• Konkurs z nagrodami

      •     Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku zachęca do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Kurs dostępny jest na stronie https://prewencja.krus.gov.pl/ . Wśród dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, którzy ukończą kurs zostanie przeprowadzone losowanie nagród. Szczegółowe informacje i zasady przyznawania nagród zamieszone są w dokumencie Zasady przyznawania hulajnog 2020.

      • Podziękowanie

      •    Wyrażamy uznanie i podziękowanie za trud włożony w nauczanie, wychowanie i objęcie troskliwą opieką naszych dzieci. Jesteśmy wdzięczni za lata spędzone razem. Jest Pani dla naszych dzieci przykładem życzliwości, dobroci i cierpliwości . Życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, zdrowia wspaniałego samopoczucia oraz spełnienia marzeń z prośbą o zachowanie nas w swojej pamięci i sercu.

        Wdzięczni rodzice wraz z dziećmi z klasy IIIa

      • Mamy to!!!

      • Nagrody za udział w konkursie organizowanym przez WOŚP.

        Nagrodzona praca plastyczna pt. „Pierwsza pomoc to dziecinnie proste” wykonana przez uczniów z kl. IIIa pod opieką pań: Katarzyny Kleszczewskiej, Teresy Galińskiej i Edyty Skrodzkiej, Szkoła Podstawowa w Szczuczynie otrzymała fantomy do nauki resuscytacji.

      • Kangur Matematyczny 2020

      •    Tegoroczna edycja konkursu Kangur Matematyczny odbyła się w czerwcu. Uczniowie SP Szczuczyn Jakub Kuczyński i Tomasz Mioduszewski w kategorii Kadet zdobyli wyróżnienia.

      • Ogólnopolski Konkurs z Chemii „Alchemik” 2020”

      •    Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach z chemii uczniów naszej szkoły.

           Jakub Kuczyński otrzymał złoty dyplom za uzyskanie bardzo wysokiej liczby punktów w Ogólnopolskim Konkursie z Chemii „Alchemik” 2020”.

           Uczniowie: Julia Milewska, Kacper Kowalski, Tomasz Mioduszewski i Paweł Siedlecki otrzymali w tym konkursie srebrne dyplomy wyróżnienia.

           Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

      • Konkurs plastyczny pt. Zdrowie na talerzu

      •  W ramach programu dla szkół w klasach I-III został zorganizowany konkurs plastyczny ,,Zdrowie na talerzu".

            I miejsce zajęła Wiktoria J.

           II miejsce zajęła Oliwia B.

          III miejsce zajęła Sandra L.

        Wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

          - Bartosz B.

          - Magdalena G.

          - Kamil K.

      • „Ratujemy i Uczymy Ratować”

      •    29 maja odbyło się kolejne szkolenie w  ramach akcji „Ratujemy i Uczymy Ratować”, której celem jest uczenie odpowiedzialnego zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

           Zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej  poprowadził absolwent naszej szkoły - druh Rober Łepkowski. Na początku spotkania uczniowie dowiedzieli się jak ważne są pierwsze minuty, gdy osoba poszkodowana potrzebuje pomocy. Dzieci przeszły kurs wzywania pomocy, przypomniały numery telefonów alarmowych oraz zasady  rzetelnego przekazywania informacji służbom ratowniczym. Następnie pod czujnym okiem zaproszonego gościa mogły  sprawdzić zdobytą wiedzę  podczas ćwiczeń z użyciem fantoma.   

           Spotkania odbywają się cyklicznie. Za program szkoleń odpowiadają Edyta Skrodzka i Katarzyna Kleszczewska koordynatorki akcji pod patronatem WOŚP.

      • Szkolne Koło Fotograficzne „ZooM”

      •      Od marca bieżącego roku szkolnego działa Szkolne Koło Fotograficzne „Zoom”.  Powstało ono w odpowiedzi na potrzeby uczniów w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości. Dzieci poruszają się dzisiaj w wirtualnym świecie z dużą swobodą i na co dzień korzystają z aparatów w telefonie.  Robią zdjęcia codziennym sytuacjom, przesyłają je znajomym, zamieszczają w Sieci. Koło ma na celu szerzenie idei poszanowania praw drugiego człowieka oraz praw autorskich. Ma ono również zachęcać i motywować uczniów do realizowania swojej pasji fotografowania z poczuciem estetyki, wrażliwości na piękno.

           Uczestnikami koła są chętni uczniowie z klasy VIc: Aleksandra Piotrowicz, Wiesław Bagiński, Artur Konopka, Julia Łaguna, Nina Mioduszewska, Natalia Kaliszewska, Paulina Żebrowska, Amelia Drobińska, Klara Białous, Oliwia Siemion, Julia Kruszyńska. Koło prowadzi Ewa Dobrzycka z pomocą techniczną Sylwii Sulewskiej.

      • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu z Chemii „GALILEO 2020”

      •    Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach uczniów naszej szkoły: Jakuba Kuczyńskiego i Tomasza Mioduszewskiego, którzy zostali Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu z Chemii „GALILEO 2020”. Gratulujemy laureatom i ich rodzicom. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

      • Ciekawa lekcja w klasie IA - ,,Niespodzianki wiosny"

      • Spotkanie z ratownikiem medycznym

      •              28 lutego w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa odbyło się spotkanie dla uczniów klas ósmych z udziałem ratownika medycznego – pielęgniarza Pana Roberta Krukowskiego.

                    Spotkanie miało na celu kształtowanie właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Zostały przedstawione uczniom sposoby udzielania pierwszej pomocy, a także zasady postępowania przy złamaniach, poparzeniach i zadławieniach. Poza standardową procedurą przeprowadzania RKO, ratownik pokazał uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej.

                    Podczas spotkania uczniowie uzyskali praktyczne porady jak się zachować w sytuacji, gdy trzeba nieść pomoc, poznali czym są tzw. ”złote minuty”, które ratują życie poszkodowanego, „ jazda na suwak” oraz tworzenie" korytarza życia" dla służb ratunkowych.       

                    Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach,  jak również zadawali pytania, na które szczegółowo odpowiadał zaproszony Gość. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego, jak również wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym.

         

      • Mamy Laureata !

      •    Z dumą informujemy, iż uczeń naszej szkoły Tomasz Mioduszewski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu  Matematycznego.  Jako laureat nie  musi  zdawać egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu i otrzymuje z niego maksymalną liczbę punktów.

           Tomek uzyskał bardzo wysoki wynik - 29 punktów na 30 możliwych. Warto dodać, że jest jedynym uczniem z powiatu grajewskiego, który uzyskał tytuł laureata na wojewódzkim etapie konkursu matematycznego.

           Gratulujemy Tomkowi oraz nauczycielce matematyki. Życzymy dalszych sukcesów.

      • Mamy Laureata !

      •     Z dumą informujemy, iż uczeń naszej szkoły Tomasz Mioduszewski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu  Matematycznego, Fizycznego i Informatycznego. Ponadto Tomek otrzymał tytuł finalisty z chemii. Jako laureat nie  musi  zdawać egzaminu ósmoklasisty z matematyki i otrzymuje z niego maksymalną liczbę punktów.  Warto dodać, że jest jedynym uczniem z powiatu grajewskiego, który uzyskał trzykrotnie tytuł laureata na wojewódzkim etapie konkursów przedmiotowych.

        Gratulujemy Uczniowi, Rodzicom i Nauczycielom. Życzymy dalszych sukcesów.

      • Jak z figur geometrycznych zaprojektować strój sportowy?

      •    Uczniowie klasy 3b poznali tajniki pracy projektanta odzieży. Na zajęciach projektowali stroje dla sportowców. Podczas pracy wykorzystali swoją wiedzę i umiejętności matematyczne takie jak: znajomość figur geometrycznych,  rozumienie pojęcia „symetrii”, mierzenie długości odcinków. Doświadczyli  procesu projektowania - od pomysłu, poprzez realizację, aż do finalnego produktu. Na koniec zajęć każda grupa zaprezentowała swoją pracę. Wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością.

      • Żywa lekcja historii

      •    5 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii, której tematem była wojna obronna Polski we wrześniu 1939 r.

           Prowadzący spotkanie pan Jacenty Ordowski z bractwa rycerskiego z Gniewa przybliżył naszym uczniom najważniejsze wydarzenia z tego okresu oraz pokazał umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy polskich i niemieckich z czasów II wojny światowej. Zajęcia dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Na zakończenie prezentacji mogli oni obejrzeć i dotknąć repliki broni i przymierzyć mundury żołnierskie.

      • Koktajle mleczno-owocowe

      •             2marca 2020r., w ramach Programu dla szkół, przedstawicielka firmy Sebex zachęcała uczniów klas I- III do spożywania koktajli mleczno – owocowych. Przekonywała dzieci jak bogate w różne składniki jest mleko i dlaczego jest ważne w diecie dzieci. Uczestnicy spotkań mogli również obserwować proces przygotowania koktajlu mlecznego z bananami i truskawkami. Napój mleczny  wszystkim bardzo smakował. Dziękujemy za pokaz.

      • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

      •    W tygodniu poprzedzającym Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na lekcjach historii w klasach VII i VIII odbyły się zajęcia poświęcone temu wydarzeniu. Temat ten podejmowali również nauczyciele na godzinach z wychowawcą. Efektem spotkań są plakaty wykonane przez uczniów przedstawiające bohaterską walkę Żołnierzy Wyklętych. Prace uczniów możemy oglądać w świetlicy szkolnej.

      • Owoce i warzywa w szkole

      •    W ramach „ Programu dla szkół” 18 lutego 2020 r. w kl. I b zostały przeprowadzone zajęcia ”Piramida zdrowia pierwszaka”. Szczególną uwagę zwrócono na rolę owoców i warzyw w codziennej diecie dzieci. Podczas zajęć uczniowie zrobili sałatkę owocową i jarzynową.

           20.02.2020 r. uczniowie pod kierunkiem p. Marii Ramotowskiej wystąpili w montażu słowno- muzycznym „ Witaminki z naszej rodzinki”. Poprzez wiersze i piosenki zachęcali uczniów klas I – III do spożywania owoców i warzyw.

        M. Ramotowska, M. Szurna

      • „Ratujemy i Uczymy Ratować”

      •    Pod takim hasłem odbyło się pierwsze szkolenie prowadzone przez Edytę Skrodzką i Katarzynę Kleszczewską. Program edukacyjny  pod patronatem WOŚP nieprzerwanie od kilkunastu lat jest wdrażany w polskich  szkołach. Jego celem jest nauka elementów pierwszej pomocy, które powinny być naturalne dla świadków zdarzeń. Nasza placówka przez szereg lekcji przeszkoli uczniów w tym zakresie. Zajęcia dzięki otrzymanym pomocom dydaktycznym  są  ciekawe i przyjazne. Pierwsze zajęcia zostały przeprowadzone w klasie III „a”.

      • Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

      •    21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień  Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do mowy ojczystej i dbałość o jej przetrwanie.

           Z tej okazji w piątek 21.02.2020 r. na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się w Szkole Podstawowej w Szczuczynie TEST WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM poprzedzony krótką prezentacją multimedialną w wykonaniu uczniów klasy VIII b. Z zadaniami zmierzyli się uczniowie reprezentujący klasy IV- VIII. Pozostali uczniowie też mogli typować odpowiedzi do zadań , które widoczne były na głównej tablicy. Efektem  zmagań były uzyskane wyniki.

        Oto one:

        w kategorii kl. IV-VI

        Miejsce I -     kl.VI c , kl. VI b

        Miejsce II-    kl. V b, VI a

        Miejsce III-    kl. V a

         

        w kategorii kl. VII –VIII

        Miejsce I – kl. VIII b

        Miejsce II – kl. VIII a

        Miejsce III – kl. VII a,   kl. VII b

        Gratulujemy!!!

           Czyż polski język nie jest piękny i oryginalny ? Szanujmy to, co mamy i niech każdy dzień będzie dniem języka ojczystego. Czego Wam i Sobie życzymy.

      • „Jak na scenie grają cienie”?

      •    W dniu 21.02.2020r. w klasie IIIa odbyła się lekcja otwarta z udziałem Pani Dyrektor Małgorzaty Karwowskiej oraz grup przedszkolnych pod opieką pań: Aleksandry Merchelskiej  i Ewy Zielińskiej.

            Zajęcia przygotowały panie: Teresa Galińska, Katarzyna Kleszczewska, Martyna Downar.

      • EDU- MATRIX, EDU SENSE KOODOWANIE – INNOWACJA PEDAGOGICZNA

      •    Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, a także  w dalszej perspektywie może ułatwić im odnalezienie w dorosłym życiu. Dzięki tego typu zajęciom uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem pań: Teresy Galińskiej i Katarzyny Kleszczewskiej kształtują wiele potrzebnych i przydatnych umiejętności analitycznych sprzyjających rozwojowi intelektualnemu, rozwijać logiczne myślenie, uczyć współpracy w grupie – rozwijać kompetencje społeczne.

      • Wizyta w BCK w Szczuczynie

      •    Klasy VIIIa i VIIIb w dniach 14 II i 20 II 2020r. odwiedziły BCK. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prezentacji pana Janusza Siemiona pt. „Szczuczyn dawniej i dziś”. W ramach realizacji treści programowych z wiedzy o społeczeństwie obejrzeli wystawę „Utracone Przedwojenne Małe Ojczyzny”.

      • Warsztaty z kodowania

      •    Dnia 19.02.2020r. uczniowie klasy IIIa wraz z opiekunami: Teresą Galińską  i Katarzyną Kleszczewską wzięli udział w warsztatach „Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój”

           Warsztaty odbyły się w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie, poprowadził  je pan Tomasz Grześ – przedstawiciel Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.

            Uczniowie nauczyli się kodować robota edukacyjnego Photon, a przy tym świetnie się bawili.

      • Poczta walentynkowa

      •      14 lutego chętni uczniowie naszej szkoły mogli podarować swoim koleżankom i kolegom kartkę walentynkową. W wykonanie okolicznościowych kartek zaangażowały się wszystkie klasy, a pocztę walentynkową poprowadził Samorząd Uczniowski.

      • Walentynki w naszej szkole

      • Na Olimpie

      •    Do krainy mitów przenieśli się uczniowie klasy 5b wspólnie z nauczycielką języka polskiego Małgorzatą Karwowską. Przez szereg lekcji zgłębiali wiedzę o historii i kulturze  starożytnych Greków. Prezentowali  stroje i atrybuty bogów, brali również udział w Uczcie na Olimpie. Kulminacyjnym punktem zajęć było przygotowanie okładki do omawianej lektury.

      • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 11.02.2020

      •    Każdego roku podejmujemy w szkole szereg działań mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu. Nauczyciele informatyki dokładają wszelkich starań, by uczniowie pamiętali o tym, jak bezpiecznie poruszać się w Sieci. Często korzystamy również ze wsparcia specjalistów z zewnątrz. W tym roku pogadanki z uczniami przeprowadziła pani Grażyna Rodzeń z KPP w Grajewie. Przez cały tydzień od 3 do 7 lutego uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w spotkaniach. Chętni uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoją wiedzę w konkursie plastycznym, tworząc plakat pod hasłem „Bezpieczny Internet”. Oto laureaci tego konkursu:

        Nagroda główna:

        1. Damian Mikołajczyk i Marta Danilewska kl. VIa

        Wyróżnienia:

        1. Martyna Sawicka kl. VIIb
        2. Martyna Gutowska kl. VIa
        3. Zuzanna Gnys kl. VIb
        4. Hubert Tyszka kl. VIIb

           Podsumowanie działań oraz wręczenie nagród odbyło się 11 lutego w Dniu Bezpiecznego Internetu. Nagrody ufundował pan Janusz Marcinkiewicz z funduszy  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nagrody i dyplomy wręczyła uczniom pani Grażyna Rodzeń w towarzystwie dzielnicowego pana Jacka Smaługi, pana Janusza Marcinkiewicza oraz dyrekcji naszej szkoły: pani Ewy Grunwald i Ireny Markowskiej. Koordynatorem akcji była pani Ewa Dobrzycka – pedagog szkolny.

      • Tak bawiliśmy się na balu karnawałowym

      • Konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”

      • Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Bezpieczny Internet”. Więcej informacji w regulaminie.

      • „Poczuj chemię do chemii”

      •    Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły z klasy VIIIb: Jakub Kuczyński i Tomasz Mioduszewski zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu z Chemii „CES MULTITEST” 2019.

           Zwycięzcą Ogólnopolskiej Olimpiady z Chemii „OLIMPUS” 2019 sesja jesienna został laureat Jakub Kuczyński.

           Uczniom gratulujemy sukcesów, rodzicom wspaniałych dzieci, nauczycielom pracowitych i systematycznych wychowanków.

      • Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

      •      19 grudnia 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego gr. 0 a wraz z wychowawczynią i Panią Jolą wybrały się przed Urząd Miasta na Jarmark Bożonarodzeniowy, by wziąć udział we wspólnych zabawach specjalnie przygotowanych z tej okazji. Niecodzienny spacer i udział w zabawach dostarczył dzieciom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.

                                                                                           Wychowawczyni oddziału przedszkolnego-gr.0a

      • HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA!

      •    Śpiewanie kolęd należy do jednego z najpiękniejszych zwyczajów Bożego Narodzenia. W dniu 18.12.2019r. w naszej szkole odbyło  się szkolne  śpiewanie kolęd. Pieśni wprowadziły  nas w niepowtarzalny nastrój podkreślający ważność świątecznego wydarzenia, rodzinnego spotkania, wspólnoty i bliskości.

      • Spotkanie wigilijne w SP Szczuczyn

      • „Bożonarodzeniowy Dar Serca”

      •    Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny włączyli się w akcję „Bożonarodzeniowy Dar Serca”. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizowanego  przez Urząd Miasta młodzi wolontariusze przygotowali stoisko, na którym  można było zaopatrzyć się we własnoręcznie wykonane wypieki i ozdoby choinkowe. Cały dochód przeznaczony zostanie na pomoc w leczeniu i rehabilitację dzieci z naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za  okazane serce i wsparcie.

        Edyta Skrodzka opiekun SKW

      • „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa 2019r.”

      •    16 grudnia 2019r. ogłoszono wyniki konkursu na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową 2019r.”

        W kategorii oddziałów sześciolatków i klas I zwyciężyli:

        1 miejsce  -  Jakub Sitek z kl. I b

        2 miejsce – Rafał Dutkiewicz z kl. 0 a

        3 miejsce – Lena Zielińska z kl. I a

        Wyróżnienie otrzymali:

        • Kacper Orłowski z kl. I b
        • Kuba Romanowski z kl. I b

        W kategorii klas II i III zwyciężyli:

        1 miejsce -  Adam Orłowski z kl. III a

        2 miejsce - Oliwia Borkowska z kl. II a

        3 miejsce – Ksawery Galiński z kl. II a

        Wyróżnienie otrzymali:

        • Hanna Koniecko z kl. III a
        • Kacper Kaczmarczyk z kl. II b

        Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Kleszczewska.

        Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

      • „Tak Pomagam”

      •    W dniu 7 grudnia uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach akcji Caritas uczestniczyli w zbiórce żywności „Tak Pomagam”. W tym dniu już od godzin porannych wolontariusze zbierali dary, które przekazane zostaną dla osób starszych i samotnych z terenu naszej gminy. Dzięki hojności klientów sklepów Biedronka i Prim, udało się zgromadzić prawie 100 kilogramów żywności. Z zebranych produktów przygotowanych zostało 9 paczek, które już trafiły  do najbardziej potrzebujących. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

        Opiekun SKC  Edyta Skrodzka

      • Wycieczka do Białegostoku

      •      W dniu 12.12.2019 r. odbyła się wycieczka do Białegostoku. Uczniowie klas: IVa, Va, Vb i VI  Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wraz z  nauczycielami - opiekunami mieli okazję obejrzeć bajkę muzyczną, na motywach opowiadań R. Keplinga, pt. „Księga Dżungli” w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

             Osiemdziesiąt minut niezapomnianych wrażeń dostarczyła wszystkim  historia małego chłopca, który dorasta w dżungli pośród dzikich zwierząt opowiedziana językiem musicalu przez reżysera Jakuba Szydłowskiego. Wspaniała gra aktorska, muzyka na żywo, zaskakujące kostiumy i efekty multimedialne zamieniły scenę kameralną w egzotyczny kolorowy świat, który porwał  i zachwycił młodych widzów.

             Dopełnieniem wspaniałego widowiska było krótkie spotkanie po spektaklu z młodym aktorem, odtwórcą roli Mowgli – 11-letnim Frankiem Krukowskim. Jeszcze wspólne zdjęcie na pamiątkę … i szczęśliwy powrót do Szczuczyna ze świadomością, że doświadczyliśmy czegoś ponadprzeciętnego.

      • Wolontariusze w akcji

      •    Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili i  przekazali serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Sybiraczkom: Pani Apolonii Brzeskiej i Pani Mariannie Milewskiej. Z wizytą udali się również do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Szczuczynie. Dziękujemy za miłe przyjęcie, życząc jeszcze raz zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt.

        SKW

      • „Porozumienie bez przemocy” – warsztaty z psychologiem

      •      5.12.2019 r. odbyło się spotkanie klas piątych z psychologiem na temat „Jak rozwiązywać konflikty? Porozumienie bez przemocy”. Przeprowadziła je p. Magdalena Truszkowska - psycholog pracowni psychologicznej „Sensodia” z Augustowa. Zajęcia zostały dofinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

      • Mikołaj w oddziale przedszkolnym - gr. 0a

      •      6 grudnia 2019 r. gr.0a oddziału przedszkolnego odwiedził niecodzienny gość Św. Mikołaj. Po zaprezentowaniu Mikołajowi coś od siebie, każde grzeczne dziecko otrzymało prezent. To był dzień pełen wrażeń. Szkoda, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku.

      • Spektakl ,,Królik Edward’’

      •   W dniu 9.12.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego  gr. 0a raz uczniowie klasy IIa i  IIIa wybrali się na spektakl ,,Królik Edward’’ do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. ,,Królik Edward’’  to spektakl mówiący o tworzeniu więzi, narodzinach przyjaźni, miłości i dojrzewaniu. Przepiękna sceniczna historia dla młodszych i starszych widzów. Opiekunami były panie: T. Galińska, M. Tarnacka, M. Łepkowska, K. Kleszczewska.

      • Mikołajki, mikołajki dla nas dzieci to dzień z bajki

      • Konkurs plastyczny SKO

      •    W listopadzie 2019r., w ramach działalności Szkolnej Kasy Oszczędności, w kl. I - III odbył się konkurs plastyczny nt. „Marzę o...więc oszczędzam w SKO”

           Celem konkursu było propagowanie idei oszczędzania, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.

        Wyniki konkursu:

        Klasy trzecie: Joanna Świderska III b - I miejsce, Adam Orłowski  III a - II miejsce, Maria Orłowska III a - III miejsce.

        Wyróżnienie: Małgorzata Grygorczuk III b,Hanna Koniecko  III a, Oliwia Giecelman  III b, Piotr Wiktorowicz  III b

        Klasy drugie: Michał Przyborowski II a - I miejsce, Krzysztof Sikorski  II b - II miejsce, Julia Jagusz  II a - III miejsce.

        Wyróżnienie: Skrodzka Rozalia  II a,Mikołaj Niećkowski  II b, Anna Samełko II a

        Klasy pierwsze: Julia Bagińska I b - I miejsce, Wiktoria Zyskowska I a - II miejsce, Michał Karwowski  I b - III miejsce.

        Wyróżnienie: Rafał Chełmiński I b,Kacper Orłowski I b, Filip Gede  I a,Jan Doliwa I b, Ola Jankowska I a, Agata Laszczkowska  I b

        Wszystkim uczniom gratuluję i zachęcam do udziału w następnych konkursach.

                                                                                      Maria Szurna

      • Mikołajkowa Loteria Fantowa

      •    W dniu 4 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski zorganizowali „Mikołajkową Loterię Fantową”. Loteria corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Przygotowania trwały kilka tygodni, podczas których gromadzone były przedmioty przeznaczone na fanty.  Zebrana kwota zostanie przekazana na cele charytatywne.

           Zbiórkę zorganizowały panie: Krystyna Niedźwiecka, Edyta Skrodzka i Hanna Szymanowska przy wsparciu uczennic z  klas 7a i 8a. Serdecznie dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i zapraszamy za rok.

      • Akcja "Zostań Onkoludkowym Mikołajem" w oddziale 0a

      •                            

        Podziękowania

      • Finał akcji "Zostań Onkoludkowym Mikołajem"

      •    Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do akcji organizowanej przez stowarzyszenie „Onkoludki”.  Każdy z nas mógł pomóc i zostać „Onkoludkowym Mikołajem”. Celem akcji było zebranie nowych rzeczy z przeznaczeniem na prezenty dla dzieci w trakcie leczenia onkologicznego. Dziękujemy wszystkim,  którzy odpowiedzieli nasz apel.  Pod choinką pojawiło się mnóstwo podarunków, które na pewno wywołają uśmiech na dziecięcych twarzach.  Dodatkowo prowadziliśmy zbiórkę pieniężną. Zebraliśmy 523 zł i za tę sumę zakupiliśmy najpotrzebniejsze rzeczy (kocyki , poduszki, piżamy i wiele innych drobiazgów).

           Serdeczne podziękowania należą się rodzicom, dzieciom, nauczycielom, wszystkim, którzy wsparli akcję. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy to, co w pojedynkę jest niemożliwe. Dodatkowo stowarzyszenie wsparła Poczta Polska oraz Archiva Group.  W rolę Mikołaja wcielił się Kamil Trambecki - absolwent naszej szkoły, który zawiózł paczki do siedziby stowarzyszenia.

           Zbiórkę koordynowało Szkolne Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest pani Edyta Skrodzka.

      • Zabawa andrzejkowa w oddziale przedszkolnym 0 „a”

      • Dyskoteka andrzejkowa

      •    Dnia 29 XI 2019r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zorganizował ją Samorząd Uczniowski i klasa VIIa. Uczniowie pomysłowo udekorowali salę i przygotowali wróżby. W sklepiku szkolnym można było zakupić napoje i słodycze.

      • Kalendarz adwentowy

      •      Święta tuż za rogiem. Kalendarzem adwentowym własnoręcznie zrobionym przez gospodarza klasy Michała Przyborowskiego rozpoczęliśmy odliczanie do Wigilii.

      • Obchody Święta Chleba

      • W dniu 28 listopada 2019r. w naszej szkole odbyło się Święto Chleba.

      • TAK BAWILIŚMY SIĘ W ANDRZEJKI

      • Święto Chleba

      •    Tradycją naszej szkoły jest obchodzenie  Święta Chleba. Z tej okazji uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali degustację różnych rodzajów chleba. Każdy nauczyciel, uczeń i pracownik szkoły mógł sprawdzić jak smakuje Król Polskiego Stołu. Dużą popularnością cieszył się chleb buraczany upieczony przez jedną z nauczycielek.

           Podczas zajęć edukacyjnych w klasach omawialiśmy etapy powstawania chleba, rozmawialiśmy o pracy ludzi różnych profesji - rolników, młynarzy, piekarzy - zaangażowanych w czynności  niezbędne do powstania chleba. Czytaliśmy wiersze o chlebie, mówiliśmy o symbolice chleba, wyjaśnialiśmy znaczenie związków frazeologicznych związanych ze słowem „chleb”, szukaliśmy przysłów o chlebie.

      • 25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

      •        Tego dnia każdy przedszkolak  i uczeń klas I-III przyniósł z domu swego pluszowego przyjaciela, który przez cały dzień był bohaterem. Panie zorganizowały wiele misiowych atrakcji: poznaliśmy historię pluszowego misia, braliśmy udział w konkursach, słuchaliśmy misiowych piosenek pląsając przy tym z przyjaciółmi. Wykonaliśmy też misiową pracę plastyczną. Już dziś wiemy, że za rok także uczcimy dzień naszych pluszowych przyjaciół.

      • Wycieczka do Grajewa

      •    20 listopada uczniowie klas IV-VIII zwiedzili Muzeum Mleka w Grajewie. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała całą historię mleczarstwa. Dzieci wzięły również udział w warsztatach, miały okazję tworzyć barwne wzory na mleku.

           Z muzeum udaliśmy się do Grajewskiego Centrum Kultury, gdzie uczniowie obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „Nerwy do konserwy”.  

      • Obchody Dnia Życzliwości

      •       21 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na szkolnych gazetkach pojawiły się plakaty. Naszym celem było zwrócenie uwagi na relacje międzyludzkie, na życzliwość oraz zachęcenie do obdarowywania się każdego dnia uśmiechem, który nic nie kosztuje, a daje wiele radości i ciepła. Wybraliśmy najżyczliwszych uczniów w klasach, wykonaliśmy drzewka pozdrowień, ordery uśmiechu dla rodziców, przeprowadziliśmy zajęcia z kodowania, spisaliśmy uczynki życzliwości, śpiewaliśmy piosenki i odgrywaliśmy scenki dramowe. Tego dnia wszyscy byli do siebie przyjaźnie nastawieni, starali się emanować łagodnością i pogodą ducha.

      • „Marzenia sportowe”

      •    Nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w  Szczuczynie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w konkursie „SPORT W OCZACH DZIECI”.

         Regulamin konkursu

      • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

      • ,,Owoce i warzywa w szkole”

      •    W ramach programu ,,Owoce i warzywa w szkole” przeprowadzono w  klasie III b  działania mające na celu promocję zdrowego odżywiania i kształtowania postaw prozdrowotnych. Były to :

        1.  14 listopada została zorganizowana na szkolnym korytarzu wystawa świeżych owoców i warzyw, którą  obejrzeli uczniowie i przedszkolaki, pozwoliła na utrwalenie wiedzy i  wdrożenie jej do codziennej diety.

        2. Uczniowie samodzielnie wykonali jesienne, zdrowe surówki warzywne i sałatki owocowe. Mieli tym samym okazję  do wykazania się pomysłowością, kierując się indywidualnymi upodobaniami smakowymi. Wszyscy wiemy,  jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa spożywanie świeżych warzyw i owoców, wiedzą o tym także nasi uczniowie, którzy z wielkim zapałem spałaszowali przygotowane przez siebie surówki i sałatki.

      • 101. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę w oddziale przedszkolnym gr. 0A

      •      Rozbudzanie miłości do małej i wielkiej Ojczyzny w dzieciach od najmłodszych lat jest jednym z celów wychowania patriotycznego w przedszkolu. Chcąc pogłębić swoją wiedzę patriotyczną oraz rozbudzić szacunek do symboli narodowych dzieci śpiewały piosenki patriotyczne m.in.: ,,Jestem Polakiem”, obejrzały i omówiły treści legend : „O Lechu, Czechu i Rusie” i „Warszawska Syrenka”. Wykonały prace plastyczno-techniczne o treści patriotycznej, recytowały wiersze ,,Polska” M. Strzałkowskiej, „Powiewa flaga” Cz. Janczarskiego i inne. Przyłączyły się do wspólnego odśpiewania z uczniami kl. I-III naszej szkoły o godz.11.11 czterech zwrotek hymnu narodowego.

           Tego rodzaju działania kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.               

           Dzień ten wzbogacił wiedzę dzieci na temat rozumienia i znaczenia historii Polski.

      • V Konkurs Pieśni Patriotycznej

      •    Dnia 9.11.2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Konkursie Pieśni Patriotycznej. Uczennica Oliwia Kaliszewski, która reprezentowała szkołę zajęła I miejsce w kategorii VII_VIII oraz wyróżnienie Natalia Nagel. Natalia Kozikowska również zajęła I miejsce ale reprezentowała BCK.

      • Akademia z okazji Święta Niepodległości

      •    8 II 2019r. w naszej szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

           O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy IV, VII i VIII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Ojczyzna jest moim domem”, który wprowadził wszystkich w nastrój poniedziałkowego święta.

      • Narodowe Święto Niepodległości

      •    Dnia 8 listopada 2019r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z okazji tego święta uczniowie klasy IIIa wspólnie z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym wykonali gazetkę na korytarzu szkolnym.

        Katarzyna Kleszczewska

      • Święto Niepodległości

      •    8 listopada uczniowie klasy IIb przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Udekorowali klasę i rozmawiali o symbolach narodowych. Zgłębili swoją wiedzę na temat ważnych postaci: marszałka Józefa Piłsudskiego, gen. Jana Henryka Dąbrowskiego i autora słów hymnu Józefa Wybickiego. O godzinie 1111 wspólnie z innymi uczniami odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Aby pogłębić swoją wiedzę odwiedzili Salę Wspomnień mieszczącą się w naszej szkole.

      • Spotkanie „ Wolontariusz Twoim Przyjacielem”

      •      Dnia 9.11.2019 r. uczniowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem panią Edytą Skrodzką brali udział w spotkaniu pod hasłem „ Wolontariusz Twoim Przyjacielem”, które odbyło się w Łomży. Tego dnia obchodzony był  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Katedrze pw. św. Michała Anioła pod przewodnictwem księdza biskupa Janusza Stepnowskiego. Następnie razem z wolontariuszami z całej diecezji uczniowie przeszli do Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich im. Kardynała Wyszyńskiego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Po powitaniu przybyłych gości nastąpiła Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przy wspólnym śpiewie zostały zapalone świece Caritas, które są symbolem Wigilii w Polsce. Świece to nie tylko płomień na wigilijnym stole, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym i uwrażliwienie na potrzeby innych. Po wspólnym śpiewie nastąpiło uhonorowanie wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Nasze szkoła została również odznaczona za włączanie się w akcje charytatywne, które przeprowadzane były na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów rozpoczął się konkurs dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas w kategorii muzycznej „ Święty Andrzej”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piosenkę specjalnie przygotowaną na tę okazję, zdobywając wyróżnienie. Do konkursu dzieci przygotowały panie Edyta Skrodzka i Stanisława Piwko.  W dalszej części uroczystości odbył się koncert zespołu  Wyrwani z Niewoli, przy którym wszyscy się wspaniale bawili.

        Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w spotkaniu.  Jesteśmy przygotowani do działania i z nową dawką energii będziemy angażować się w kolejne akcje.

      • "Owoce i warzywa w szkole"

      •     Program dla szkół w ramach którego uczniowie klasy III a pod kierunkiem pań: Teresy Galińskiej i Katarzyny Kleszczewskiej przygotowali smaczną i zdrową surówkę ze świeżych warzyw. Celem zajęć było również uświadomienie dzieciom jak ważne jest dostarczenie witamin dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz zachęcenie dzieci do jedzenia warzyw i owoców.

      • „Czytanie na dywanie” w IIb

      •             Uczniowie, aby uczcić Święto Niepodległości, przeczytali legendę Mariana Orłonia „O Lechu i białym orle”. Dowiedzieli się skąd pochodzi nazwa Gniezno i jak wg legendy brzmiała na początku. Poznali też historię godła i flagi polskiej. Na zajęciach artystycznych wykonali kotyliony w barwach narodowych na Narodowe Święto Niepodległości.

      • Zostań Onkoludkowym Mikołajem

      •    Od 7.11.2019r. do 2.12.2019r. w naszej szkole organizowana jest zbiórka prezentów dla dzieci w trakcie leczenia onkologicznego.

           Oznaczone pojemniki znajdują się w szkole przy ul. Kilińskiego 42 oraz przy placu Tysiąclecia 14.

           Prosimy o przekazywanie nowych rzeczy.

           Dodatkowo zbieramy używane koce, kurtki i swetry, które przekazane zostaną do noclegowni.

      • Pamiętamy o zmarłych

      •      W dniu 30.10.2019 uczniowie klasy IIIa wybrali się wraz z paniami: Teresą Galińską i Katarzyną Kleszczewską na cmentarz aby zapalić znicze na grobach zmarłych swoich bliskich. Dzieci nie zapomniały też o zapaleniu zniczy i modlitwie pod pomnikami poległych żołnierzy, którzy walczyli o wolność i oddali swoje życie abyśmy mogli żyć w wolnym kraju. 

      • ,, Od ziarenka do bochenka’’- wizyta w piekarni

      •        Uczniowie klas II w ramach projektu ,,Święto Chleba” odwiedzili  piekarnię w Grabowie. Na miejscu zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa, dowiedzieli się jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, pakowania chleba oraz poznały przeznaczenie pieca. Dzieci wcieliły się również w role małych piekarzy i same wyrabiały ciasto na, pierniczki, które pan piekarz umieścił w piecu do wypieku. Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznego chleba i bułeczek.

            Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń i wzbogaconej wiedzy na temat etapów powstawania chleba. Wielu z nich zadeklarowało, że w przyszłości zostaną piekarzami.

             Serdeczne podziękowania dla właścicieli piekarni Państwa  Mieńkowskich z Grabowa za możliwość zwiedzania piekarni i wzbogacenia naszej wiedzy na temat produkcji pieczywa.

                      M. Łepkowska, B.Januszewska

      • W Parku Przyrody w Drozdowie

      •      Uczniowie klasy IIb i oddziału 0b odwiedzili Muzeum Przyrody w Drozdowie, którego działalność opiera się na gromadzeniu i ochronie muzealiów związanych z przyrodą Ziemi Łomżyńskiej (Doliny Narwi i Biebrzy). Siedzibą muzeum jest dawny dwór Lutosławskich. W jego pomieszczeniach obejrzeliśmy wystawę „Salon Dworski” oraz wiele pamiątek związanych z Witoldem Lutosławskim. Ponadto obejrzeliśmy wystawy stałe: Rośliny lecznicze Doliny Narwi, Trofea łowieckie, Ptaki Kotliny Biebrzańskiej oraz Podwodny Świat Pięciu Kontynentów. Wokół dworu podziwialiśmy piękną roślinność i rzadko spotykane okazy ptaków.

             To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.

        B. Januszewska, T. Lidner

      • Profilaktyka w klasach 0 – III

      •      W trosce o zdrowie jamy ustnej w Szkole Podstawowej w Szczuczynie realizowany jest program profilaktyczny mający na celu przeciwdziałanie próchnicy zębów. W ramach programu każde dziecko sześciokrotnie w ciągu roku szkolnego (w odstępach, co 6 tygodni) weźmie udział w nadzorowanym szczotkowaniu uzębienia środkami fluorkowymi. Jednocześnie każde dziecko pozna i nauczy się prawidłowego sposobu szczotkowania, a także nabierze właściwych nawyków higienicznych.

             Program realizowany jest we współpracy z Zakładem Opieki Zdrowotnej w Grajewie.

        B. Januszewska

      • Ślubowanie klas pierwszych

      •      W dniu 16.10.2019r. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na uczniów. Na początku zaproszeni goście wysłuchali przygotowanej części artystycznej. Następnie wszyscy udali się przed szkołę, aby posadzić pamiątkowe drzewka. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkie upominki.

        G. Kalinowska

             

      • Spotkanie z absolwentem szkoły

      •      W dniu 18 X 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podpułkownikiem elitarnej jednostki wojskowej GROM p. Arturem Piwowarskim (absolwentem naszej szkoły).

        Samorząd Uczniowski

      • „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

      •      W październiku uczniowie klasy IIb wspólnie z rodzicami przystąpili do II edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Każdy uczeń otrzymał album, w którym gromadzi naklejki. Zgodnie z zasadami konkursu naklejkę zdobywa się jako nagrodę za 10 minut czytania. Nagrodą główną są książki dla klasy i szkoły.

      • Spotkanie z policjantem – Ia

      •      W bieżącym roku szkolnym 3 października w klasie Ia odbyło się spotkanie z panem policjantem. Uczniowie chętnie wysłuchali informacji dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu. Zostały poinformowane o istniejących zagrożeniach, które mogą ich spotkać również przy korzystaniu z internetu.

        G. Kalinowska

      • Wyprawki dla pierwszaków

      •    Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Szczuczynie otrzymali wyprawki szkolne ufundowane przez spółkę GAZ-SYSTEM S.A. Dzieci otrzymały: plecaki, piórniki oraz worki na obuwie.

        GAZ-SYSTEM S.A. - spółka Skarbu Państwa

      • Wycieczka do Narwiańskiego Parku Narodowego

      •      4 października uczniowie kl. IVa, Vb i VIa uczestniczyli w wycieczce do Narwiańskiego Parku Narodowego. Zgodnie z programem wycieczki podzieleni na grupy odbyli zajęcia rozpoznawania drzew w parku w Kurowie, przeszli ścieżką przyrodniczą „Kładka wśród bagien”, obejrzeli ekspozycję przyrodniczą prezentującą walory przyrodnicze i kulturowe Doliny Narwi. Wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i zabawy na świeżym powietrzu zakończyły pobyt w tym uroczym miejscu.

      • Spotkanie w bibliotece – Ia

      •      W dniu 1.10.2019r. uczniowie klasy Ia spotkali się z bibliotekarką Darosławą Wojciechowską w bibliotece szkolnej. Celem spotkania było zapoznanie się z zasadami dotyczącymi wypożyczania książek. Wszyscy uczniowie z ochotą wybrali pierwsze egzemplarze. Uczniowie obiecali, że będą je szanować i często odwiedzać szkolną bibliotekę.

        G. Kalinowska

      • Europejski Dzień Języków

      •    27 września uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków. Czwartoklasiści i piątoklasiści przygotowali prace na konkurs pt. Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Jury wybrało 3 najciekawsze prace. I miejsce zajęła Kinga Szmyglewska, II miejsce Gabriela Samełko, III miejsce Agarta Niebrzydowska. Natomiast przedstawiciele klas IV-VIII zmagali się z quizem Kahoot dotyczącym wiedzy o językach i krajach europejskich. Znawcami języków i krajów europejskich została klasa VIII b, zajmując I miejsce. Kolejne miejsca zajęły klasy VII a i VI c. Klasa VII a zaprezentowała ciekawostki dotyczące języków europejskich oraz krótką scenkę dotyczącą kultury Wielkiej Brytanii. W różnych miejscach w szkole rozwieszone zostały kody QR. Ukryliśmy tam ciekawe aplikacje, gry, słowniki, linki do zadań językowych oraz pytania związane z językami. Zapraszamy do skanowania kodów.

      • Uczniowie klasy IIb z wizytą w bibliotece szkolnej

      •      24.09.2019r. uczniowie klasy IIb odwiedzili bibliotekę szkolną. Przypomnieli sobie regulamin i zasady korzystania z księgozbioru. Zapoznali się z tytułami lektur do klasy drugiej oraz wypożyczyli książki wg swoich zainteresowań. W klasie ogłoszony został konkurs pt. „Mój zeszyt lektur”.

      • Wybory do SU

      •      27.09.2019r. w SP w Szczuczynie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Powołano komisję, która czuwała nad przebiegiem głosowania oraz przygotowano lokal wyborczy. Zagłosowało 197 uczniów.

             Przewodniczącą SU została Oliwia Kaliszewska, a jej zastępcami Tomasz Rydzewski i Paweł Siedlecki. Na sekretarza powołano Jakuba Skrodzkiego, a na skarbnika Agatę Koniecko. Mandat członka SU otrzymali Kacper Kowalski i Weronika Karpińska.

      • Sprzątanie świata

      •    Klasy IIIa i IIIb pod opieką pań Teresy Galińskiej, Ewy Witanowskiej i Katarzyny Kleszczewskiej wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata Polska 2019”, która odbywa się pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia. Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice posprzątali otoczenie szkoły.

      • Sprzątamy świat – IIb

      •    20 września klasa IIb wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Udział może wziąć każdy i z innymi chronić środowisko. To wspólna lekcja, jak szanować przyrodę i o nią dbać.

      • Dożynki 2019

      •    W dniu 12.09.2019r. uczniowie klasy IIIa pod opieką wychowawcy p. Teresy Galińskiej i Katarzyny Kleszczewskiej uczestniczyli we Mszy Świętej dziękczynnej.

      • Dzień Kropki w IIb

      •    16 września uczniowie klasy IIb aktywnie uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Kropki. Wykonali kropkowe dzieła sztuki, wybrali Kropkową Królową i wesoło bawili się w kropkowe gry i zabawy.

      • „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RYCERZEM”

      •    Niezwykle ciekawa lekcja zainteresowała uczniów klasy IIIa, podczas której dowiedzieli się jaki powinien być rycerz oraz mogli przekonać się, że posługiwanie się własnoręcznie zrobionym mieczem wymaga dużej zręczności.  Mam nadzieję, że lekcja pozostanie na długo w ich pamięci.

        Teresa Galińska

      • Sprzątanie świata

      • „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” to hasło tegorocznej kampanii „Sprzątanie Świata – Polska 2019”.

        19 września dzieci z oddziału przedszkolnego razem z wych. M. Tarnacką z wielkim zapałem ruszyły sprzątnąć najbliższy teren przy naszej szkole.  Po ok. godzinnej pracy na świeżym powietrzu głodni i trochę zmęczeni, ale dotlenieni i zadowoleni wróciły do sali. Po umyciu rączek i wizycie w toalecie udały się na pyszny obiad przygotowany przez panie ze szkolnej stołówki.

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

      •      16 września 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W tym dniu oddziały sześciolatków i uczniowie kl. I – III wspólnie obejrzeli film o Vashti. Bawili się w „Znikające kropki”, wykonywali kropkowe prace plastyczne oraz szukali kropek w sali. Atrakcją dnia była kropkowa fotobudka. Dzieci zakładały wąsy, okulary w kropki i pozowały do zdjęć.

        To był wspaniały i niezapomniany dzień!

        Katarzyna Kleszczewska

      • Gamuś przypomina o zdrowym żywieniu