• Podsumowanie roku sportowego

• Dzień Dziecka 2022

1 czerwca był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Igrzyskach Sportowych zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Przez cały dzień dostępny był dmuchaniec, z którego chętnie korzystali młodsi uczniowie. Na wszystkich czekała wata cukrowa i słodki poczęstunek.

W I Szkolnej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży, wzięły udział po trzy najlepsze klasy z grupy Starszej (8A, 8B, 7A) i grupy Młodszej (5A,5B,4B).

Zespoły klasowe reprezentowało po 10 uczniów ( 5 dziewcząt i 5 chłopców) z każdej klasy.

O godzinie 9.00 rozpoczęcie Igrzysk zainaugurowało wejście na arenę zawodów najlepszych ekip. Następnie przy hymnie olimpijskim wniesiono flagę Szkolnych Igrzysk Olimpijskich.

Igrzyska otworzyła pani wicedyrektor Sylwia Sulewska, po czym najlepsze zespoły przystąpiły do rywalizacji.

Drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach:

- Bieg sztafetowy

- Przenoszenie 4 piłek (piłka koszykowa, ręczna, nożna i unihokeja) - Slalom z prowadzeniem p. siatkowej kijem do unihokeja

- Bieg parami w workach

- Rzuty osobiste do kosza

Wyniki końcowe:

grupa starsza / grupa młodsza

1. Kl.8B 1. Kl.5B

2. Kl.7A 2. Kl.4B

3. Kl.8A 3. Kl.5A

Najbardziej usportowioną klasą została klasa 8B, która otrzymała z rąk pani Dyrektor Puchar Przechodni, oraz w grupie młodszej kl. 5B.

Startujący uczniowie otrzymali pamiątkowe medale.

W trakcie Igrzysk wszyscy uczniowie kibicowali startującym drużynom, oraz mogli korzystać z przygotowanych atrakcji (wata cukrowa, przepyszne wypieki, oraz tzw. dmuchaniec).

• Finał w piłce ręcznej

• W dniach 19-20.03.2022r. odbyły się finały w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców grupy młodszej i starszej. W grupie młodszej dziewcząt królem strzelców została Aleksandra Kaszeta. Skład sędziowski wyróżnił uczennicę klasy Va Sofiię Hodovaniuk medalem fair play. W grupie starszej dziewcząt królem strzelców została Aleksandra Siedlecka.

W grupie młodszej i starszej chłopców królem strzelców został uczeń kl. VIII a Orzechowski.

Zawody poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły.

PUNKTACJA PO ROZGRYWKACH PIŁKI RĘCZNEJ

DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

1 MIEJSCE KL.6A,8A 12 PKT 1 MIEJSCE KL. 5A,8A 12 PKT

2 MIEJSCE KL.5A,7B 10 PKT 2 MIEJSCE KL. 5B,8B 10 PKT

3 MIEJSCE KL.4B,8B 8 PKT 3 MIEJSCE KL. 4B,7B 8 PKT

4 MIEJSCE KL.5B,8C 7 PKT 4 MIEJSCE KL. 6A,8B 7 PKT

5 MIEJSCE KL.4A,7A 6 PKT 5 MIEJSCE KL. 4A,7A 6 PKT

6 MIEJSCE KL. 8C 0 PKT

KLASYFIKACJA GENERALNA KLAS PO ROZGRYWKACH P. RĘCZNEJ

KL.8A 24 PKT 12 PKT

KL.5A 22 PKT 10 PKT

KL. 6A 19 PKT 8 PKT

KL.8B 18 PKT 6.5 PKT

KL. 7B 18 PKT 6.5 PKT

KL. 5B 17 PKT 5 PKT

KL. 4B 16 PKT 4 PKT

KL.7A 12 PKT 2.5 PKT

KL.4A 12 PKT 2.5 PKT

• Lodowisko

• Od dzisiaj uczniowie naszej szkoły maja możliwość korzystania z lodowiska szkolnego, które powstało z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego. Dziękujemy nauczycielom i konserwatorowi szkoły za codzienne zaangażowanie w to, aby lodowisko funkcjonowało.

• „Aktywne przerwy … gotowi … start!”

• Nauczyciele wychowania fizycznego realizują innowację pedagogiczną „Aktywne przerwy … gotowi … start!”, w ramach której odbywają się dodatkowe zajęcia ruchowe. We wrześniu podczas Inauguracji Roku Sportowego, odbyły się biegi przełajowe. W październiku na długich przerwach uczniowie wszystkich klas brali udział w szkolnych rozgrywkach w piłce nożnej. W listopadzie odbywają się rozgrywki z piłki ręcznej.

• Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

• 11.12.2021 na hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez BCK w Szczuczynie, w którym naszą szkołę reprezentowały najlepsze uczennice w tej dyscyplinie. Dziewczęta zajęły czołowe miejsca plasując się na miejscach w pierwszej trójce zdobywając piękne statuetki.

• Mikołajkowy turniej piłki nożnej dziewcząt

•                  Dnia 05.12.2021r. na Sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbył się „Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt”.

W turnieju wzięły udział następujące drużyny:

• Szkoła Podstawowa w Piątnicy
        • Szkoła Podstawowa w Przytułach

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż.

Po rozegraniu wszystkich meczy drużyny uplasowały się na następujących miejscach:

1. Szkoła Podstawowa w Szczuczynie        10 PKT                  bramki  9-1         +8
        2. Szkoła Podstawowa w Piątnicy                  5 PKT                  bramki  4-5         -1
        3. Szkoła Podstawowa w Przytułach             1 PKT                  bramki  3-10       -7

Wszystkie zawodniczki turnieju, oraz opiekunowie zostali udekorowani okolicznościowymi złotymi medalami.

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, którą  stworzyły zawodniczki ( główni aktorzy widowiska) wspólnie z opiekunami.

• inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022

• Dnia 25.09.2021 r. w Lisiakach pod Szczuczynem w ramach inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022 odbyły się biegi przełajowe uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Szczuczynie.

Uczniowie-sportowcy po dwuletniej, przymusowej przerwie, z radością wrócili na boiska i trasy biegowe.

Imprezę otworzyła Dyrektor Szkoły p. Ewa Grunwald, która była honorowym starterem zawodów.

Uczniowie byli zachęcani  do aktywności sportowej  i aktywnego stylu życia w dobie pandemii koronawirusa. Odbyły się biegi na krótkiej, lecz trudnej trasie (bieg ciągle pod górkę). W pięknej scenerii Lisiaków zawody ukończyli wszyscy uczestnicy biegów, a najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali udekorowani pamiątkowymi medalami.

Sportowy Rok Szkolny w Szkole Podstawowej w Szczuczynie został aktywnie rozpoczęty.