2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Z tej okazji gościli u nas przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie: sierżant Grzegorz Gardocki oraz Pani Grażyna Rodzeń. Przeprowadzili oni pogadankę z klasami 7-8 na temat przemocy/ cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Międzynarodowy Dzień bez Przemocy
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Tradycyjnie w naszej szkole gościliśmy Panie Bibliotekarki z BCK w Szczuczynie.
Uczniowie chętnie wysłuchali baśni „O dwunastu miesiącach”.
Serdecznie dziękujemy
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków Obcych - 26 września
Tego dnia w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych!
Uczniowie każdej klasy mieli okazję zaangażować się w różnorodne aktywności, które podkreślały bogactwo językowe naszego kontynentu:
Klasy 4, 5, 7 i 8 przygotowały plakaty przedstawiające różne kraje europejskie. Uczniowie w kreatywny sposób pokazali ciekawostki i różnorodność kulturową poszczególnych państw.
Uczniowie klas 6 poszukiwali inspirujących cytatów w różnych językach i zapisywali je na barwnych kartkach.
Młodsi uczniowie mieli okazję nauczyć się, jak przywitać się w wielu językach, a także poznali dźwięki zwierząt w różnych językach!
Był to wspaniały dzień pełen zabawy, nauki i odkrywania językowej różnorodności Europy.
Sprzątanie Świata
Międzynarodowy Dzień KROPKI.
- 2
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
Dzień Kropki, to dzień, w którym promujemy kreatywność, wytrwałość, odwagę w pokonywaniu swoich obaw i rozwój talentów
Narodowe Czytanie 2024
Już od 2012 roku w całej Polsce odbywa się akcja Narodowego Czytania. Została ona zainicjowana lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W kolejnych latach odbywało się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, "Trylogii" Henryka Sienkiewicza,"Lalki" Bolesława Prusa. Czytane były "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego "Nowele polskie". W 2020 roku czytana była "Balladyna" Juliusza Słowackiego, następnie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Rok później czytano "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W tym roku natomiast przeczytano "Kordiana" Juliusza Słowackiego."Kordian" to historia młodego człowieka, który podejmuje się zamachu na cara sprawującego rządy w naszym kraju. Młodzieniec przebywa długą drogę ku dorosłości, zderza się z okrutną rzeczywistością, przeżywa liczne rozterki i zawody miłosne. Patronat honorowy nad akcją sprawuje niezmiennie od kilkunastu lat Para Prezydencka.Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, kształtowanie świadomości literackiej oraz budowanie więzi społecznych poprzez literaturę.
Uroczyste Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2024/2025
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych
We wtorek, 4 czerwca 2024, w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych, który swoim patronatem objął Pan Burmistrz Marcin Wileński. Przybyli do nas uczniowie z sześciu szkół powiatu grajewskiego. Uczestnicy konkursu w ramach atrakcji mieli okazję sprawdzić swoje możliwości na wirtualnej strzelnicy.
Zwycięzcami konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych zostali:
I miejsce: Paulina Strzyżewska z SP w Wąsoszu,
II miejsce: Paulina Pieńkowska z SP nr 1 w Grajewie,
III miejsce: Dawid Zieliński z SP nr 2 w Grajewie.
Zwycięzcy konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych:
I miejsce: Weronika Ruszczyk z SP nr 4 w Grajewie,
II miejsce: Zuzanna Tarnacka z SP nr 2 w Grajewie,
III miejsce: Zuzanna Wróblewska z SP nr 2 w Grajewie.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i gratulujemy! Życzymy wielu sukcesów na dalszej ścieżce edukacyjnej.
Organizatorzy: Marta Kłos, Izabela Budzińska, Beata Kolber
FESTYN RODZINNY
- 2
Dzień, dzień, dzień... Dziecka dzień, dziecka dzień....
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był wyjątkowy:
OSP Szczuczyn,
Policja,
BCK Szczuczyn,
Martyna Cendrowska - Aktiv Kids,
Paulina Płoszkiewicz,
Grzegorz Fabrycki,
OPS Szczuczyn,
Edyta Bancewicz,
Jarosław Dąbrowski,
Anna Siekierko,
Piekarnia Grabowo,
Michał Jóźwik.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pyszności na słodki stół
Puchar Dyrektora w tym roku należy do klasy VIb
Bawiliśmy się świetnie
Spotkanie z weterynarzem
29 maja naszą szkołę odwiedziła Pani Joanna Dzięgelewska, lekarz weterynarii. Klasa 8 miała okazję poznać tajniki pracy weterynarza, dowiedzieć się, jak wygląda opieka nad zwierzętami oraz jakie wyzwania wiążą się z tym zawodem. Uczniowie zadawali pytania i byli bardzo zaangażowani w dyskusję. To spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale także niezwykle inspirujące. Dziękujemy dr Joannie za wizytę!
#przyroda #OgródSpołeczny
- 1
zwartoklasiści wspierają seniorów w dbaniu o ogród społeczny, który powstał przy Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Szczuczynie.
#POZNAJEMYPODLASKIE
- 23
W ramach programu POZNAJEMY PODLASKIE uczniowe klas IIIa, IIIb i IIa uczestniczyli w wycieczce szkolnej na Suwalszczyznę.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach. Następnie spacerowaliśmy po Wigierskim Parku Narodowym edukacyjną ścieżką „Las”. Zwiedziliśmy wystawy przyrodnicze i etnograficzne „Ocalić od zapomnienia".
O czym ptaszek śpiewa? Co słonko widziało? Co Janek robił w szkole? Na te i inne pytania odpowiedzi szukaliśmy w Muzeum im. Marii Konopnickiej oraz w Zaułku Krasnoludków
To był czas dobrej zabawy i wspaniałej przygody
Wilcze Wrota
- 10
Uczniowie klas IV z wychowawczyniami Ewą Koniecko i Edytą Skrodzką wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do "Wilczych Wrót" w Kapicach oraz Biebrzańskiego Parku Narodowego. W Wilczych Wrotach uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej cech charakterystycznych wilków i ich zwyczajów. Zdobytą wiedzę mogli sprawdzić w quizie, w którym rywalizowały 4 drużyny. Następnie wykonali własnoręcznie odlew śladów wilka. Obejrzeli również eksponaty w Muzeum Wilka. Kolejnym punktem była wizyta w siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu skąd uczniowie udali się na wycieczkę terenową, na której zobaczyli torfowiska oraz niezwykle malownicze krajobrazy z wież widokowych w Osowcu i Goniądzu. To był niezwykle ciekawy i inspirujący wyjazd.
Edukacja z WOJSKIEM
21 maja naszą szkołę odwiedzili żołnierze w ramach projektu Edukacja z Wojskiem.
Uczniowie poznali specyfikę pracy w wojsku, zasady ewakuacji, poznały również zasady udzielania pierwszej pomocy.
Program Edukacja z Wojskiem polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w szkołach. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.
EKOtematy
#EKOprzygoda w świecie papierowych opakowań
Uczniowie naszej szkoły zaprzyjaźnili się z ekologią i bardzo chętnie podejmują aktywności zwiazane z tym zgadnieniem. Dzięki uprzejmości właścicieli i pracowników firmy TORPOL uczniowie klasy 7b mieli możliwość uczestniczenia w EKOprzygodzie w świecie papierowych opakowań. Bardzo dziękujemy właścicielom oraz wszystkim pracownikom firmy TORPOL za wspaniałą EKOprzygodę, za niezapomniane chwile, za życzliwość i za baaardzo miłą atmosferę. Szczególne podziękowanie kierujemy do absolwentki naszej szkoły Pani Weroniki Świderskiej, dzięki, której nasza EKOprzygoda mogła się odbyć.
"Jestem bezpieczny w Internecie "
Spotkanie uczniów klas trzecich ze specjalistami: p. Grażyną Rodzeń z KPP w Grajewie oraz p. Beatą Dębińską z Sanepidu w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego "Cyberświadomi, Cyberbezpieczni". Spotkanie miało na celu uświadomić uczniów o zagrożeniach związanych z Internetem, wyjaśnić czym jest cyberprzemoc, kradzież danych oraz uczulić na niebezpieczne kontakty i szkodliwe treści.
"U Stasia na imieninach" :)
- 8
A może by tak... średniowiecze?
- 6
Uczniowie klas 0 - III przenieśli się w czasy średniowiecza za sprawą nietuzinkowego gościa - Rekonstruktora z BRACTWA KAWALERÓW MIECZOWYCH - p. Artura Wojciechowskiego
Dziękujemy za fantastyczne spotkanie
NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA.
"Serce dla Polski,dzisiaj składamy.Z sercem dla Polski, pięknie śpiewamy.Biało czerwone,serca dziecinne.Piękne są nasze barwy ojczyste”
II Wiosenny Konkurs Piosenki
- 4
W naszej szkole odbył się II Wiosenny Konkurs Piosenki. Wzięło w nim udział ponad 50 osób. Cieszy nas fakt, że tyle młodych uczniów chce uczestniczyć i prezentować swoje umiejętności w takim konkursie. Jury w składzie: Monika Soroko, prezes Stowarzyszenia Kultura Niezależna, trener wokalny oraz Paulina Wiśniewska, wiceprezes Stowarzyszenia Kultura Niezależna, wokalistka, nauczycielka muzyki, oceniły uczestników w pięciu kategoriach.