• Wiadomości sportowe

•    Dnia 17.06.2017r. w Grajewie na boisku „Orlik” odbyły się zawody sportowe w trójboju lekkoatletycznym klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie (dziewczęta i chłopcy) z klasy IVa i IVb. Obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze: dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy uplasowali się na I miejscu w powiecie. Były to ostatnie zawody sportowe w bieżącym roku szkolnym w ramach powiatowego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych.

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej

• 29.10.2016r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Szczuczynie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt. I miejsce zajęła Marta  Skrodzka  i Natalia Niebrzydowska , II miejsce Karolina Sobolewska i Marlena Laszczkowska, III miejsce Julia Milewska i Małgorzata Chludzińska.

• Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół

• 18.10.2016r. w sali gimnastycznej  Szkole Podstawowej w  Szczuczynie odbyło się Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2015/2016. Nasza szkoła w ogólnej klasyfikacji zajęła I miejsce w kat. dziewcząt oraz IV miejsce w kat. chłopców.

• Gminne Igrzyska w Badmintonie

•  22.10.2016. w sali gimnastycznej  Szkoły Podstawowej  w Szczuczynie odbyły się Gminne Igrzyska w Badmintonie dziewcząt. I miejsce zajęła  Marta Skrodzka, II miejsce Karolina Sobolewska, III miejsce Marlena Laszczkowska.

Sędziowały absolwentki naszej szkoły: Weronika Polińska, Wiktoria Szemborowska, Emilia Nagel, Julia Chrostowska i Julia Bartoszewicz.

• Igrzyska Powiatu Grajewskiego w Szachach

Dnia 23 października uczestniczyłyśmy w Igrzyskach Powiatu Grajewskiego w Szachach. W naszej drużynie wystąpiły: Konstancja Bialous, Natalia Bogdan, Michalina Brzostowska i Oliwia Żurawska. Rozegrałyśmy po dwie partie. Pomimo początkowych trudności i towarzyszącemu im stresowi udało nam się zająć drugie miejsce i awansować do finałów wojewódzkich.
        N. Bogdan

• IRZYSKA POWIATOWE W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 1 października 2016 roku  na terenie Szkoły Podstawowej w Wąsoszu odbyły się Igrzyska Powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna  chłopców i dziewcząt w składzie: Julia Milewska, Julia Korzeniecka, Karolina Sobolewska, Oliwia Kaliszewska, Marta Skrodzka, Weronika Karpińska, Małgorzata Chludzińska, Magdalena  Sokołek, Marlena Laszczkowska, Lena Galińska, Angelika  Świderska, Piotr Purzyczko, Krystian Sulewski, Piotr Karwowski, Krystian Borkowski, Jakub Chojnowski, Kamil Załuska, Bartłomiej Chmielewski, Dawid Walendzik, Jakub Brzostowski, Mikołaj Zyskowski.

• SPRAWOZDANIE Z  UROCZYSTOŚCI PODSUMOWANIA SPORTU SZKOLNEGO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2015/2016

•  Dnia 1 października 2016 roku w hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku odbyło się uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Podlaskiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miast, powiatów i gmin oraz dyrektorzy i nauczyciele najbardziej usportowionych szkół województwa podlaskiego.

Nasza szkoła w klasyfikacji dziewcząt  w Województwie Podlaskim zajęła 7 miejsce. Puchar z rąk  Prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Pana Kazimierza Gwiazdowskiego odebrała  Dyrektor  Szkoły  Pani Małgorzata Karwowska, wyróżnienie również otrzymał nauczyciel wychowania fizycznego Pan Krzysztof Jaworowski.

Całą uroczystość uświetniły występy: Akademii Koszykówki „Młode Żubry” oraz Klubu „Żubry” z Białegostoku pod kierownictwem Pana Mariusza Bartoszewicza; oraz mistrzów świata formacji perform dance - zespołów „Atom mini” i „Atom - UKS „Hubal” Białystok pod kierownictwem Pan i Edyty Jarończuk.

Jest to największy sukces  sportowy  w historii naszej Szkoły.