• ZHP

• Co słychać w 9 DH „Złote Lwy”( kwiecień- czerwiec)

•    To już ostatnia foto relacja z życia 9 DH w roku szkolnym 2017/2018. Najważniejszym wydarzeniem ostatnich 3 miesięcy w naszej drużynie było  złożenie przyrzeczenia harcerskiego przez Sarę, Paulinę i Agatę.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Czuwaj! Drużynowa 9 DH „ Złote Lwy” phm. Maria Jaworowska

• Foto migawki z lutego i marca w 9 DH „Złote Lwy”

•     Luty i marzec były pracowitymi miesiącami. Zuchy przygotowywały się do obietnicy zuchowej, patrol harcerzy do XXV OZDSZ.

W połowie lutego na DMB w naszej szkole odbył się biwak  naszej drużyny. 1 III wzięliśmy udział we Mszy św. za żołnierzy wyklętych. 4 III uczestniczyliśmy w biegu Tropem wilczym na dystansie 500 m ( Olga Koniecko, Julita Żebrowska, Sara Dzięgielewska, Ola Rydzewska, Marysia Wiśniewska) i na dystansie 1963 m (phm. Maria Jaworowska - drużynowa 9 DH).

Przed Dniem Kobiet zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz  na którym można było kupić kompozycje kwiatowe twórczyni ludowej z Wąsosza Jadwigi Solińskiej, różnorodne elementy dekoracyjne z gipsu i wstążeczek p. Marii Skrodzkiej oraz słodkie wypieki rodziców: p. Moniki Kaliszewskiej, Jolanty Kruszyńskiej, Agnieszki Gardockiej, Moniki Danowskiej, Doroty Łaguny, Marzeny Żebrowskiej, Danuty Rydzewskiej i samych harcerek z naszej drużyny. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zadania statutowe drużyny. Już zostały zakupione lilijki do munduru. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i klientom naszego kiermaszu.

W dniach 9 III - 11 III ośmioosobowy patrol naszej drużyny w składzie: Olga Koniecko, Julita Żebrowska, Natalia Kaliszewska, Aleksandra Piotrowicz, Agata Koniecko, Paulina Żebrowska, Piotr Danowski i Konrad Klimaszewski wziął udział w Zlocie Druha Szarego.

12 marca 5 zuchów z naszej drużyny złożyło obietnicę zuchową. Byli to Jakub Skrodzki, Maria Rydzewska, Julia Glińska, Joanna Skrodzka i Julia Zyskowska.

• Styczeń - zuchy i harcerze w obiektywie aparatu fotograficznego.

• Grudzień

•    Kolejny miesiąc już za nami. W grudniu odbyła się sesja zdjęciowa niektórych zuchów, harcerskie śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem. Próbę na harcerza poprzez przypięcie do munduru szarej lilijki rozpoczęły: Aleksandra Rydzewska, Magdalena Sokołek, Aleksandra Piotrowicz, Piotr Danowski, Agata Koniecko, Paulina Żebrowska, Julia Kruszyńska i Natalia Kaliszewska. Najważniejszym  jednak przedsięwzięciem było przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju społeczności  lokalnej w szkole i podczas Mszy św. 24 grudnia o godz. 7.30.

• Harcerski listopad

•     Zaczęliśmy od kwesty na cmentarzu, w której brały udział: Olga i Agata Koniecko, Maja i Kacper Wojciechowscy, Julita i Paulina Żebrowskie razem ze swoją mamą p. Marzeną Żebrowską, Aleksandra Piotrowicz, Joanna Skrodzka i Jakub Skrodzki. Nie mogło nas zabraknąć na obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowanych przez naszą szkołę oraz gminę.

• Październik wśród zuchów i harcerzy ze Szczuczyna

• Zuchy i harcerze uczestniczyli  w uroczystym apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej i porządkowali grób nieznanego żołnierza z września 1939r na cmentarzu parafialnym  w Szczuczynie.

• Harcerski rok szkolny 2017/2018

• 9 DH „ Złote Lwy” ma już za sobą pierwsze zbiórki i udział we mszy św. za  rotmistrza W. Konopkę  dowódcę 9 PSK.

5 GZ „ Srebrne Lwiątka” czeka na kandydatów na zuchów. Pierwsi odważni już są. Nabór  będzie trwał do końca grudnia 2017r. Zapraszamy!

Czuwaj. phm. Maria Jaworowska