Adwent- czas oczekiwania na przyjście Jezusa

Od 28.11.2021r. w kościele katolickim rozpoczął się Adwent- czas oczekiwania na przyjście Jezusa. Jak wszyscy wiemy najbardziej ciekawą mszą w tym czasie dla dzieci są roraty, na które zabieramy ze sobą lampiony. Uczniowie klasy III A i III B wykonali właśnie swoje lampiony, z którymi będą uczęszczać do kościoła. Zobaczcie sami jak super im to wyszło ;)

Paulina Wiśniewska - katecheta

Andrzejki 2021

   Andrzejki to ostatni moment do zabawy przed zbliżającym się adwentem. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się dyskoteka, której organizatorem był Samorząd Uczniowski. Dla uczniów klas IV-VIII zostały przygotowane różnego rodzaju atrakcje – loteria fantowa, wróżby i lanie wosku, które bez wątpienia cieszyło się największą popularnością. Młodzież chętnie bawiła się przy ulubionej muzyce, a nasz niezawodny DJ – Łukasz Pogorzelski – zachęcał wszystkich do udziału w zabawach i konkursach. W chwilach odpoczynku uczniowie mogli ugasić pragnienie i zakupić przekąski w szkolnym sklepiku. Dziękujemy wszystkim za udział w dyskotece i mamy nadzieję, że bawiliście się świetnie!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Elżbietą Wysocką i Katarzyną Kleszczewską.

Wizyta Pani doktor w klasie IVb

Uczniowie klasy IVb gościli na zajęciach Panią doktor Barbarę Strzechocką- Upali. Przypomnieli sobie zasady zdrowego stylu życia, mogli dowiedzieć się jak wprowadzić zdrowe nawyki, które produkty są wskazane dla młodych ludzi, a których należy unikać. Serdecznie dziękujemy Pani doktor, że w tych trudnych czasach pandemii znalazła czas by się z nami spotkać. smiley

Dzień Życzliwości

Dzień życzliwości przypada raz w roku, jednak w naszej szkole już od kilku tygodni prowadzone były różne działania mające na celu zaszczepienie w młodym pokoleniu pozytywnych wartości. Uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pedagog szkolną pod hasłem "Życzliwość buduje, przemoc rujnuje", chętni wykonali również plakaty. Na drzwiach pracowni zostały przyklejone aforyzmy i przysłowia, które miejmy nadzieję będą towarzyszyły naszym uczniom każdego dnia. Powstała foto-ramka oraz kartki z życzeniami.

A dzisiaj w szkole królował kolor żółty. Członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdali pracownikom naszej szkoły ręcznie wykonane uśmiechnięte buźki opatrzone miłymi, motywującymi życzeniami. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wręczyli kartki z życzeniami zaprzyjaźnionym instytucjom. Robiliśmy zdjęcia, rozmawialiśmy z nauczycielami o znaczeniu życzliwości w naszym życiu, przesyłaliśmy sobie uśmiechy i miłe słowa. Był to radosny i miły dzień. Niech te emocje zostaną z nami jak najdłużej, życzliwość będzie naszą codziennością.

Wszystkie działania koordynowane były przez Panią Ewę Dobrzycką, Samorząd Uczniowski, oraz Szkolne Koło Wolontariatu.

Dzień życzliwości w klasach 0 - III 

Z tej okazji wszyscy przekazaliśmy sobie ISKIERKĘ ŻYCZLIWOŚCI oraz mnóstwo uśmiechów i miłych słów smiley

 

#SzkołaDoHymnu

Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu". O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn narodowy stojąc w kręgu wokół parku. Następnie na sali gimnastycznej odbyła się krótka akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy Va i VIa pod kierunkiem wychowawców p. Beaty Kuczyńskiej i p. Jacka Kowalewskiego.

"Nie ma nic cenniejszego od wolności" - To była myśl przewodnia akademii poświęconej Świętu Niepodległości, która odbyła się 10.11.2021 r. w SP w Szczuczynie. Uczniowie kl. Va i VIa wystąpili przed swoimi kolegami i nauczycielami, wprowadzając wszystkich w nastrój pełen radości i zadumy. Nawet słońce zaglądało przez okna sali gimnastycznej...

Wizyta Pań z Urzędu Miejskiego w Szczuczynie w klasie II b

Dnia 9 listopada 2021r. uczniów klasy II b odwiedziły  Panie z Urzędu Miejskiego  w Szczuczynie, aby osobiście podziękować uczniom za udział w warsztatach muffinkowych, przeprowadzonych przez panie z KGWz Danowa, które odbyły się 27 października 2021 r. w Spiżarni pod Klasztorem. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Szczuczynie za pamięć o nas, niecodzienną wizytę i grupowe, pamiątkowe  zdjęcie, które będzie dekoracją naszej sali .

Uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią

Przedstawienie promujące oszczędzanie w SKO

04.11.2021r. w ramach popularyzacji oszczędzania, w naszej szkole odbyło się przedstawienie: SKO uczy oszczędności. Uczniowie klasy III b poprzez montaż słowno- muzyczny ukazali walory i korzyści płynące z oszczędzania pieniędzy. Zwrócili również uwagę na potrzebę oszczędzania wody, prądu i przyborów szkolnych. Gościem honorowym był prezez Banku Spółdzielczego w Szczuczynie - Pan Mirosław Rainko. 

 

5 listopada - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W tym dniu nasza szkoła zamieniła się w krainę bajkowych postaci.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Uczniowie klasy IVb we współpracy z Panią Darosławą Wojciechowską uatrakcyjnili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek organizując wystawę znanych baśni, prezentując postacie bajkowe, konkursy, zabawy.

Przebrania uczniów klas IVa i IVb były wspaniałe.

Dziękujemy za wsparcie Pani Edycie Skrodzkiej.

Wydarzenia

Udział w akcji #SzkołaPamięta

   W minionym tygodniu, w ramach akcji #SzkołaPamięta, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu wydarzeniach edukacyjnych. Każda klasa realizowała inne działanie. Były to m.in.:

- Spotkanie z Panem Januszem Siemionem i Panem Andrzejem Szabelskim, podczas którego przedstawione zostały osoby związane ze Szczuczynem: Julian i Teofil Czarnowscy - księża, którzy spisali historię Szczuczyna w Księdze Złotej Parafii Szczuczyńskiej. Stanisław Huzarski, doktor pracujący w Szczuczyńskim szpitalu. Doktor Pieńkowski oraz Ksiądz Jakub Falkowski - rektor i dyrektor Instytutu dla Głuchych i Ociemniałych w Szczuczynie oraz założyciel rektor Instytutu Głuchoniemych w Warszawie.

- Lekcje tematyczne na zajęciach z wychowawcą dotyczące osób zasłużonych dla naszej szkoły i miasta.

- Odwiedzenie miejsc pamięci znajdujących się w Szczuczynie i poznanie związanej z nimi historii.

- Wykonanie prac plastycznych związanych z tradycją świąt zadusznych.

- Wykonanie albumów dotyczących Bohaterów Powiatu Grajewskiego.

- Poznanie sylwetki rotmistrza Wiktora Konopki ps. Grom, komendanta AK obwodu Grajewo, dowódcy konspiracyjnego 9 Pułku Strzelców Konnych, urodzonego w Szczuczynie, który poległ w bitwie partyzanckiej pod Grzędami.

- Przygotowanie gazetki szkolnej upamiętniającej patrona naszego miasta - Stanisława Antoniego Szczukę.

- Uporządkowanie zaniedbanych grobów.

- Opracowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej historii Szczuczyna.

Spotkanie uczniów klasy 4b z panią psycholog

Uczniowie klasy IV B spotkali się z panią psycholog Pauliną Grabińską - absolwentką naszej szkoły.

Mogli dowiedzieć się, jak sobie radzić z emocjami w sytuacjach trudnych, relacjach rówieśniczych, z cyberprzemocą.

Dziękujemy za życzliwość, otwartość, wsparcie i uatrakcyjnienie naszych zajęć lekcyjnych.

Jednocześnie życzymy wytrwałości w dalszym czynieniu dobra, wyrażając nadzieję na dalszą współpracę.

- Wychowawca i uczniowie klasy IVb

Warsztaty kulinarne w Spiżarni pod Klasztorem

Dnia 27 października 2021r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią i panią Marzenką odwiedzili Spiżarnię pod Klasztorem, aby wziąć  udział w warsztatach kulinarnych przeprowadzonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Danowa. Wizyta upłynęła kreatywnie w miłej atmosferze, która zapewne pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników tego spotkania.

Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Rajgród

   Uczniowie klasy VIIb w ramach realizowanego programu  Pomarańczowa Szkoła uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Nadleśnictwa Rajgród Mateuszem Niedźwieckim. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca leśnika. Zdobyli cenne informacje na temat odnawiania lasu, jego pielęgnacji i ochrony.
   Projekt Pomarańczowa Szkoła ma na celu  podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych wśród uczniów.

Dzień Edukacji Narodowej - klasy I-III

   Dnia 14 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W obchodach tej uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy administracji  i obsługi oraz zaproszeni goście.

Część  artystyczną i dekorację sali przygotowali uczniowie klasy IIa i IIb, oraz oddziały przedszkolne pod kierunkiem wychowawczyń: Teresy Lidner,   Marianny Tarnackiej, Teresy Galińskiej i Ewy Witanowskiej.

Dzień Edukacji Narodowej

   Paniom Dyrektor, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz wszystkim emerytowanym pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wyrozumiałości i cierpliwości, wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, jednocześnie dziękujemy za codzienny trud oraz wrażliwość na potrzeby młodych ludzi.

Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Elżbiety Wysockiej i Katarzyny Kleszczewskiej.

Odpowiedzialnie kupuję, nie marnuję

   W tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Żywności w klasach VII przeprowadzono warsztaty, których celem było uświadomienie skali marnowania żywności, a także poznanie przyczyn marnowania żywności i sposobów na ich zmniejszenie. Przedstawione statystyki dotyczące skali marnowanej żywności nie budziły wątpliwości, że jest to problem, który dotyczy wszystkich. Uczniowie wymienili swoje spostrzeżenia związane z najczęściej wyrzucanymi produktami spożywczymi. Zastanawiali się, dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, aby temu zapobiec.

Spotkanie uczniów klasy 4b z panem dzielnicowym asp. Jackiem Smaugą

Spotkanie uczniów klasy 4b z panem dzielnicowym asp. Jackiem Smaugą dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły i powrotu do domu oraz znajomości Przepisów ruchu drogowego. Uczniowie mogli zadać pytania dotyczące zawodu policjanta, a na zakończenie wszyscy otrzymali odblaski.

Zajęcia z pierwszej pomocy

   Dnia 30.09.2021r. w naszej szkole gościliśmy pana Roberta Łepkowskiego – Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie. W zajęciach uczestniczyła klasa VIa oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Serdecznie dziękujemy

Opiekunowie SU:

Katarzyna Kleszczewska i Elżbieta Wysocka

Rozpoczęcie roku sportowego 2021/2022

Europejski Dzień Języków

   Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską, a jego głównym celem jest promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

   Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do jego obchodów, zorganizowaliśmy szereg działań edukacyjnych skierowanych do wszystkich uczniów szkoły. W minionym oraz bieżącym tygodniu, na języku angielskim i niemieckim, odbyły się lekcje tematyczne dotyczące wielojęzyczności oraz kultury krajów europejskich. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali również o tym, jak ważna jest nauka języków obcych i jakie przynosi korzyści. Ponadto uczniowie klas V-VIII przygotowali makiety prezentujące wybrane miejsca w Europie oraz broszury prezentujące najważniejsze atrakcje turystyczne Europy. Wystawę makiet i broszur można obejrzeć w świetlicy szkolnej.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

   Dnia 27 września miało miejsce ważne wydarzenie dla całej społeczności uczniowskiej - odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego.

   Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą – każdy z kandydatów przygotował plakat, w którym przedstawiał swoje pomysły i konkretne propozycje dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniów. Głosowanie było tajne, każdy z uczniów mógł oddać jeden głos na specjalnie do tego przygotowanych kartach.

   Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wyniki przedstawiają się następująco:

Przewodniczący :

 Tomasz Rydzewski kl. 8b

Zastępcy przewodniczącego:

Łukasz Pogorzelski kl. 8a
Julia Łaguna kl. 8c

Skarbnik:

Wiesław Bagiński kl. 8c

Sekretarz:

Julia Gede kl. 7b

Członkowie:

Emilia Milewska kl. 5b
Jakub Skrodzki kl. 7b
Małgorzata Zarzecka kl. 6a
Szymon Załuska kl. 5a
Rozalia Skrodzka kl. 4a


   Wszystkim uczniom, którzy brali udział w wyborach serdecznie dziękujemy, a nowym władzom Samorządu Uczniowskiego życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły.

Sprzątanie Świata

   Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata – Polska, pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”.  Kampania ta odbywa się w ramach międzynarodowego ruchu „Clean up the World”, uczestniczy w niej blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

   W ramach podjętych działań, uczniowie naszej szkoły zrealizowali wiele ciekawych projektów edukacyjnych. W minionym tygodniu brali udział w zajęciach oraz dyskusjach związanych z tematyką ekologii i  dbania o środowisko. Niektóre klasy przygotowały plakaty bądź ulotki promujące podejmowanie działań proekologicznych. W piątek wszyscy uczniowie szkoły wraz z wychowawcami udali się na zajęcia terenowe, podczas których zadbali o czystość najbliższej okolicy.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Szczuczynie
    ul. Kilińskiego 42
    19-230 Szczuczyn
  • (86) 272 5032 - budynek przy ul. Kilińskiego 42
    (86) 272 5088 - budynek przy Pl. 1000-lecia 14

Galeria zdjęć