• ZHP

• Wiadomości z 9 WDH „ Złote Lwy”ze Szczuczyna

• Kwiecień - czerwiec 2019r.

- Złożenie obietnicy zuchowej przez Dawida Łopuszańskiego i Patryka Danowskiego.

- Bieg patrolowy po Szczuczynie przygotowany przez harcerki z 9 WDH;

- Zakończenie roku szkolno - harcerskiego2018/2019 z naborem do drużyny w następnym roku szkolnym 2019/2020.

- Wyjazd na biwak pod namioty na „Powitanie  Lata” do bazy harcerskiej na Nowym Młynie.

Do zobaczenia po wakacjach. Zapraszam wszystkich  miłośników miłego spędzania wolnego czasu do zapisania do 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „ Złote Lwy” ze Szczuczyna działającej przy Szkole Podstawowej  w Szczuczynie.

Czuwaj.hm. Maria Jaworowska

• Biwak w Nowym Młynie - fotorelacja ze zlotu

•      W dniach 14-16.06.2019 Julia Łaguna, Julia Kruszyńska, Paulina Żebrowska, Natalia Kaliszewska i Łukasz Pogorzelski brali udział w Zlocie na Powitanie Lata, który odbył się w bazie harcerskiej Hufca Łomża w Nowym Młynie.

• Styczeń - marzec w 9 WDH

• Wiele się działo wśród zuchów i harcerzy:

- złożenie przyrzeczenia przez  Natalię K. i Julię K. ;

- otwarcie próby na harcerkę Julii G. ;

- wspólna zbiórka integracyjna zuchów i harcerzy.

- złożenie przyrzeczenia przez  Julię Ł;

-otwarcie próby na harcerkę Joanny S.;

-udział w spotkaniu z prezydentem RP Andrzejem Dudą z okazji DMB druhny hm. Marii Jaworowskiej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie;

-otwarcie próby na ochotniczkę ( I stopień harcerski)przez Paulinę Ż., Julię Ł., Julię K. i Natalię K.;

- do drużyny zapisał się Łukasz P. oraz przygotowania do XXVI Ogólnopolskiego Zlotu Druha Szarego.

-udział we Mszy św. za żołnierzy wyklętych;

-udział w XXVI Ogólnopolskim Zlocie  Druha Szarego, gdzie pomagał nam przyjaciel drużyny phm. Sławomir Sienkiewicz instruktor Hufca Łomżyńskiego;

- przygotowanie rozważań do drogi krzyżowej.

• Grudzień w 9 WDH

• 1. Tydzień chleba na zakwasie.

2. Udział w przedsięwzięciu „Zostań  Onkoludkowym Mikołajem”.

3. Wyjazd do Teatru Lalek w Białymstoku na spektakl „ Cudowna lampa Alladyna” realizowanego i sfinansowanego ze środków Fundacji PZU „Śladami historii - wycieczki patriotyczno- edukacyjne”.

4. Wigilia harcerska.

5. Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju , którego hasłem przewodnim  w tym roku  jest  „Światło , które łączy”.

Czuwaj! hm. Maria Jaworowska

• Listopad

• 1. Udział w V kweście z cyklu „ Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii” organizowanej przez Stowarzyszenie „ Nasz Szczuczyn”. Kwestowali: Joanna Skrodzka, Piotr i Patryk Danowscy, Natalia Kaliszewska, Julia Kruszyńska, Paulina Żebrowska, Karolina  Kozikowska, Amelia  Łapińska, Małgorzata Pogorzelska i Ksawery Galiński. Wspierała nas p. Marzena  Żebrowska.

2. Wyjątkowy to rok, bo obchodzone jest 100-lecie niepodległości. Nasza 9 WDH wzięła udział w:

- uroczystym apelu  z okazji Święta Niepodległości (09.11.) na terenie naszej  szkoły,

- akcji Światło Pamięci Niezwyciężonym na stulecie niepodległości organizowanym przez Grupę Wschód (10.11),

- uroczystej mszy za Ojczyznę

oraz uroczystościach patriotycznych organizowanych na terenie miasta:

- odsłonięcie pamiątkowej tablicy - Paulina Żebrowska i Patryk Danowski,

-  posadzenie dębu 100-lecia: Natalia Kaliszewska, Julia Kruszyńska i Ksawery Galiński.

• Październik

• 1. Rozpoczęcie roku szkolno - harcerskiego połączone z „nocowaniem w szkole”, wyjątkowo w budynku gimnazjum.

2. Porządkowanie grobu nieznanego  żołnierza z września 1939r.

• Harcerskie czytanie

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  w nocy z 5. na 6.10.2018r. harcerze czytali swoim młodszym kolegom - zuchom książkę pt. „Wierszyki łamiące języki”  M. Strzałkowskiej oraz zapoznali się z historią niektórych przysłów polskich na podstawie książki  „Z przysłowiami za pan brat” Renaty Piątkowskiej. Natomiast na dobranoc zuchy i harcerze wysłuchali „Rymowanek polskich dla dzieci” czytanych przez  hm. Marię Jaworowską drużynową 9 WDH  „Złote Lwy” ze Szczuczyna.

• Wrzesień

• 1. Udział w inscenizacji powitania Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie przygotowaną przez BCK w Szczuczynie.

2. Udział we Mszy św.  z okazji rocznicy urodzin dowódcy 9 PSK AK Wiktora Konopki ps. „Grom”.

• Rok harcerski 2018-2019

•    W nowym roku szkolno - harcerskim weszły  zmiany.

Obecnie nazywamy się 9 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Złote Lwy”.  Do naszej drużyny zapisało się wielu nowych zuchów: Karolina Kozikowska, Amelia Łapińska, Małgorzata Pogorzelska, Daria Lenczewska, Tomas  Mocarski, Ksawery Galiński. Są z nami ubiegłoroczne zuchy Julia Zyskowska i Patryk Danowski. Joanna Skrodzka  i Julia Glińska są teraz harcerkami rozpoczynającymi kolejny etap  w  ZHP. Pozostali członkowie drużyny to : Paulina Żebrowska, Natalia  Kaliszewska, Julia Łaguna, Julia Kruszyńska i Piotr Danowski. Kandydatami do drużyny - zuchy są : Dawid Łopuszyński i Dominik Czarnecki.

Już od początku września ruszyliśmy z całym zaangażowaniem do działania.