a

Bezpieczna droga do szkoły

    Uczniowie klas I-III oraz dzieci klas zerowych spotkały się dnia 26.09.2018r. z przedstawicielami policji Komendy Powiatowej w Grajewie. Pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu prowadzili: p. Grażyna Rodzeń, asp. szt. Cezary Waszkiewicz, asp. szt. Marek Gładkowski.

Koncert Radościaków

Dzień Kropki

Wyjazd do Ełku

W dniu 7.09. 2018r. uczniowie klas 8b i 8c wraz z gimnazjalistami pojechali do Ełku na film pt. ,,Dywizjon 303.Prawdziwa historia''. Jest to historia polskich pilotów, którą opisał w swojej książce Arkady Fiedler, a uczniowie będą omawiać na języku polskim jako lekturę uzupełniającą.

Uczniami opiekowały się E.Koniecko, E.Kudrawiec i S.Piwko

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Szczuczynie
  ul. Kilińskiego 42
  19-230 Szczuczyn
 • (86) 272 5032 - budynek przy ul. Kilińskiego 42
  (86) 272 5088 - budynek przy Pl. 1000-lecia 14

Galeria zdjęć