• Dzień Dinozaura

• 26 lutego 2024 r. dzieci ubrane na zielono świętowały Dzień Dinozaura. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Dinozaury”, który wzbogacił ich wiedzę z zakresu prehistorii. Uczestniczyły w zabawie muzycznej „Poszukajmy dinozaura” oraz szeregu zabaw związanych z prehistorycznymi gadami: chodzimy po śladach, memory, dobieranka, puzzle, matematyczne jajko. Następnie dzieci zamieniły się w paleontologów i  poszukiwały dinozaurów ukrytych w lodzie i specjalnie przygotowanym piasku. Na koniec tego przedszkolnego wydarzenia został przeprowadzony eksperyment „wulkan” oraz zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

• Podwodny Świat

• W piątek 9 lutego 2024 r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy, którego motywem przewodnim był Podwodny Świat. Sala,
      w której odbyła się uroczystość rzeczywiście wyglądała jak prawdziwy morski czy oceaniczny świat. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu rodziców dzieci pojawiły się na balu w niezwykłych kostiumach. Mogliśmy podziwiać różne zwierzęta wodne: rekiny, kraby, ryby, krokodyle, ale również syrenki czy piratów morskich. Uczestnicy balu tańczyli w rytm dziecięcych przebojów, co sprawiło im  wiele radości i wywołało uśmiech na niejednej twarzy. Każda grupa przedszkolna wykonała pamiątkowe zdjęcie, a następnie udała się do swojej sali gdzie czekała  słodka niespodzianka. Ach cóż to był za bal……..

• Mikołajki

• 6 grudnia przedszkolaki w czerwonych strojach i mikołajkowych czapeczkach czekały na wyjątkowego gościa. Przywitały go piosenką, zatańczyły przygotowany układ taneczny a przybyły Mikołaj wraz z pomocnikiem Elfem obdarzył każde dziecko prezentem. Następnie nasz gość odwiedził każdą z przedszkolnych grup i wręczył dzieciom zabawki. Wszyscy uczestnicy Mikołajek wykonali pamiątkowe zdjęcia na tle zimowo-świątecznej scenerii.

• Dzień Pluszowego Misia

• 24 listopada 2023r. dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi ukochanymi misiami aby świętować "Dzień Pluszowego Misia". Na początku uroczystości przedszkolaki złożyły ślubowanie, w którym obiecały misiom, że będą je zawsze kochały i szanowały. Następnie z lupami tropiły po śladach ukrytych pluszaków. Dzieci rozwiązywały także zagadki podczas których sprawdzały swoją wiedzę o wybranych gatunkach niedźwiedzi oraz o misiach z bajek. W dalszej części przedszkolaki uczestniczyły w zabawach tanecznych oraz konkurencjach sportowych ze swoimi pluszakami. Na koniec tego niezwykłego dnia każda grupa wykonała pamiątkowe zdjęcia i została obdarowana upominkiem od Pluszowego Misia.

• Dzień Życzliwości

• 21 listopada 2023r. w naszym przedszkolu królował kolor żółty, ponieważ obchodziliśmy "Dzień Życzliwości". Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją, aby uświadomić dzieciom jak wielką moc mają trzy proste słowa: "proszę", "dziękuję" i "przepraszam". Wszystkie grupy przedszkolne w atmosferze serdeczności i uśmiechu złożyły przysięgę życzliwego zachowania, rozwiązywały zagadki o magicznych słowach oraz utworzyły łańcuszek życzliwości. Na koniec dzieci bawiły się przy muzyce z żółtymi balonami

• Szkoła Pamięta

• Przedszkolaki po raz drugi wzięły udział w akcji zorganizowanej przez MEN "Szkoła Pamięta". Dzieci z grup "Misie", "Zajączki", "Liski" i "Żabki" zapaliły znicze pod pomnikiem Stanisława Antoniego Szczuki oraz pod tablicą upamiętniającą bohaterów poległych w obronie ojczyzny.

• Dzień Dyni

• 27 października 2023r. po raz pierwszy obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień Dyni". Dzieci za pomocą wszystkich zmysłów poznawały różne gatunki dyń oraz ich nazwy. Następnie zostały zorganizowane zabawy sensoryczne podczas których przedszkolaki wydrążały dynie, wydobywały z nich miąższ i pestki, których dotykały dłońmi i stopami. Na koniec dzieci wykonały zdjęcia grupowe oraz indywidualne w "dyniowej foto-budce". Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za dostarczenie dyń.

• Dzień Kundelka

• 25 października 2023r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji zorganizowaliśmy w przedszkolu zbiórkę dla Fundacji MagdaLena. Celem zbiórki było uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, poznawanie obowiązków jakie spoczywają na właścicielu czworonogów oraz zachęcanie do niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w naszą akację. Wszystkie zebrane produkty przekazaliśmy kochanym czworonogom.

• Dzień Głośnego Czytania

• 29 września 2023r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Była to okazja do przedstawienia dzieciom różnych bajek i opowiadań. Pani Dyrektor Ewa Grunwald przeczytała przedszkolakom opowiadanie "Chwalipięta". Pamiętajmy że głośne czytanie rozwija pamięć, myślenie, wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo.