Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017

Wyprawki dla pierwszaków

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Szczuczynie otrzymali wyprawki szkolne ufundowane przez spółkę GAZ-SYSTEM S.A. Dzieci otrzymały: plecaki, piórniki oraz worki na obuwie.

GAZ-SYSTEM S.A. - spółka Skarbu Państwa

Wycieczka do Narwiańskiego Parku Narodowego

4 października uczniowie kl. IVa, Vb i VIa uczestniczyli w wycieczce do Narwiańskiego Parku Narodowego. Zgodnie z programem wycieczki podzieleni na grupy odbyli zajęcia rozpoznawania drzew w parku w Kurowie, przeszli ścieżką przyrodniczą „Kładka wśród bagien”, obejrzeli ekspozycję przyrodniczą prezentującą walory przyrodnicze i kulturowe Doliny Narwi. Wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i zabawy na świeżym powietrzu zakończyły pobyt w tym uroczym miejscu.

Europejski Dzień Języków

27 września uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków. Czwartoklasiści i piątoklasiści przygotowali prace na konkurs pt. Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Jury wybrało 3 najciekawsze prace. I miejsce zajęła Kinga Szmyglewska, II miejsce Gabriela Samełko, III miejsce Agarta Niebrzydowska. Natomiast przedstawiciele klas IV-VIII zmagali się z quizem Kahoot dotyczącym wiedzy o językach i krajach europejskich. Znawcami języków i krajów europejskich została klasa VIII b, zajmując I miejsce. Kolejne miejsca zajęły klasy VII a i VI c. Klasa VII a zaprezentowała ciekawostki dotyczące języków europejskich oraz krótką scenkę dotyczącą kultury Wielkiej Brytanii. W różnych miejscach w szkole rozwieszone zostały kody QR. Ukryliśmy tam ciekawe aplikacje, gry, słowniki, linki do zadań językowych oraz pytania związane z językami. Zapraszamy do skanowania kodów.

Uczniowie klasy IIb z wizytą w bibliotece szkolnej

Wybory do SU

27.09.2019r. w SP w Szczuczynie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Powołano komisję, która czuwała nad przebiegiem głosowania oraz przygotowano lokal wyborczy. Zagłosowało 197 uczniów.

Przewodniczącą SU została Oliwia Kaliszewska, a jej zastępcami Tomasz Rydzewski i Paweł Siedlecki. Na sekretarza powołano Jakuba Skrodzkiego, a na skarbnika Agatę Koniecko. Mandat członka SU otrzymali Kacper Kowalski i Weronika Karpińska.

Sprzątanie świata

Klasy IIIa i IIIb pod opieką pań Teresy Galińskiej, Ewy Witanowskiej i Katarzyny Kleszczewskiej wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata Polska 2019”, która odbywa się pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia. Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice posprzątali otoczenie szkoły.

Sprzątamy świat – IIb

20 września klasa IIb wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Udział może wziąć każdy i z innymi chronić środowisko. To wspólna lekcja, jak szanować przyrodę i o nią dbać.

Dożynki 2019

W dniu 12.09.2019r. uczniowie klasy IIIa pod opieką wychowawcy p. Teresy Galińskiej i Katarzyny Kleszczewskiej uczestniczyli we Mszy Świętej dziękczynnej.

Dzień Kropki w IIb

16 września uczniowie klasy IIb aktywnie uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Kropki. Wykonali kropkowe dzieła sztuki, wybrali Kropkową Królową i wesoło bawili się w kropkowe gry i zabawy.

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RYCERZEM”

Niezwykle ciekawa lekcja zainteresowała uczniów klasy IIIa, podczas której dowiedzieli się jaki powinien być rycerz oraz mogli przekonać się, że posługiwanie się własnoręcznie zrobionym mieczem wymaga dużej zręczności.  Mam nadzieję, że lekcja pozostanie na długo w ich pamięci.

Teresa Galińska

Sprzątanie świata

„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” to hasło tegorocznej kampanii „Sprzątanie Świata – Polska 2019”.

19 września dzieci z oddziału przedszkolnego razem z wych. M. Tarnacką z wielkim zapałem ruszyły sprzątnąć najbliższy teren przy naszej szkole.  Po ok. godzinnej pracy na świeżym powietrzu głodni i trochę zmęczeni, ale dotlenieni i zadowoleni wróciły do sali. Po umyciu rączek i wizycie w toalecie udały się na pyszny obiad przygotowany przez panie ze szkolnej stołówki.

Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W tym dniu oddziały sześciolatków i uczniowie kl. I – III wspólnie obejrzeli film o Vashti. Bawili się w „Znikające kropki”, wykonywali kropkowe prace plastyczne oraz szukali kropek w sali. Atrakcją dnia była kropkowa fotobudka. Dzieci zakładały wąsy, okulary w kropki i pozowały do zdjęć.

To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Katarzyna Kleszczewska

Gamuś przypomina o zdrowym żywieniu