• Samorząd Uczniowski

• Szkolny Tydzień Profilaktyki

• 22.05.2017r. - 26.05.2017r.

PONIEDZIAŁEK

Poniedziałek 22.05.2017 r. w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki przebiegał pod hasłem: DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY.

W tym dniu uczniowie ubrani byli na czerwono. Wychowawcy klas I-III przeprowadzili warsztaty na temat: „Przyjaźń – tak, przemoc – nie”, uczniowie wykonali prace plastyczne.

Pogadanki na tematy: „Przemoc i odpowiedzialność prawna nieletnich”, „Niebezpieczeństwo uzależnienia” z uczniami klas IV-VI przeprowadzili: p. Grażyna Rodzeń z KPP w Grajewie oraz dzielnicowy asp. szt. Jarosław Zieliński. Uczniowie klas IV-VI wykonali również plakaty pod hasłem: „Przyjaźń – tak, przemoc – nie”.

O godzinie 11:35 wypuściliśmy w powietrze czerwone baloniki z hasłami przeciwko przemocy.

PRZYJAŹŃ I UCZCIWA RYWALIZACJA

We wtorek 23.05.2017 w stroju uczniów dominował kolor zielony. Nauczyciele realizowali temat przyjaźni z Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uczniowie przygotowali prace plastyczne i literackie na konkurs: „Na skrzydłach przyjaźni”.

Zajęcia wychowania fizycznego w klasach czwartych przebiegały tego dnia w formie zawodów ze szczególnym zwróceniem uwagi na uczciwą rywalizację. W klasie IVb pod kierunkiem pana Ireneusza Parypy odbyły się zawody w lekkiej atletyce dziewcząt w dwóch dyscyplinach:

Bieg na 60 m:  I miejsce Julia Skibniewska,  II miejsce Zuzanna Zalewska,  III miejsce Martyna Sawicka

Rzut piłeczką palantową:  I miejsce Zuzanna Zalewska,  II miejsce Martyna Sawicka,  III miejsce Julia Januszewska, Nikola Sokołowska i Amelia Niebrzydowska

Chłopcy w klasie IVb rywalizowali ze sobą w biegach z przeszkodami pod kierunkiem pana Artura Dobrzyckiego. I miejsce wywalczył Wiktor Walendzik, II miejsce Michał Skowron, III miejsce Daniel Sitek.

Chłopcy z klasy IVa zmierzyli się ze sobą w siatkówce. Za wspaniałą sportową rywalizację nauczyciel wychowania fizycznego – pan Krzysztof Jaworowski nagrodził obydwa zespoły.

Wychowawcy klas młodszych prowadzili gry i zabawy zespołowe „Jak się bawić? W co się bawić?”. Szkolny plac apelowy ozdobiły piękne rysunki dzieci z klas I-III, ich zadaniem było stworzenie symbolu przyjaźni. Największą atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego podczas przerw szkolnych.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali również kiermasz z okazji Dnia Mamy.

KULTURA SŁOWA I ZACHOWANIA

W środę 24.05.2017 dominującym kolorem w ubiorze była biel. Przedstawiciele klas I-III oraz IV-VI wzięli udział w konkursie „Savoir vivre na co dzień”.

Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym Piotrem Zdańkowskim – abolwentem naszej szkoły oraz prezesem OSP w Szczuczynie Robertem Łepkowskim.

ZDROWO I BEZPIECZNIE

25.05.2017r. w czwartek, uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto.

Pani psycholog Monika Paluszkiewicz spotkała się z klasami VI b i VI c. Rozmawiała z nimi na temat: „Bezpieczni w Sieci”. Natomiast przedstawiciele policji: st. sierż. Sylwia Gosiewska i pani Grażyna Rodzeń przeprowadziły pogadankę z klasami czwartymi i szóstymi na temat: „Cyberprzemoc”.

W klasach młodszych pielęgniarka szkolna pani Lidia Pieścik rozmawiała z dziećmi jak dbać o swoje zdrowie. Wychowawcy klas I-III przeprowadzili warsztaty „Znam telefony alarmowe”, plakaty uczniów z czytelnymi numerami rozwieszono na korytarzu szkolnym.

RODZINA JEST WAŻNA

W piątek 26.05.2017 r. wszyscy ubrani byli na niebiesko.

Najważniejszymi gośćmi w szkole były Mamy naszych uczniów. Punktualnie o godzinie 10:00, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julita Żebrowska i jej zastępca Tomasz Mioduszewski złożyli życzenia wszystkim Mamom w dniu ich święta. Członkowie SU Jakub Kuczyński i Kamil Perzanowski zagrali dwa utwory muzyczne, rozpoczynając tym samym „Koncert dla Mamy” przygotowany przez uczniów klas 0 - III.

Rodzice spotkali się z panią psycholog Bożeną Perkowską, tematem rozmowy było budowanie relacji w rodzinie. Mamy podziwiały „Mega laurki” wykonane przez dzieci oraz plakaty o tematyce profilaktycznej. Uczniowie odebrali dyplomy za aktywny udział w działaniach podczas Szkolnego Tygodnia Profilaktyki.

Przedstawiliśmy również prezentację multimedialną z działań zrealizowanych w bieżącym roku szkolnym.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

- Ewa Dobrzycka i Barbara Milewska

• SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Kartka wielkanocna”