ZHP

Wrzesień - listopad 2020

Rok szkolno - harcerski 2020/2021 rozpoczął się w czasie, kiedy panuje pandemia Covid-19. Na początku września drużyna wzięła udział w zbiórce, która odbyła się w ogrodzie przyklasztornym w Szczuczynie, następnie we Mszy św., po której zapaliła znicze na grobie rot. Konopki pseudonim „Grom” w kolejną rocznicę urodzin.

W październiku uczniowie przeszli na zdalne nauczanie, więc zbiórki i niektóre przedsięwzięcia związane z działalnością 9 WDH zostały ograniczone.

W listopadzie, w Święto Niepodległości, przyboczna drużyny dh. Natalia Kaliszewska - ochotniczka i zastępowa dh. Julia Łaguna - ochotniczka w imieniu całej drużyny zapaliły znicze pod tablicą poświęconą bohaterom walczącym o niepodległą Polskę oraz na grobach bohaterów na parafialnym cmentarzu.

Rok harcerski 2020/2021

Ruszyła działalność 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy”. Mamy wielu chętnych do poszczególnych zastępów. Do zuchów zgłosiło się 13 uczniów, do młodszych harcerzy 9, do grupy starszoharcerskiej 8 uczniów. Zobaczymy czy przejdą czas próby i czy ten zapał pozostanie na dłużej. Zbiórki odbywają się w poniedziałki w budynku przy Placu 1000-lecia (harcerze), w czwartki w budynku przy ulicy Kilińskiego (zuchy).